Pertej nje momentit

Ne njerzit jemi te cuditshem.
Shpesh kujtojme se dicka nuk `vdes` kurre.
Qe shume gjera s`kane fund....qe koha eshte ne anen tone gjithnje.
Me pas....duke ecur ne hapat e diteve,kupton,qe ti ecen duke lene pas shume gjera,shume copeza.
Mundohesh ti marresh per dore,ti kujdesesh ,shpesh here ndoshta me shume se c`meritojne.
Thjesht per faktin se ishin copezat qe i rrite me shpirt dhe me ndjesi.
Por...por,koha dhe njehere,si vetmi pishtar i rrepte ndaj nesh vepron.
Dhe ty s`te ngelet asgje me,pervec se te nderrosh stine,mendim,kujtim dhe veprim...e keshtu lind dhe nesermja ,ne hapat e diteve ne vazhdim,,,
Me nje diell qe here te djeg e here te ngroh,me nje det qe here ka tallaze e here ben dashuri me qiellin.
Dhe ti,,,ti njeri i vogel por i dobishem,per dore merr kujtimet e tua dhe vrapon drejt nje hapi ne te nesermen.....drejte nje fije te kalter hoizonti,.....dhe nen qerpikun qe perkundet mes endrrash flen qetesisht nen shtresat e keti universi dashurish.....

~~Kushtuar; Frymzimit te keti momenti. :))

Athine. 27.06.ora.18:16.PM
hkret-tira-m-e-madhe-me-krip-ku-qielli_1920x1200_h.jpg
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Ne njerzit jemi te cuditshem.
Shpesh kujtojme se dicka nuk `vdes` kurre.
Qe shume gjera s`kane fund....qe koha eshte ne anen tone gjithnje.
Me pas....duke ecur ne hapat e diteve,kupton,qe ti ecen duke lene pas shume gjera,shume copeza.
Mundohesh ti marresh per dore,ti kujdesesh ,shpesh here ndoshta me shume se c`meritojne.
Thjesht per faktin se ishin copezat qe i rrite me shpirt dhe me ndjesi.
Por...por,koha dhe njehere,si vetmi pishtar i rrepte ndaj nesh vepron.
Dhe ty s`te ngelet asgje me,pervec se te nderrosh stine,mendim,kujtim dhe veprim...e keshtu lind dhe nesermja ,ne hapat e diteve ne vazhdim,,,
Me nje diell qe here te djeg e here te ngroh,me nje det qe here ka tallaze e here ben dashuri me qiellin.
Dhe ti,,,ti njeri i vogel por i dobishem,per dore merr kujtimet e tua dhe vrapon drejt nje hapi ne te nesermen.....drejte nje fije te kalter hoizonti,.....dhe nen qerpikun qe perkundet mes endrrash flen qetesisht nen shtresat e keti universi dashurish.....

~~Kushtuar; Frymzimit te keti momenti. :))

Athine. 27.06.ora.18:16.PM
hkret-tira-m-e-madhe-me-krip-ku-qielli_1920x1200_h.jpg
Shumë e bukur ?
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Tani du te qaj dhe tputh fort ??❤
si i bohet
Te vi andej ne athine me teletrasport?
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Ne njerzit jemi te cuditshem.
Shpesh kujtojme se dicka nuk `vdes` kurre.
Qe shume gjera s`kane fund....qe koha eshte ne anen tone gjithnje.
Me pas....duke ecur ne hapat e diteve,kupton,qe ti ecen duke lene pas shume gjera,shume copeza.
Mundohesh ti marresh per dore,ti kujdesesh ,shpesh here ndoshta me shume se c`meritojne.
Thjesht per faktin se ishin copezat qe i rrite me shpirt dhe me ndjesi.
Por...por,koha dhe njehere,si vetmi pishtar i rrepte ndaj nesh vepron.
Dhe ty s`te ngelet asgje me,pervec se te nderrosh stine,mendim,kujtim dhe veprim...e keshtu lind dhe nesermja ,ne hapat e diteve ne vazhdim,,,
Me nje diell qe here te djeg e here te ngroh,me nje det qe here ka tallaze e here ben dashuri me qiellin.
Dhe ti,,,ti njeri i vogel por i dobishem,per dore merr kujtimet e tua dhe vrapon drejt nje hapi ne te nesermen.....drejte nje fije te kalter hoizonti,.....dhe nen qerpikun qe perkundet mes endrrash flen qetesisht nen shtresat e keti universi dashurish.....

~~Kushtuar; Frymzimit te keti momenti. :))

Athine. 27.06.ora.18:16.PM
hkret-tira-m-e-madhe-me-krip-ku-qielli_1920x1200_h.jpg
Sa bukur o zemer.ne cdo germe ne cdo fjale me duket se po shpreh ate qe ndjej ??????????
 

Tema të Ngjashme

Top