Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

TIGRI

Anëtar i ri
Ne nje tem tjeter ktu ne forum dikush jep mendimin qe kosoven per ta njohur e gjith bota si shtet te pa mvarun duhet te bashkohet me shqiprine,ja u bashkuan dalin pytjet.
1-Presidenti nga shqiperia? apo nga kosova?
2-kryeqyteti tirana? apo prishtina?
3-Po flamurin?
Diskutime te kendshme.
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Ne nje tem tjeter ktu ne forum dikush jep mendimin qe kosoven per ta njohur e gjith bota si shtet te pa mvarun duhet te bashkohet me shqiprine,ja u bashkuan dalin pytjet.
1-Presidenti nga shqiperia? apo nga kosova?
2-kryeqyteti tirana? apo prishtina?
3-Po flamurin?
Diskutime te kendshme.

presidentet te behen me radhe.
kryeqytet Tirana.
flamuri?ajo as qe sdiskutohet qe do jete flamuri kombetar me shqiponjen me dy krena,te zi ne sfondin e lare nga gjaku i te gjithe atyre qe dhane jeten per lirine dhe pamvaresine e kombit shqiptar.
 

TIGRI

Anëtar i ri
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

presidentet te behen me radhe.
kryeqytet Tirana.
flamuri?ajo as qe sdiskutohet qe do jete flamuri kombetar me shqiponjen me dy krena,te zi ne sfondin e lare nga gjaku i te gjithe atyre qe dhane jeten per lirine dhe pamvaresine e kombit shqiptar.
Edhe une jam i ketije mendimi.
Pranojne kosovaret?
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Edhe une jam i ketije mendimi.
Pranojne kosovaret?

pse mos pranojne,ku do gjejne flamur me te mire se flamuri i gjithe shqiptarizmit,ata per ate flamur luftuan dhe kane dhene jeten,me ate flamur festuan festat kombetare,pavaresisht se bota i imponoi nje recke blu.
 

mirela

DODONA hajmali
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Tendencioze me duket kjo pytje Tiger...
Nese ato do bashkohen s'do kete kosove dhe shqiperi ( pra banore nga koosva apo nga shqiperia ) Kete deshirojme te bejme nje SHQIPERI ETNIKe
Se sipas asaj pytjes qe ke drejtuar ti i bie qe une qe jam nga permeti mos ta votoj dhe te mos e njoh presidentin nga tropoja, tirana apo rrethe te tjera
Mik ne se ke kuptuar, kuptoje kur te beshkohen trojet shqiptare ne do jemi nje , po qe te jemi nje duhet te heqim kashten nga koka dhe te mos mendojme poste e kolltuqe per veten tone po te mendojme me te miren per vendin tone
Se kush do jete kryeqytet le te vendoset me referendum , po meqe ministrirat jane bere te ne dhe sheshi i ministrive ( eshte gati me i miri ne europe e pare kjo ne aq vende sa kam shetit ) eshte bere qe ne kohe te Italise them se do mbetet Tirana Pasi njihet dhe ne arenen nderkombetare si kryeqytet i shqiptareve :)

.... I pafsh hajrin temes qe ke hapur
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

flamuri shqiptar eshte shqiponja me dy krere..kshuqe kjo sbesoj se duhet diskutuar nese krijohet ky bashkim shtetesh..kosovaret jane shqiptare dhe flamuri ska pse te nderrohet..
sa per te tjerat pastaj...... booh skam ide..sepse sic ishte then me siper..per ne ok,por a do ti pelqeje kosves..:konfuz:
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Tendencioze me duket kjo pytje Tiger...
Nese ato do bashkohen s'do kete kosove dhe shqiperi ( pra banore nga koosva apo nga shqiperia ) Kete deshirojme te bejme nje SHQIPERI ETNIKe
Se sipas asaj pytjes qe ke drejtuar ti i bie qe une qe jam nga permeti mos ta votoj dhe te mos e njoh presidentin nga tropoja, tirana apo rrethe te tjera
Mik ne se ke kuptuar, kuptoje kur te beshkohen trojet shqiptare ne do jemi nje , po qe te jemi nje duhet te heqim kashten nga koka dhe te mos mendojme poste e kolltuqe per veten tone po te mendojme me te miren per vendin tone
Se kush do jete kryeqytet le te vendoset me referendum , po meqe ministrirat jane bere te ne dhe sheshi i ministrive ( eshte gati me i miri ne europe e pare kjo ne aq vende sa kam shetit ) eshte bere qe ne kohe te Italise them se do mbetet Tirana Pasi njihet dhe ne arenen nderkombetare si kryeqytet i shqiptareve :)

.... I pafsh hajrin temes qe ke hapur
Je e paarritshme...

Te pershendes...

Ska llogjike kjo teme...


