• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Pianisti performon në mes të Oqeanit Artik (Video)Pianisti Ludovico Einaudi ka luajtur në piano në një platformë lundruese në mes të Oqeanit Arktik. Ky projekt është pjesë e fushatës “Save Artic”.

Pianisti ka si qëllim që të tërheqë vëmendjen për ngrohjen globale në një nga rrugët më të veçanta të mundshme, siç është muzika në mes të akullit.

“Kjo më pëlqeu sepse është një eksperiencë e pazakontë sepse mund të ndjesh pastërtitë dhe brishtësinë e kësaj zone”, tha Ludovico Einaudi.

Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video) | Gazeta SHQIP Online
g.shqip
 
Last edited by a moderator:

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

Ludovico Einaudi eshte unik ne stilin e vete pasi arrin te trasformoje çdo element natyral ne kryeveper.
Meposhte video me nuvole bianche nje muzike SUPER per shpirtin qe te kenaq me pastertine dhe ledhatimin e tingujve.

Paçi nje dite sa me te mbare.
Bri.

 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

Po e shihja dhe une kte videon mbreme...sa gje e bukur! Pastaj sa me pasion dhe rrjedhshmeri qe luan...e mrekullueshme! :)
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

O Nev po nese titulli ben Mu aty me (video) vere videon miii lol
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

O Nev po nese titulli ben Mu aty me (video) vere videon miii lol
hahahahah po eshte ai linku pra fund artikullit,sepse nuk ishte me youtube dhe s"dija si me vendos ne forum ndryshe.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

 
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

Vertet e vecante,me mrekulloi edhe pse ishte shume pak!
 

dangerous

Anëtar
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

Personalish më plq.e më së shumti atê pjes të filmit - Shoke të perjetshem - keshtu sikur prkth.në Shqip.
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Pianisti performon ne mes te Oqeanit Artik (Video)

Personalish më plq.e më së shumti atê pjes të filmit - Shoke të perjetshem - keshtu sikur prkth.në Shqip.

Shume e bukur ajo qe thua ti dmth "Una mattina", nga te preferuarat e mia.
Titulli origjinal eshte "Intouchables" ne frengjisht, dhe mund te shqiptohet "Te paprekshmit". :)
 
Top