• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Peshëngritja, edhe 3 medalje..

ReNdEx

Interist Forever
Peshëngritja ka sjellë 3 medalje të tjera në Shqipëri. Hysen Plaku u rendit i dyti në shkëputje, shtytje dhe dygarësh në peshën 77 kg duke marrë dhe medaljen e argjendë në Kampionatin Europian për të Rinj që po zhvillohet në Rumani.

19 vjeçari ka ngritur 150 kg në stilin e shkëputjes, vetëm 1 kg më pak se Rusi, Albert Sajakov i cili u shpall kampion.

Në atë të shtytjes Plaku dështoi në provën e parë me 177 kg, por rikuperoi në të dytën me 180 kg.

19 vjeçari shqiptar dështoi edhe në provën e tretë në këtë stil me 188 kg duke humbur njëkohësisht dhe mundësinë për t’u shpallur kampion europe për të rinj në dygarësh.

Ky ishte përfaqësimi i fundit i peshëngritjes shqiptare në këtë kampionat, një përfaqësim mjaft i mirë dhe premtues për të ardhmen, me 1 medalje ari, 3 argjendi dhe 3 bronzi.


//top-channel.tv
 
Top