• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Përballje kulturash në “Rio 2016”Sporti është i mrekullueshëm. Përballja mes Egjiptit dhe Gjermanisë në volejbollin e plazhit nuk ishte thjesht një sfidë sportive, por një përballje kulturash. Volejbollistët egjiptiane ishin të mbuluara, ndërsa ato gjermane me rroba banjoje, ashtu siç jemi mësuar t’i shohim femrat ose meshkujt në këtë lloj sporti.

Edhe pse Federata Ndërkombëtare e Volejbollit i ka qartë të përcaktuara rregullat për veshjet sportive, në bazë të kërkesave të disa vendeve, pas Olimpiadës së Londrës është lejuar mbulimi i lojtareve. Për shkak të lehtësirave në rregulloren e veshjeve, në kualifikueset për Olimpiadën e Rios morën pjesë 169 vende të ndryshme, ndryshe nga kualifikueset e Olimpiadës së Londrës ku morën pjesë vetëm 149 skuadra.

Në fund të kësaj ndeshje, fituese dolën dyshja gjermane të cilat pas 40 minutave lojë arritën të triumfonin me rezultatin 2-0. /TCh/
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

Ej po i cike format e bytheve i dalin kesaj te mbuluares...haram eshte.
 

infinito

Anëtar Aktiv
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

po mire format i kan dal nuk esht se ka dal me brek ajo ne sy te njerzve :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

Edhe nga Amerika ishte e mbuluar. Madje Hilary Clinton e kishte postuar foton e saj ne facebook me hixhab.
 

infinito

Anëtar Aktiv
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

e me mire pune e madhe jan ftof mire e mire ektu ne tok do ngrofen ne ferr :p
 
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

E mire mire. Ferri i pret le te gezojne ketu ne toke sa te duan
E hengren nje here e mire.
Edhe ferri eshte shkalle-shkalle . P.sh., Nicktjeter ne cilen pjese do ta futje kwte volejbolliaten egjiptiane ? Se per gjermanen mos te flasim fare lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Fly

Larguar
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

Edhe ferri eshte shkalle-shkalle . P.sh., Nicktjeter ne cilen pjese do ta futje kwte volejbolliaten egjiptiane ? Se per gjermanen mos te flasim fare lol
a ka ashensor? se kush i zbret 1 nga 1
 

infinito

Anëtar Aktiv
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

po nrm se gjithe ajo femer se merito me shku ne ferr po ne parajs ta zbukuroj :)
 

Fly

Larguar
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

Per kete ne te djathte dhe llojin e saj nuk do te ket fare !
po pse? ska ber mekate? apo dinte ndonje trick?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

https://youtu.be/ayplyNfhjcY

Diku pashe qe kete gjermanen e kishin bllokuar imazhin e saje, si haram. .

Me duket qe duhet te jete andej nga irani ky filmim tv, (e vitit te kaluar)ku i bllokojne si pjese te turpshme qe nuk duhen pare. Censure e kofsheve te femrave
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

Marshalla, mos e paft syni keq! :p
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

Ej po i cike format e bytheve i dalin kesaj te mbuluares...haram eshte.
Nick imagjino feticistet ....
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

Brava lega.. perfekt, pjesa me interesante .:)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

Tani problemi i ketyre myslymane qe bejne cdo here si viktima qendron ketu :
Se nese ti iken ne Arabi duhet te vendosesh shami se ndryshe ta heqin koken
Amaaa nese vjen ne Eu Usa etj prap shamine smund ta heqesh,

Dmth don te drejta, e te drejtat srespekton

Aman flas une per te drejta per grate myslymane oj qyqja lol sjam mire jo lol
 

Fly

Larguar
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

Tani problemi i ketyre myslymane qe bejne cdo here si viktima qendron ketu :
Se nese ti iken ne Arabi duhet te vendosesh shami se ndryshe ta heqin koken
Amaaa nese vjen ne Eu Usa etj prap shamine smund ta heqesh,

Dmth don te drejta, e te drejtat srespekton

Aman flas une per te drejta per grate myslymane oj qyqja lol sjam mire jo lol
flit cte duash, ferrin e sigurove :D
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

Edhe ferri eshte shkalle-shkalle . P.sh., Nicktjeter ne cilen pjese do ta futje kwte volejbolliaten egjiptiane ? Se per gjermanen mos te flasim fare lol
Mekati me moralin o Cen dituria jane dy gjera komplet te kunderta.
Moralin, turpin tabute i kemi shpikur ne.

Mekat seshte trupi i njeriut, seshte zhveshja.

Do ndonje pergjigje me shume se me siguri kete se kupton por gjuhen e MUUUUUU-se se flas dot une.
 

Fly

Larguar
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

un per ty sakrifikova pushtetin ti thua ti trembem ferrit?
 

Fly

Larguar
Titulli: Përballje kulturash në “Rio 2016”

ti do me dehesh mua
 
Top