Poetry Slam!

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Artiste te FV-se!
Vargjedashes, interpretues, shpirtra plot ngjyra....
Rrembeni Mikrofonin dhe shperfaqni shpirtin nder rrjeshta....

Lejoni zerin tuaj te preke zemren tone!
Screenshot_20211005-125422_Chrome.jpg
xoxo
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm


Kur dashuroheshim në kohën tonë,
Kur tretesha dhe digjesha për ty,
Nga njëri-tjetri letrat vinin vonë,
Kalonte dhe një muaj apo dy.
Po ndofta dashuria mbahej gjallë,
Se zjarrin mbanin letrat në udhëtim
Me biçikletë a mushkë apo me kalë
Në vapë e shi, dëborë dhe thëllim.
Kur dashuroheshim në kohën tonë
Me zor na vinin letrat fshat-qytet
Nuk kishim nëpër dhomë telefonë
Dhe në ëndërr s'kishte faks dhe internet.
Megjithatë më mirë që nuk kishte
As telefon, as internet, as faks,
Se fjalë e nisur shpejt dhe mund ta vriste
Një dashuri të vjetër për një çast.

Dritëro Agolli
 

ɒlɿɒM

Themelues

ɒlɿɒM

Themelues
Jane fshi Marl te gjitha postimet e nje jave,tema e cdo postim!
Bej ndonje recitim,plisss. :)
Qiqja cne, dhe une qe mendova i paska ngel hatri nonjonit ktu me mua dhe mi ka fshi postimet e 1 jave lool

100 euro recitimi :p lool
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Na falni se jemi pak si me grip! ?


Ne varesi te like-ve vendoset a do kete interpretime te ardhshme apo jo?! ???
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Rregulloni temen se del posti Levit si hapes jo imi ???
 

Vajza?

NocturnalMoron
Staf në FV.AL
Adm
Rregulloni temen se del posti Levit si hapes jo imi ???
Kur e ngjita postin e Levit këtu, më doli kshu sepse si post është quar më herët.
Ishte kërkesa e tij. Gjithsesi ti bashkoj vetëm si komente më ka mbet se nuk di ndryshe :/
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Kur e ngjita postin e Levit këtu, më doli kshu sepse si post është quar më herët.
Ishte kërkesa e tij. Gjithsesi ti bashkoj vetëm si komente më ka mbet se nuk di ndryshe :/
Hiqja fare mi!

Levi le ta recitoj prap. Edhe me bukur madje se nuk kishe dhene maksimumin tend! ??
@LeVoyageur
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Meqe u fshine ca postime para disa diteve, e pash tani qe qenka fshire edhe poezia ime. Pertova ta recitoj me mire, keshtu qe me duket prap me e mire koha kur e kam incizuar se pari ne ato momente.


 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Epo ja miremengjesi iher nga une dhe vargjet e mia ??


na falni se paska ngec 1 varg pa u degju ?
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
.... double post
 

ɒlɿɒM

Themelues
Epo ja miremengjesi iher nga une dhe vargjet e mia ??


na falni se paska ngec 1 varg pa u degju ?
Sa e ke temperaturen sot Soulke?
 

ɒlɿɒM

Themelues
A t'pelqeu ty? kjo ka rendesi ???
Yeppp. Je ne vend te pare deri tani per interperetimin dhe zerin me te bukur. Por dhe per perzgjedhjen letrare :)

Ja "fute" Nevit lool @NeVertiti
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Yeppp. Je ne vend te pare deri tani per interperetimin dhe zerin me te bukur. Por dhe per perzgjedhjen letrare :)

Ja "fute" Nevit lool @NeVertiti
???
Lere Nevin mos me fut ne sherr, por po lash nam ndonjehere me bej ndonje ze ??
 

ɒlɿɒM

Themelues
???
Lere Nevin mos me fut ne sherr, por po lash nam ndonjehere me bej ndonje ze ??
Cke ti ne kohe reale ne wsap direkt lool

Ika Soulinke se pune nashi. Puc fort dite te mbare!
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Yeppp. Je ne vend te pare deri tani per interperetimin dhe zerin me te bukur. Por dhe per perzgjedhjen letrare :)

Ja "fute" Nevit lool @NeVertiti
se harrova te thoja.

Te dyja heret jane bere ne situate gripale dhe ne zyre ?? imagjino tjapim 100% tone ??
 

ɒlɿɒM

Themelues
po une ty dhe te recitova moj !? poezine tende te preferuar hahahahahaha
E harrova ate. Dua nje tjeter lool

Leo Buscgalia tan, fragment nga "Te jetosh, te dashurosh, te kuptohesh :p

Ti @Soulmind me bej gati Robert Frost; se di pse me ngjasojne vargjet e tua me te tij mua :p
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
E harrova ate. Dua nje tjeter lool

Leo Buscgalia tan, fragment nga "Te jetosh, te dashurosh, te kuptohesh :p

Ti @Soulmind me bej gati Robert Frost; se di pse me ngjajne vargjet e tua me te tij mua :p

Au... nuk jam aq e thelle sa ai une ?
 

ɒlɿɒM

Themelues
Top