Pergjigju me Po ose Jo

Status
E mbyllur për postime të tjera.

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Po 2 her nji her ne 1 te nats nji her ne 4

Ka ndonje problem me pi caj Natën?
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Po

Eshtece vertet se te pish 2 litra uj eshte e shendetshme?
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Po pulet se a asht mashkull a femer sdi me i dallu😂

Ti arrin ti dallosh?
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Pjo se di skam kry shkoll per kyt pun por mendoj se nje her ne jave ben mir

Ha mish derri?
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Mish te kuq nji her max dy her ne jav

Te pelqen sallami that?
 

Hope

◕‿◕
Jo, njeriu eshte karnivor (ose me mire thene omnivor), seshte si lopa ierbivor. Truri dhe tere trupi ka nevoj per proteinat nga mishi/peshku per tu zhvilluar. Tere femijet vegjetarian, sado ti suplimentosh, kane karenca dhe nje ulje ritmi ne zhvillim.

Beson qe ekziston e verteta absolute?
 

Rinaa

mjau
jo esht relative
po prap e ke gabim..ne histori po te shohesh thelle njerezit kan qene herbivore ..von ka dale kjo moda e te ngrenit energji te nje kafshe ne agoni ...hekur ka kudo ne perime dhe proteinat gjithashtu

nejse se sja vlen debati i gjate

je kokfort?:p
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top