Po Permeti a ka sofer more miq?

mirela

DODONA hajmali
E bera thirrjen si andje nga fshati im , na more djale ,
Doni raki pa sheqer behuni miq me mua dhe tua sjell ne shtepi Po vere doni kete e pi per vete une se pak fare ben mamaja ime 1 kv ne vit ben dhe ate e pime pa ardhur Viti i ri
Raki po ju sjell une dhe gliko arre
Shiko se po me shan ndonjeri permetin dhe me mua e ka keq pastaj :grusht3::puthdore:
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Per gliko arre vdes e kam fiksim mgjthse kohete fundit sikur nuk tregetohet dhe aq meqe ma kujtove do kerkoj ta blej....
Po meqe jemi ketu do e pija me kenaqesi nje gote,jam e mirepritur????
 

mirela

DODONA hajmali
PO une po te solla te sjell nga ato glikote qe behen per qejf jo nga ato qe tregetohen
Me qe ra llafi,po te tregoj nje histori te shkurter. Kur erdha si fillim ne Tirane midis te tjerash me kish marre malli dhe per gliko kacke, pashe ne nje dyqan dhe e bleva. C'te haja .., kacka ishte me guall te forte. lengu ishte i tharte se s'i kish dale vreri i lekures se kackes. Ua hodha maceve ta lagjes ta hanin dhe ato te shkreta iken me vrap
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Kam shume respekt per permetaret.

Pershendetje sofra. :)
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Hajde se edhe une thelle thelle e kam nje gen permetar:p
Mire se te gjeta moj e zonja e sofres...:)
Nga c'fshat te kemi?
 

mirela

DODONA hajmali
Hajde se edhe une thelle thelle e kam nje gen permetar:p
Mire se te gjeta moj e zonja e sofres...:)
Nga c'fshat te kemi?
Faleminderit Briciolo mireseerdhe ne sofer
Rodenj quhet fshati im
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Faleminderit Briciolo mireseerdhe ne sofer
Rodenj quhet fshati im

Na moj se kam nenen mbese ne rodenje:D
Ne Pavar, zhepove e ballaban kam qene gjithato here...
Andej nga rodenji kam ca, po prit te me kujtohet mbiemri:D
 
Permeti qyteti i trendafilave, kam shume respekt per permetaret jan njerez shume te mire dhe te dashur! :)
Une dua ndonje embelsire, dhe nje gote uje po pati :p
 

mirela

DODONA hajmali
Ju faleminderit te gjitheve dhe mire se keni ardhur ne sofren permetare
 

HaRoMsI

<3 WiDe <3
Ah te ze keto permetar vajten per buk dhe hengren ...bar...:D:D:D
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Hajde Forzza Permeti :D,ku jeni mo?
 

sec_l

NJERI I THJESHT
O permeti raki pa sheqer se me ka vajtur mendja kam vite pa pir :p
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
i ka ikur e zonja sofres, po hajde ja kthejme nje raki ne te tjeret per qejfin tone:D
E marrim dhe nje pogonishte, e hopaaaaaaaaaa sssssssssssssssss:D:D:D:kercim::dance::kercejme:
 

mirela

DODONA hajmali
Ju lumte kemba njehere qe me keni ardhur te gjithe sebashku Sa per ty haraoms po te them se ne permetaret s'jemi kolonjare se ata shkuan per ashtu dhe moren keshtu.
Sa per ty sec_I meqe je dhe njeri i thjeshte po te them duku verete njeher andej nga permeti dhe te shikosh qe do pish me te veretet raki ball kazani Apo s'ke dhe vjeshten perpara
Briciolo si nje pjese permetare qe te kam mire ke bere qe m'a ke mbajtur ssofren shtruar se helbete e zonja e shtepise ishte verdalle te kumaci ( e dini c'eshte kumaci mo ) , per te kapur ndonje pule t'ja u therja juve Behuni dhe ca me shume se do ju ther dashin e kopese Raki e vere kemi Uje te ftohte burimi nga vjosa kemi Hjat gezuar e kerceni e kendoni deri naten vone po deshet
 

mirela

DODONA hajmali
Mirese me ke urdhruar miku im i larget. Urdhro ulu ne krye te qoshese :shoke::welcome:
 

mirela

DODONA hajmali
miredita sofra permetare,ku eshte rakia,gerneta,sazet dhe kenget???:Dhahhahahhahahah
me erdhe ne shtepi eeeeeeeeeeee faleminderit
mireseerdhe njehere
ja urdhro ulu njeher PO ckemi andej nga kurbeti si po ma kaloni
Sa per rakine dhe mezet mos u merzit ti veme mezet te behen dhe rakine atni
Ja hopa hajt gezuar ca sllaturina . ,he ja dhe keto ku jane
Ja te dal ti therras pak Laverit ( Laver Bariut) te vije ai ti bjeer se une vete s'di
hahhahahah Kalofsh mire
 

mirela

DODONA hajmali
Albi mire se me erdhe dhe ti femrat i ke marre me vete se ne permet se di a ka shuem Une jam ne tr me shtepi me qera Dhe Tr si kurbeti na eshte bere. Refugjat ne vendin tone jemi
hahhahahhahahahha
hajt ja kalofshi mire
 

polisi_tajrush

Struga zemra Ilirides
Pershendetje sofra Permetare kam respekt per sofren tuaj , kam nje kojshi ketu ne USA eshte nga Permeti jan shum shum te mir , me pelqen mikpritja e tyre teper .
Me qe mora pjes edhe un ne sofren tuaj leshoni nje gote edhe kende nga Strugani :)
 

mirela

DODONA hajmali
Pershendetje sofra Permetare kam respekt per sofren tuaj , kam nje kojshi ketu ne USA eshte nga Permeti jan shum shum te mir , me pelqen mikpritja e tyre teper .
Me qe mora pjes edhe un ne sofren tuaj leshoni nje gote edhe kende nga Strugani :)

Mireseerdhe Strugan tani u beme shqiperi etnike me duket
hajt gezuar dhe tja kalosh mire ketej me ne
raki do ,apo te te sjell ca liko si fillim provoi njehere?
 
Redaktimi i fundit:
Top