Pergatitje per Krishtelindje....

jana80

Super Moderator
Si cdo kohe para festash flitet shume per to, pergatitjet... dhuratat..zakonet..gatimi... veshjet.. vizitat ne kisha te ndryshme ku edhe behen betlehem jetesor ( tip teater me aktrime ) ....data kur duhet te behet... etj etj

sot me beri pershtypje nje kliente me tha qe ne shtepin e saj duhet te servireshin 12 pjata ne kujtim te 12 dishepujve ... (une kete se dija .. ju e beni?)
cfar sduhet te mungoje ne tavolinen e drekes se krishtelindjeve dhe pse?
cila eshte dhurata me e bukur qe keni paketuar per kete feste?
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Pergatitje per Krishtelindje....

... nuk e bêjmê qê tê shtrojmê 12 pjata per tê 12 dishepujve por e dija ,.

Nê tavolin nuk duhet té mungojê vera e kuqe , ti jana 80 e di perse .

Tavolina plote

Atmosfer feste si asnjéherê per ne Katolik festa mê e bukur lindi biri i Zotit JusuKrishti.

Ah çf .dhuroj e dhuroj me qef dhe ketë dité kisha jonê mbledh lek per té varferit ne njé vend mysliman po po dhe uné jap diçka.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Pergatitje per Krishtelindje....

... nuk e bêjmê qê tê shtrojmê 12 pjata per tê 12 dishepujve por e dija ,.

Nê tavolin nuk duhet té mungojê vera e kuqe , ti jana 80 e di perse .

Tavolina plote

Atmosfer feste si asnjéherê per ne Katolik festa mê e bukur lindi biri i Zotit JusuKrishti.

Ah çf .dhuroj e dhuroj me qef dhe ketë dité kisha jonê mbledh lek per té varferit ne njé vend mysliman po po dhe uné jap diçka.

a sa i kam qef njerzte human..te lumt veq vazhdo te jesh i /e till sepse te jen shumica keshtu ne bote do mbretronte me shum buzqeshja se sa loti :)
 
Top