Pikturat tuaja te preferuara

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

NQFSJXU.jpg

Bosch(jo lavatrice)
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

Aver

VIP
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

liftoffandexfoliate.jpg


Shay Kun
 
Redaktimi i fundit:
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

John Lavery

Sir%2BJohn%2BLavery%2BTutt%2527Art%2540%2B%25281%2529.jpeg


Sir%2BJohn%2BLavery%2BTutt%2527Art%2540%2B%25282%2529.jpg


Sir%2BJohn%2BLavery%2BTutt%2527Art%2540%2B%25283%2529.jpeg


Sir%2BJohn%2BLavery%2BTutt%2527Art%2540%2B%25284%2529.jpeg


Sir%2BJohn%2BLavery%2BTutt%2527Art%2540%2B%25284%2529.jpgSir%2BJohn%2BLavery%2BTutt%2527Art%2540%2B%252813%2529.jpg


Sir%2BJohn%2BLavery%2BTutt%2527Art%2540%2B%252816%2529.jpg


Sir%2BJohn%2BLavery%2BTutt%2527Art%2540%2B%252820%2529.jpg


Sir%2BJohn%2BLavery%2BTutt%2527Art%2540%2B%252843%2529.jpg
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

Didi

C'est la vie.
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

"Roots", 1949.
Frida Kahlo

frida_kahlo_rootsX.jpg
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

Vladimir Kush

Red Purse
k.jpg


Farewell Kiss
russian-salvador-dali-surrealistic-paintings-by-vladimir-kush-1-709x573.jpg


Departure of the Winged Ship
vladimir-kush-departure-of-the-winged-ship-1370201400_b.jpg


Diary of Discoveries
Diary_of_Discoveries_41.jpg
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

Puthja, Gustav Klimt

j6hj3k43.png
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

Alexander Gunin artist from Russia

15871676_1308895065838580_6979601055764749358_n.jpg


Félix Schlesinger - German Painter

15895065_1308896452505108_629538990170550809_n.jpg


Natalia Tour - Figurative Russian artist

15873422_1308876622507091_3869348085576980729_n.jpg


Irene Sheri Bulgarian mother and French father born in the Ukraine

15822629_1308722775855809_6894037375364112613_n.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

Catherine Marchand Painter from Canada

15826468_1309529119108508_3441186094575972595_n.jpg


Bjorn Thorkelson painter from Orange, CA. United State of America


15941500_1309528529108567_2717443295198254692_n.jpgAbraham Solomon painter born in Englan lives in France

15895225_1309629422431811_2082185384114621707_n.jpg
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

[FONT=&quot]Fshati im Dimri nga fqinji im L. Gashi [/FONT]
[FONT=&quot]Vaj ne pelhur [/FONT][FONT=&quot]30x50cm

[/FONT]
15871471_1581199625229353_3467815236679615735_n.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Pikturat tuaja te preferuara

If nothing saves us from death,
May love at least save us from life.

Artwork by Dimitra Milan

15894882_1058652824281497_1858681413331630354_n.jpgTitle: Be mine. Only yours.
Acrilic on canvas, 2016
by Danielle Kowalski


15873480_1055872304559549_5311298353291584754_n.jpg
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Bernard Charoy - Painter born in #Lorraine East of #France

16864535_1356647047730048_919293714504355968_n.jpg


Boris Prokazov Russian painter

16806663_1356654594395960_6110324948343184133_n.jpg


Ernesto Di Michele artist lives in Italy, Napoli

16939620_1355333957861357_1358061367388674897_n.jpgGregory Frank Harris - Artist from southern California USA

16864850_1354161387978614_7114403264527353286_n.jpg
 

jana80

Super Moderator
Edvard Munch

munch-2.jpg

1p-PiUMevh4FSVZsjd1FI-k18K2PZexqH92_3rLcx2DQHcjrpzhZKG-3r3BoM0sIU06gJIEhMxpSBww=w1200-h630-p-k-n.jpg

220px-Edvard_Munch_-_Melancholy_(1894).jpg

260px-Munch_Det_Syke_Barn_1885-86.jpg

260px-Edvard_Munch_-_Summer_night,_Inger_on_the_beach_(1889).jpg

images-8.jpg

ky piktor me ka pelqyer qe kur i kam njohur pikturen e fundit me titull ulerime pasi ne ter jeten e tije dhe krijimtarine ka kerkuar te shpreh emocionet ndjenjat e verejme tek piktura vajza dhe nena e semure ( nje pikture ku piktori njeh veten pasi e jema vdes nga turbekozi pra nje jete te gjate vuajtjeje..
ne pikturen e dyte shpre femren... femren kur eshte vajze ,nuse e re me shikim drejt qiellit plot shpresa dhe objektiva pastaj e shikon ne moshe te pjekur si seksualisht po ashtu edhe me me pak pudore pastaj e shikon grua mbase nene ku jeta e ka lodhur e ka rrahur i ka nxire syte dhe i ka humbur shpresat dhe energjine e moshes rinore...e pas tre femrave ne fund ne nje cep eshte burri..indiferent? spektator? ne hije... qe sshikon ate por eshte dhe eshte ne nje te vetem versjon te "paevoluar"

pastaj zgjodha melankoline...melankoline e nje burri i veyem i pakuptuar ne nje bote me ngjyra dhe forma por ai eshte mbeshtetur ne vetvete...
ne pikturen eradhes ka pozuar motra e tije ingrit .. nje qetesi ne breg ...mbase qetesia e vetme e ketij piktori..(familja)
me pas po trishtim vajza e semure...
dhe ne fund zgjodha ulerimen .. kujt i ulerin piktori e cfar kerkonte nga norvegjia e atyre viteve??
 
Redaktimi i fundit:
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

NeVertiti

~Kohe & Stine~
John Atkinson Grimshaw (1836-1893), "A Moonlit Lane" (1874)

33519302_1906624526023185_3714782038251798528_n.jpg
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Ne kete perjudhe jam "çmendurisht" e dashuruar pas pikturave te Koypel-it.
 

jana80

Super Moderator
Lo sguardo è femmina: Clelia Adami (shikimi eshte femer)


images.jpg

Clelia-Adami_0.jpg

Clelia-Adami-venividivici.jpg

me pelqen kjo piktore nga ngjyrat e forta qe perdor e mes tyre rrezaton shikimi qe shpreh emocione..
ndonjera prej ketyre ngjan mendushem, ne pritje, emocionuse deri ne ate shikimin e ftohte e te pashprese
e ne te kafte si nje toke e zhveshur...
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Art Surrealist
visionary-art-surreal-art.jpg
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

Aver

VIP
Kete te Dalit e porosita ne canvas. Doli shume keq.

Tani po mendoj ta blej origjinalin 3.5 milion eur. Cikerrime eh.

300px-Swans_reflecting_elephants.jpg
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU
Top