Policia serbe nuk lejon ministrin Shala ta vizitojë Preshevën

legjenda

Tetova
Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit i Republikë së Kosovës, Kujtim Shala, nuk është lejuar ta vizitoj Serbinë.

Burime të Magazina.al, bëjnë të ditur se ministri Shala kishte planifikuar për sot një vizitë në Preshevë, por kjo nuk i është lejuar nga autoritetet serbe.

Sipas të njejtit burim, Shala në kufi nuk është lejuar të hyjë në Serbi nga ana e policisë kufitare serbe dhe pas kësaj ai është kthyer në Prishtinë.

Magazina al.


kujtim.jpg
 
Last edited by a moderator:
Top