Po kryeministri pse s'jep doreheqje dhe ai vete?

mirela

DODONA hajmali
Do ta shkarkonit Y.Pangon nese do te ishit kryeministri?
Ka hapur dikush nje teme te tille ketu
Pytja ime lind vetvetiu , pse kryeministri nuk shkarkoi dhe Lulziem Bashen e Fatmir Mediun ( ky i fundit u dorehoq) ?
Atij gjate ketij mandati i kane ndodhur 1000 e nje te zeza Gerdeci ... dhe ish ministrin e mbrojtjes po e mbron .
Akuzohet Lulezim Basha se kur ka qene ne krye te transporteve dhe komunikacionit ka vjedhur miliona dollare dhe ketij si mungon mbrojta nga "dora e ngrohte" e kryeministrit
Mos valle Pango ( ketij ja bene mire biles shume e vonuan qe ja grisen masken) nuk ishte ne "binaret " dhe mekanizmat e menyres korrupsioniste te K/ministrit ?
C'fare ka ndodhur ..?

PO nese k/ministri ka te drejte ( dhe ka bere mire qe e ka larguar nga ministria) pse nuk jep doreheqjen dhe ky vete ....?
 

METi

-=EdoLorEli=-
Titulli: Po kryeministri pse s'jep doreheqje dhe ai vete?

Do ta shkarkonit Y.Pangon nese do te ishit kryeministri?
Ka hapur dikush nje teme te tille ketu
Pytja ime lind vetvetiu , pse kryeministri nuk shkarkoi dhe Lulziem Bashen e Fatmir Mediun ( ky i fundit u dorehoq) ?
Atij gjate ketij mandati i kane ndodhur 1000 e nje te zeza Gerdeci ... dhe ish ministrin e mbrojtjes po e mbron .
Akuzohet Lulezim Basha se kur ka qene ne krye te transporteve dhe komunikacionit ka vjedhur miliona dollare dhe ketij si mungon mbrojta nga "dora e ngrohte" e kryeministrit
Mos valle Pango ( ketij ja bene mire biles shume e vonuan qe ja grisen masken) nuk ishte ne "binaret " dhe mekanizmat e menyres korrupsioniste te K/ministrit ?
C'fare ka ndodhur ..?

PO nese k/ministri ka te drejte ( dhe ka bere mire qe e ka larguar nga ministria) pse nuk jep doreheqjen dhe ky vete ....?

Kur jepet dorëheqja apo kur shkarkohet ndonjë ministër aty nuk ka më mundësi zgjedhjeje. Pasi e ka shkarkuar Pangon a nuk të duket absurde që Pango të jep dorëheqje nga një post që nuk e posedon më?! Pastaj në Klan Pango tha se duke u bazuar nga montimi i videos vendimi i Berishës për shkarkimin e tij ishte mëse i drejtë dhe vetë kërkoi që t'i hiqet imuniteti në mënyrë që të ketë mundësi të përballet në gjyq me atë vajzën!
 

tiesto

SKENDERBEU KAMPION
Titulli: Po kryeministri pse s'jep doreheqje dhe ai vete?

Do ta shkarkonit Y.Pangon nese do te ishit kryeministri?
Ka hapur dikush nje teme te tille ketu
Pytja ime lind vetvetiu , pse kryeministri nuk shkarkoi dhe Lulziem Bashen e Fatmir Mediun ( ky i fundit u dorehoq) ?
Atij gjate ketij mandati i kane ndodhur 1000 e nje te zeza Gerdeci ... dhe ish ministrin e mbrojtjes po e mbron .
Akuzohet Lulezim Basha se kur ka qene ne krye te transporteve dhe komunikacionit ka vjedhur miliona dollare dhe ketij si mungon mbrojta nga "dora e ngrohte" e kryeministrit
Mos valle Pango ( ketij ja bene mire biles shume e vonuan qe ja grisen masken) nuk ishte ne "binaret " dhe mekanizmat e menyres korrupsioniste te K/ministrit ?
C'fare ka ndodhur ..?

PO nese k/ministri ka te drejte ( dhe ka bere mire qe e ka larguar nga ministria) pse nuk jep doreheqjen dhe ky vete ....?


pse duhete te jape doreheqjen kryeministri??!!!sqaroje,apo sepse keshtu desheron ti?
ti po te jesh i ate ndeshkoje me vote..

ok!!!
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Po kryeministri pse s'jep doreheqje dhe ai vete?

se ska qejf ta japi doreheqjen!...nga gjithato tema qe mund te hapen tek diskutimet shoqerore,vec per politiken mendoni...:(
mos ma merrni per keq pergjigjen,ama kush na pyet ne pse e dha pse se dha doreheqjen..ne te rrime ketu nje shekull duke ber gam gam sdo nxjerrim gje ne drite,se jemi bishti kavallit,shkurt muhabeti.
gjithsesi ju e dini..
ps: "ju lutem mos me citoni se smbaj anen e asnje partie me kete pergjigje!"
flm!
 
Titulli: Po kryeministri pse s'jep doreheqje dhe ai vete?

Do ta shkarkonit Y.Pangon nese do te ishit kryeministri?
Ka hapur dikush nje teme te tille ketu
Pytja ime lind vetvetiu , pse kryeministri nuk shkarkoi dhe Lulziem Bashen e Fatmir Mediun ( ky i fundit u dorehoq) ?
Atij gjate ketij mandati i kane ndodhur 1000 e nje te zeza Gerdeci ... dhe ish ministrin e mbrojtjes po e mbron .
Akuzohet Lulezim Basha se kur ka qene ne krye te transporteve dhe komunikacionit ka vjedhur miliona dollare dhe ketij si mungon mbrojta nga "dora e ngrohte" e kryeministrit
Mos valle Pango ( ketij ja bene mire biles shume e vonuan qe ja grisen masken) nuk ishte ne "binaret " dhe mekanizmat e menyres korrupsioniste te K/ministrit ?
C'fare ka ndodhur ..?

PO nese k/ministri ka te drejte ( dhe ka bere mire qe e ka larguar nga ministria) pse nuk jep doreheqjen dhe ky vete ....?

Si Nr.1 Sali Berisha nuk mundet ti hy ne Zemer asnje Ministri te shiqoj se qfare njeriu eshte nditen e sodit nuk po e njeh veten eh le mo Ministrat ky i ka zgjedh kta sipas dituris se tyre dhe dhe njohuris ne ato lami , Ministri Basha nese e akuzon Opozita nuk do te thot qe ka ber at gje pa fakte nuk ka nevoj te shkarkohet edhe Ministri I Mbrojtjes ajo qe ndodhi ne Gerdec nuk jan fajet e tina sepse nuk ka fakte at gje ka mundur ta bej gjithsekush edhe nga Opozita ndoshta ato jon sende qe ndodhin fatkeqsisht edhe aj eshte desht te Jap Dorheqje vet siq ka dhon .

edhe Kryeministri Berisha nuk ka faj nese kta ministra po them NESE kan bo ato gjona qe akuzohen sepse siq thash me lart ata nuk jon zgjedh ne ato vende sipas deshire po profesioni i ka zgjedh edhe tjetra nuk ka fakte , per Ylli Pangon dolen faktet edhe u shkarku ;)
 
Top