Perfaqsim dinjitoz ne Eurosong :D

Po shikoja c alajme tani, edhe ROnelen qe eshte vertet funny ne intervista. Pastaj po i hidhja nje sy dhe paraqitjes estetike kshu. Se une eurosongun nuk e shoh ama e update-uar me ca ndodh rri qe cke me te. 😁 Nuk me ka habitur per asgje deri tani, por kur pashe qe qenka veshur edhe si murgeshe?! Atyyy thash! Deri ku arrin njeriu vetem te fitoje vemendje. Nejse nejse, c'rendesi ka mendimi im? Por ky statusi i Goxhaj-it me pelqeu. Edhe kshu po e sjell dhe si zerin tim.

E përse duhet të bëj unë tifozllik për këtë maskarallëk? Asnjë pikë mos morshim! Në vend që me u gëzu për përfaqësimin kombëtar, duhet me u ndje i turpëruar me pa flamurin tënd të përfundojë si tanga dylberësh dhe me u ndje i revoltuar se si tallen me fetë dhe Zotin ca baxhella dhe baxhellër Dubai ndërkohë që këtu në Shqipëri si bën përshtypje askujt asgjë.. Të gjithë të mpirë.. Edhe këta të Zotit.. (Av. Altin Goxhaj)

280009100_3230447660576430_2251478162166144450_n.jpg


280096056_3230447597243103_5013965897177423808_n.jpgp.s. Ndersa per daljen ne konferenca mua m'ka pelqyer ne fakt. Duket sikur tallet gjate gjithe kohes. Sepse dhe ky eurosong tallje eshte :D Lol
p.s. 2. Asgje me Ronelen, ama me perzgjedhjet per t'u perfaqesuar nga ekipi. :D
 
Redaktimi i fundit:
  • Më pëlqen
Reactions: VIP
Edhe foton e pare na e hoqen nga faqja e pare dhe e quajten shembulli keq,pasi eurosong ndiqet familjarisht 🙄
 
E kam thene mendimin tim per Ronelen dhe 'kengen' e saj ne Eurovision qe kur fitoi festiHalin ne Rtsh.
Po te jetoja jashte e sigurt qe nuk do e votoja!
 
Fitoi?
Une vetem ate portugezen degjova mbreme , jo sepse doja por rastesisht.
Portugezja me pelqeu, e kam fjalen per kengen😁
Jo nuk kaloj 😒
Nuk ishte e drejtë.Kishte shumë këngë cop cop që nuk e meritonin finalen ,dhe ato kaluan
Kot dmthn sa u bë dhe hapja e Eurovizionit me këngën tonë
 
Jo nuk kaloj 😒
Nuk ishte e drejtë.Kishte shumë këngë cop cop që nuk e meritonin finalen ,dhe ato kaluan
Kot dmthn sa u bë dhe hapja e Eurovizionit me këngën tonë
E paskan respektu te pakten, e paskan vene te paren qe te harrohet sa me shpejt😂
 
Jam kundra ofendimit te Roneles!
Jam kundra diskriminimit trupor!
Ashtu sic jam kundra Eurovizionit ne cdo aspekt!

Shqiperia e meritoi! Nje vend qe shet veten s'ka si te triumfoje kurre! Jo se po te ishte kenge me vlera do triumfonte eee! Por, do kishim koken lart e do thonim: Ne nuk shesim shpirtin per 1 cmim e s'do sillenim si palaço e te degjeneruar koke e kembe!
 
Jo se po te ishte kenge me vlera do triumfonte eee
Kënga e Anxhela Peristerit pshm ishte shumë e bukur dhe përsëri nuk u vlersuam
Ronela është diva,gjithmonë ka ecur kundra rrymës .Shqipëria nuk e meritonte eleminimin dje,kaq.Në turneun e Eurovizionit Ronela bëri histori,u përfol shumë .I vuri flakën skenave ku interpretonte .U zhgënjeva mbrëmë kur pash që në finale shkuan disa këngë pa pik lidhje dhe që ishin shumë depresive
Ajo u paragjykua për zhveshjen e saj ,a thua sikur të gjitha ishin të mbuluara ato që interpretuan

Ps: po na zë haka e Elvanës 😝,ja dhan Arilenës v përfaqsimin në Eurovizion në mënyrë të padrejtë dhe humbëm.
Se di pse kam përshtypjen që kënga e Elvanas do na nderonte
 