Presidenti Nga kosova apo shqiperia hahaha Kur bashkohen atehere jan Nje nuk eshte me rendesi a eshte nga peja apo nga Burreli a tirana...
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Dhe nqf se behet nje bashkim
ska mundesi te kemi flamur ate gjene blu me te verdhe dhe me disa pika lart (sa shume i ngjan flamurit boshnjak valle te jete thjesht rastesi ??? ) Tr as qe diskutohet dhe ka mundesira te ndryshme te behet qeverisja....por kjo ngelet nje enderr
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

1.Kryeqytet : sa i perket 2 vendeve dhe qyteteve te dy vendeve Tirona osht ma e rregullume ma e madhe ma e mir dmth Tirona ;)


2. Flamur ku ka mat mir se Flamuri Kuq E Zi Me Shyponje ;)
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

1.Kryeqytet : sa i perket 2 vendeve dhe qyteteve te dy vendeve Tirona osht ma e rregullume ma e madhe ma e mir dmth Tirona ;)


2. Flamur ku ka mat mir se Flamuri Kuq E Zi Me Shyponje ;)3. harrova sa i perket presidentit aj let zgjedhet me vota sosht me rendsi kush qysh tek ;)
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Ne nje tem tjeter ktu ne forum dikush jep mendimin qe kosoven per ta njohur e gjith bota si shtet te pa mvarun duhet te bashkohet me shqiprine,ja u bashkuan dalin pytjet.
1-Presidenti nga shqiperia? apo nga kosova?
2-kryeqyteti tirana? apo prishtina?
3-Po flamurin?
Diskutime te kendshme.kur ta bejme flasim per keto

per kryeqytet kuptohet Prizreni
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Mbreti ne fuqi,
Tirana kryeqytet,
Flamuri i kastrioteve,

Mbreti do bashkonte popullin dhe do vendoste ligje te forta,
Tirana tashme eshte shpallur kryeqytet i gjith shqiptarve gje qe dhe kosova e ka votuar ne 1924 nga fisi princror i Kryezijve te kosoves.
Flamuri kuq e zi i trasheguar nga familja kastrioti do jete me frymezuesi per gjith shqiptaret.degjon njeri apo tjetri kjo mvaret me vota.
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Ne nje tem tjeter ktu ne forum dikush jep mendimin qe kosoven per ta njohur e gjith bota si shtet te pa mvarun duhet te bashkohet me shqiprine,ja u bashkuan dalin pytjet.
1-Presidenti nga shqiperia? apo nga kosova?
2-kryeqyteti tirana? apo prishtina?
3-Po flamurin?
Diskutime te kendshme.

...
1-Cili esht me i mir e zgjedhin Polulli.
2-Tirana...
3-Flamuri Kuq e Zi.. (pasi qe esht flamuri Kombetar)

PS. Po kush na pyet neve ne forum ktu more...:p
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

kur ta bejme flasim per keto

per kryeqytet kuptohet Prizreni

kuptohet prizreni????????????????????????:boss:

atehere pse jo durresi apo tirana apo prishtina...nuk zgjidhet sipas deshires ajo pun,,,besoj se duhet bazuar ne disa kritere..
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

kuptohet prizreni????????????????????????:boss:

atehere pse jo durresi apo tirana apo prishtina...nuk zgjidhet sipas deshires ajo pun,,,besoj se duhet bazuar ne disa kritere..
mire kriter kerkon? Prizreni me pare ka qene qender kulturore historike e politike aty u mbajt nje kuvend qe njihet me emrin Lidhja e Prizrenit, eshte qender e Shqiperise, keshtu qe do ishte gjeja me ideale

respekt :):)
 

Flavi

Antar Aktiv
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Ne nje tem tjeter ktu ne forum dikush jep mendimin qe kosoven per ta njohur e gjith bota si shtet te pa mvarun duhet te bashkohet me shqiprine,ja u bashkuan dalin pytjet.
1-Presidenti nga shqiperia? apo nga kosova?
2-kryeqyteti tirana? apo prishtina?
3-Po flamurin?
Diskutime te kendshme.Bashkimi i trojeve shqiptare do ishte pa dyshim zgjidhja e duhur per te gjithe.
Presindenti nuk ka rendsi nga vetem te di te udheheq.
Kryeqyteti mund te jete Tirana
Flamuri dihet flamuri kombetar kuq e zi
 

krutonja

Anëtar Aktiv
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Flamuri i Kastrioteve, kryeqyteti mendoj te rrije Tirana (megjithate gjeja demokratike do te ishte te degjohej zeri i popullit). Nese ajo ndodh, ne njefare menyre Tirana do te jete si Washington DC ndersa Prishtina si NYC. :D

Ndersa per pyetjen e presidenteve...me duket e pallogjikshme. Ne nje president nuk zgjidhet vendlindja, origjina, por kompetenca dhe karakteri, nuk zgjidhet klani i tij, por zgjidhen aftesite e tij per te udhehequr. S'ka rendesi se nga cili vend i Shqiperise do te jete, sepse ai do te jete SHQIPTAR.
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Sic i thojn nshkoder, ju po ju calon gomari prej samarit.
1-Presidenti nga shqiperia? apo nga kosova?

- Me zgjedhje, kane te drejte te kandidojne pastaj kush te fitojne zgjedhjet, shumicen.

