• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Po sikur te jete vegjetarjan/e?

mjelma

mjelma
Mosha
42
Vendndodhja
tirane
Titulli: Po sikur te jete vegjetarjan/e?

une jam vegjetarjane nuk eshte ndonje problem te mos hashe mish por une ekompesoj me mish njeriu hahaa
 

Blloku

IMBA
Vendndodhja
Rome
Titulli: Po sikur te jete vegjetarjan/e?

Do ta coja te kulloste ne ndonje park ketu ne Rome.


Tani pa shaka, do u kursente ne restorant.
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Po sikur te jete vegjetarjan/e?

Booo ishalla sdel ndonje i fiksuar e pastaj spi as qumesht sepse ka prejardhjen nga kafshet :p
Tani do i thoja ti han me shume vec perime?
E din ti si rriten keto?
Me plehra, dhe e din nga vijne plehrat?
Nga lopet qe ti nuk han.
Dmth lopa han bar,e ti han perimet, kshu i takon qe ti han lopet LOL LOL
Heq dore nga ky budallek ose mos ha hiq :p
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Po sikur te jete vegjetarjan/e?

Asgje sdo beja,eshte zgjedhje e lire per kedo,vec do e respektoja zgjedhjen e tij...Derisa e kam te dashur e pranoj sic eshte vegjetarian,mish ngrenes...
 
Titulli: Po sikur te jete vegjetarjan/e?

Une nuk di te pergadis ushime vegjeteriane, kshtuqe o te mesohet te haje ate qe haj une o le ta mendoj vete :p

Nejse se shaka, taksirat do duhej te mesohesha ti pergadisja ate qe do donte cfar ti beja tjeter.
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Pe: Po sikur te jete vegjetarjan/e?

Per mua eshte dicka per tu vlersuar,per mendimin time vegjetaranet jane nje pjese njerzish shume te ndjeshem ndaje natyres dhe gjdo gjeje te gjalle.
 

Elushe

Vogëlushe
Pe: Po sikur te jete vegjetarjan/e?

Po e thoni sikur eshte dicka e keqe...s'ben absolutisht asnje ndryshim...ju flas nga eksperienca pasi jam vete jo mish-ngrenese!
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Pe: Po sikur te jete vegjetarjan/e?

Po si thua kete Ado, a nuk e hape ti temen me "vrasje me ushqim", atehere duhet te dish qe ajo do blej perime e gjera vegjetale BIO ( dmthn pa kimikate), qe ndonjehere e kalojne cmimim e mishit...:D

Sa per temen, besoj qe ekam thene dhe here tjeter qe sme ben pershtypnje nqs ai eshte vegjetarian...
 
  • Like
Reactions: Ado

Ado

FISEBILIL-LAH
Mosha
31
Vendndodhja
Prishtinë/Republic Of Kosova...
Pe: Po sikur te jete vegjetarjan/e?

Po si thua kete Ado, a nuk e hape ti temen me "vrasje me ushqim", atehere duhet te dish qe ajo do blej perime e gjera vegjetale BIO ( dmthn pa kimikate), qe ndonjehere e kalojne cmimim e mishit...:D

Sa per temen, besoj qe ekam thene dhe here tjeter qe sme ben pershtypnje nqs ai eshte vegjetarian...
Nuk e di qfar blejn ata/ato qe jan vegjetarian sme ka ra ndonje rast te takohem me persona te till e ti pys se qfar hajn .
Por e di nje gje qe lloj lloj bari hajn :p
Pra s'eshte me qmim te shtrejt me lire se mishi po .
 

ShkodranNe

Dwell in possibility
Pe: Po sikur te jete vegjetarjan/e?

Po tani nuk besoj se ka shume per te thene, normalisht nese je ne nje lidhje,e ke pranuar me te mirat ,te "kqijat" dhe zgjedhjet e tij/saj...e si te tilla do respektohen
edhe pse , personalisht sikurse tha Hostel do ndihesha pak ne siklet te konsumoja mish/produkte mishi perballe partnerit
e them kete duke u nisur nga vetja,duke qene mos konsumuese e mishit te derrit,sikur me bezdis pak kur te tj e konsumojne ate ne nje tavoline me mua
gjithsesi , e theksoj " nuk ndihesh rehat" por qe nuk eshte per ti dhene shume rendesi :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Pe: Po sikur te jete vegjetarjan/e?

do dyshoja mos eshte homo dhe akoma se di une...
Pse keshtu qenka, vetem ata djemt homo jane vegjetariena? Sbesoj qe ka shume lidhje me orientimin seksual, sic tek femrat sic tek meshkujt qe nuk hane mish ( ose krejte prodhime me prejardhje nga kafshet sic jane veganet).

I ngelem pergjigjes qe kam dhene, nuk perben asnje problem per mua kjo.
 

Roxanne

Minnie Loves Mickey
Pe: Po sikur te jete vegjetarjan/e?

Mesatarisht, vegjetarianët dhe veganët kanë një rrezik prej 30 deri 40% më të vogël nga paraqitja e kataraktit, krahasuar me personat që hanë shpesh mish.

Ndoshta duhet pare ana pozitive dhe te ha mish edhe un pak me rrall... Ne shqiptaret ua kalojme ujqerve per mishngrenje :p
 
Top