  • Më pëlqen
Reactions: VIP
Kënga e Anxhela Peristerit pshm ishte shumë e bukur dhe përsëri nuk u vlersuam
Ronela është diva,gjithmonë ka ecur kundra rrymës .Shqipëria nuk e meritonte eleminimin dje,kaq.Në turneun e Eurovizionit Ronela bëri histori,u përfol shumë .I vuri flakën skenave ku interpretonte .U zhgënjeva mbrëmë kur pash që në finale shkuan disa këngë pa pik lidhje dhe që ishin shumë depresive
Ajo u paragjykua për zhveshjen e saj ,a thua sikur të gjitha ishin të mbuluara ato që interpretuan

Ps: po na zë haka e Elvanës 😝,ja dhan Arilenës v përfaqsimin në Eurovizion në mënyrë të padrejtë dhe humbëm.
Se di pse kam përshtypjen që kënga e Elvanas do na nderonte

Mbi europen dhe kritikat e saj:
Po se kur kendoi ai burri i veshur si grua, nuk u beri pershtypje Europes. haha. Aman. Hipokrizia e radhes! Europa kastile po e shkaterron cdo vlere e norme. U mbeti tek Ronela.
Sa per Elvanen, as Elvana s'do na nderonte. Akoma s'e kuptuam qe Eurovizioni eshte POLITIKE?
Nga ana tjeter po qe per nderim, na ka nderu e para Anjeza Shahini, pastaj Rona Nishliu, Olta Boka, Gent Bushpepaj, etj. Nuk eshte e thene te fitosh se s'ben cmim. Mjafton qe fitosh respektin! :D

Mbi Ronelen dhe ne shqiptaret:
Mendimin per kengen une e kam thene qe kur fitoi. Nje kenge pa kenge. Lol. madje kam hap dhe teme dikur.
Tekst Skandaloz. Sa per performancen, ishte provokative dhe e shpifur per mua si Sol. Pra, une kam keto normat e mia dhe jam kundra,
Madje e di si m'duken mua keta. Si katunaret e Tiranes qe sa ishin ne fshat u vishin me pantallona e fund siper. Sa erdhen ne Qytet, hoqen pantallonat, veshen menget me zhapone me ca trendafila te kuq te medha, e s'kishe gje me te shemtuar estetikisht se te shikoje mishin e tyre te bardhe. Ndjese te gjithe katunaret, se dhe une sinqerisht nga katundet e Shqiperise jam, por e verteta duhet thene!

..............
Nejse une degjova ate te Greqise e me pelqeu goxha. :giggle:
 
Po se kur kendoi ai burri i veshur si grua, nuk u beri pershtypje Europes. haha. Aman. Hipokrizia e radhes! Europa kastile po e shkaterron cdo vlere e norme. U mbeti tek Ronela.
Nga ana tjeter, mendimin per kengen une e kam thene qe kur fitoi. Nje kenge pa kenge. Lol.
Tekst Skandaloz. Sa per performancen, ishte provokative dhe e shpifur per mua si Sol. Pra, une kam keto normat e mia dhe jam kundra,
Madje e di si m'duken mua keta. Si katunaret e Tiranes qe sa ishin ne fshat u vishin me pantallona e fund siper. Sa erdhen ne Qytet, hoqen pantallonat, veshen menget me zhapone me ca trendafila te kuq te medha, e s'kishe gje me te shemtuar estetikisht se te shikoje mishin e tyre te bardhe. Ndjese te gjithe katunaret, se dhe une sinqerisht nga katundet e Shqiperise jam, madje per fisin tim po flas, hahahahahahha, por e verteta duhet thene!

Sa per Elvanen, as Elvana s'do na nderonte. Akoma s'e kuptuam qe Eurovizioni eshte POLITIKE?
Nga ana tjeter po qe per nderim, na ka nderu e para Anjeza Shahini, pastaj Rona Nishliu, Olta Boka, Gent Bushpepaj, etj. Nuk eshte e thene te fitosh se s'ben cmim. Mjafton qe fitosh respektin! :D

Nejse une degjova ate te Greqise e me pelqeu goxha. :giggle:
Anjeza e pa krahasueshme ,më vjen keq që nuk u mor më me muzikë.Gjithsesi ka ngel ikonë .
Ajo e Greqisë ishte e bukur ,por me shumë mundësi do fitojë Ukraina (edhe pse kishte melodi të vjedhur ) për solidarizim

Të dëgjoje këngën e Lituanis,Iceland ,Moldova
 
Top