Pikturat tuaja te preferuara

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Kete te Dalit e porosita ne canvas. Doli shume keq.

Tani po mendoj ta blej origjinalin 3.5 milion eur. Cikerrime eh.

300px-Swans_reflecting_elephants.jpg

hahahahaha :) kur ta blesh Avroo na sill foton origjinale pastaj te saj.

Tema;

Sandro Botticelli
La Primavera, 1482
Particolare delle tre Grazie
Galleria degli Uffizi, Firenze


46517549_2170794882939480_7099099371374903296_n.jpg
 

Delirium

No description ...
Eugène Delacroix


1- Woman With White Socks, 1825–30, Louvre

Delacroix,_La_Femme_aux_bas_blancs.jpg2- Greece on the Ruins of Missolonghi (1826), Musée des Beaux-Arts, Bordeaux

800px-Eugène_Ferdinand_Victor_Delacroix_017.jpg
 

Aki

misfit
Une smarr vesh shume nga arti figurativ, por kur isha ne Madrid me moren me zor se turp mos shohesh muzejet dhe ja qe pash dicka qe me la shume pershtypje, David Wojnarowitz (kishte me shume fotografi, po qe disi me flisnin)

Dhe nje Picasso qe gjeta atje (Guernica nuk lejohej te fotografohet).

Ndersa per te preferuar kam vetem nje, qe se kam pare live akoma :)
Skrik - Edvard Munch
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Si shpyrt artisti qe jam them se ato te Mocartit me lene pa fryme.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Si shpyrt artisti qe jam them se ato te Mocartit me lene pa fryme.
 

Lauri

Anunnak

Lauri

Anunnak
Njeriu universal. I lire ne mendje dhe me trup qe prek ne te gjitha dimencionet.
E kunderta e figures se krishtit ne kryq. I gozhduar dhe kurore me ferra ne koke.
Nuk di sa u shpjegova..:)
Vetem @LeVoyageur ,mund te me ndjek ne kete teme :)
 
Vetem @LeVoyageur ,mund te me ndjek ne kete teme :)
Jo nuk besoj vetem une, ka dhe te tjere?
Sidoqofte ajo nuk eshte thjeshte nje pikture, eshte shume shume me teper.
Gjeometrikisht aty ka permasa dhe llogaritje qe tejkalojne trupin e njeriut dhe zbulojne universin.

Da Vinci eshte enciklopedi me vete, cdo veper e tij permban mesazhe subliminale per njerezimin.
 

Lauri

Anunnak
Te tjeret nuk i njoh akoma sa duhet. Ty po :)
"E verteta nuk ka arrdhe lakuriq ne kete bote, por nepermjet simboleve."
(...)
 
Top