2-kryeqyteti tirana? apo prishtina?


- S'besoj se kjo perban shqetsim, rendesi ka qe te zhvillohemi ekonomikisht, te si shoqeri te stabilizohemi dhe te bashkohemi si komb. Si pike strategjike do i takonte shkodres nje gje e tille, por sbesoj se luan rendesi se kush do ishte kryeqtyeti sesa bashimi ne radhe te pare. Shqipetaret po mesojn te bashkpunojne gjithnje e me shume per ceshtje te rendesishme kombetare, sbesoj se do te deshtonin ne arritjen e nje kompromisi edhe ne kete rast.

3-Po flamurin?


- Flamuri, s'besoj se kombi shqipetare e ka hedhur ne dyshim ndonjehere se flamuri i tij duhet te jete me ndryshe sesa ai me ngjyrat kuq e zi dhe me shqiponjen dy krenare. Flamuri i kosoves s'besoj se ka qene deshira e kosovareve per ta patur, por si menyre per te arritur me shume, qe ne kete rast ka qene pavarsia i jane dedikuar atij flamuri. Por me plot gojen e thom se shqipetaret e kosoves kane ne zemer flamurin e Skenderbeut, dhe per nje pjese te madhe te tyne ai ka per te qene flamuri i vertete i tyre gjithmone.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

kryeqytet,,,Tirana???apo Pirishtina???
un mendoj se edhe kjo ka nje rendesi te vecant,,kryeqyteti i Shqiperis se Bashkuar,(ILIRIS)
duhet te simbolizoj nje fillim te ri dhe te fuqishem,,,dhe kjo ne te gjitha aspektet,,,,strategjik,,,politik,,,ndertimor,,etj etj,

un mendoj se me e mira do ishte,,ndertimi i nje kryeqyteti te ri,,,nga te dya qeverit,,Kosov---Shqipri,,,te bejn nje investim kolosal sebashku,,dhe te ndertojn nje kryeveper,,,nje kryeqytet madheshtor,,si puna e ati ne Dubai,,,

pasi te mbaroj se ndertuari deri ne piken e fundit,,,,qytetaret shqiptar dhe kosovar,,do te blej banesa dhe prona ne nje qytet se bashku,,,,dhe ky do ishte nje bashkim i popullit shqiptar ne nje kryeqytet te ri,,dhe vetem at´her do ishte e leht qe ILIRIA te administrohet nga nje qytet. qe un personalisht do preferoja ta quanin Ylliri
 

jackass

Anëtar i ri
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

edhe une pajtohem me shumicen...dmth presidenti do te zgjethej nga vete populli, kryeqyteti per mua eshte me e logjikshme te mbetet tirana, e per flamur nuk besoj qe do koment :D
 

Blloku

IMBA
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

E di ate shprehjen ti vllai:"Qaji hallin kaloresit se i varen kembet". Me kuptimin qe nese ja arrijme te bashkohemi te gjithe shqiptaret(nje deshire shume e madhe kjo), s'eshte duke i rene mendja ndonjerit per ato qe thua ti.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Ne kete teme nuk paskemi si te grricemi me njeri-tjetrin, ne nje fare menyre te gjithe kane logjikuar drejt dhe i kane thirrur arsyes me ndo1 prejashtim te vogel.
 

albgrl

GIRLICIOUS
Titulli: Po presidenti?Po kryeqyteti?Po flamuri?

Ne vitin 1997 doli nje film kosovar qe titulloje "QENDRESA". Me erdhi ne mendje sepse dje e pashe nje pjese qe kishte te bente me kete temen. Qendresa eshte nje vajze nga Prishtina qe shkon ne Shqiperi per te kerkuar vellain e saj. Vellai i saj kishte ikur ne Shqiperi ne vitet '80 por regjimi komunist e kishte futur ne burg ne 1982. Kjo shkon ta kerkoje sepse 2 vellezerit e saj i kishin vdekur (njerin ia vrau serbi pas shpine, tjetri vdiq ushtar ne UCK) dhe ky ishte i vetmi qe kishte ngelur nga te tre. Dhe kur shkon ne zyrat e shtetit per ta kerkuar, e pyet personin qe takon aty: "A thu do behet ndonjehere Kosova me Shqiperine?" Pergjigja e tij ishte: "Do behet se s'ben, se po nuk u be do na mallkojne shekujt."
Bashkimi sjell fuqine, se ne fund te fundit te gjtihe shqiptar jemi!!!
Nese behet bashkimi, atehere Kosova po i bashkohet Shqiperise, dhe nuk mendoj se duhet te nderrohet kryeqyteti sepse ne nje te ardhme mund te bashkohet dhe ndonje toke tjeter shqiptare kshuqe nuk do nderrohet kryeqyteti sa here qe Shqiperia te mare tokat e saj.
Flamuri ABSOLUTISHT JO qe nuk duhet te nderrohet!!! Presidenti do zgjidhet nga populli shqiptar, dhe fakti qe ai/ajo do jete shqiptar/e mjafton....nuk ka rendesi nga cila toke shqiptare vjen.
 
Top