Populli kërkon ndryshim qeverie, por jo rotacion dhe riciklim LSI-je

Populli kërkon ndryshim qeverie, por jo rotacion dhe riciklim LSI-je​

1607884900903.png
30 vjet në politikë Ilir Meta
30 vjet në politikë Sali Berisha
30 vjet në politikë Monika Kryemadhi
22 vjet në politik Edi Rama
16 vjet në politikë Lulzim Basha.


Këto pesë surrate kanë ndrruar dhe shëtitir mbi 150 poste dhe kolltuqe me rradhë.
Zullumi po derdhet dhe kupa nuk mban më.

Zemrata qytetarve dukshëm nuk lidhet vetëm me vrasjen kriminale të Klodian Rashës por me arrogancën e pushtetit dhe polarizimin ekonimik ekstrem të shoqërisë.
Këta 5 persona janë padyshim ndër politikanët më të pasur në Ballkan. Ata kontrrollojnë disa biznese nga Saranda deri në Kosovë. Ata kanë në pronësi puse nafte, miniera kromi, fshatra turistikë, hotele, media, banka, fabrika, troje, pyje, avionë, etj.

Ndërkohë centralizimi pushtetit është ekstremizuar vitet e fundit, duke varfëruar jo vetëm popullin e thjeshtë por edhe militantët apo mbështetsit e tyre. Viti 2020 e shndërroi Shqipërinë në tenxhere me presion, pasi Europa ka mbyllur kufijtë e saj për shkak të pandemisë. Në këto kushte shqiptarët mbetën të izoluar në kafaz.


2 vjet rresht opozita tentoi të marr pushtetin me dhunë duke djegur mandatet dhe duke djegur institucionet por pasojat ishin të rënda:

- SHBA i hoqi vizën amerikane liderve të PD dhe LSI të cilët nuk udhëtuan dot 4 vjet në SHBA.
Zv/Sekretari shtetit Palmer i kërcënoi që s’do i njoh diplomatikisht si parti por si organizata terroriste.

- Afro dy vjet pas zbythjes nga protestat, vrasja e Klodianit i erdhi si dhuratë për krishtlindje opozitës, e cila padyshim që do shfrytezonte zemërimin e mbarë popullit që kërkon ndryshim.
Problemi është që opozita nuk mund drejtonte dhunën sepse do përballej me presionin amerkan.

Nga ana tjetër dorëheqia e Ministrit Sandër Lleshi, nxori bllof Lulzim Bashen i cili pas 4 vrasjeve në Bulevard: as nuk dorzoi policët, as nuo dha dorheqie, as nuk shkoi për ngushullim në vdekje.
Në këto kushte Basha, Berisha, Monika dhe Mera duhet ndoznin zjarrin por duhet të fshihnin dorën.

Shtepsja e tyre po ja arrin pjesërisht qëllimit, por ende nuk i dihet fundit. Unë kam bindje që populli pret Revolucionin e Shqipërisë dhe jo rikthimin e LSI-së. Shqiptarët kërkojnë ndryshim dhe rrëzim qeverie, por jo riciklim LSI-je.

Kreshnik Spahiu​

 
Pse e paragjykoni LSI?

Nuk thoni shyqyr qe kemi nje president qe e do Shqiperine pa kushte dhe qe e puth dhe respekton kushtetuten me shume se kushdo tjeter lol?

Edhe boll me akuza te tipit kane vjedh, kane bo, jetojne ne luks, sdine ku cojne leket etj.
Monika e sqaroi shume mire qe pasurine e ka te trasheguar nga i jati i saj koperativist, kshu qe ska vend per aludime. Popull llafazan lol
 
Pse e paragjykoni LSI?

Nuk thoni shyqyr qe kemi nje president qe e do Shqiperine pa kushte dhe qe e puth dhe respekton kushtetuten me shume se kushdo tjeter lol?

Edhe boll me akuza te tipit kane vjedh, kane bo, jetojne ne luks, sdine ku cojne leket etj.
Monika e sqaroi shume mire qe pasurine e ka te trasheguar nga i jati i saj koperativist, kshu qe ska vend per aludime. Popull llafazan lol
E ca mund ti shtoj tjeter une likes dhe monkes se vogel lool ahhh me vjen keq se kane degdis kalamajt vetem ne mes te londres mo aman lool
 
E ca mund ti shtoj tjeter une likes dhe monkes se vogel lool ahhh me vjen keq se kane degdis kalamajt vetem ne mes te londres mo aman lool

Gjynah, a lihen fmijet vetem ne mes te londres pa kokerr leku nxhep? Ncncnc cfare prinderish jane kta lol

U kishin nderru dhe mbiemrat pale, nga Meta ne Metaj me shpresen mos i adoptoje ndonje familje londineze meqense kane ngel vetem pa mbeshtetje dhe pa kokerr leku nxhep lol
 
hahahahaha,ua mos ja keput kot,mire ka fol,te pakten qenka fytyre simpatike e me hije intelektuale ne fytyre! :p
Analist qe thjesht bukur,ka shpreh te vertetat.
U qimja se mjef dordomuz spahiun ti ky mund te flas mire se me te then te drejten se lexona se sesht burr mashtrusi po nejse ti ke kendimin tend xhan
 
Populli sdi cdo edhe pse te gjithe flasin ne emer te popullit
midis ketyre altenativave qe kemi ,populli do donte te binte ne nje gjume letargjik e te zgjohej kur te ishte shuar kjo fare hislli
 
Po mo te na vije kreshniku te na kerkoje nga 100 mije evro per tu bere deputet ene ta quajme fillim te ri... Jo per gje po keshtu e dhjeu aleancen kuq e zi ky koqja.
 
Gjynah, a lihen fmijet vetem ne mes te londres pa kokerr leku nxhep? Ncncnc cfare prinderish jane kta lol

U kishin nderru dhe mbiemrat pale, nga Meta ne Metaj me shpresen mos i adoptoje ndonje familje londineze meqense kane ngel vetem pa mbeshtetje dhe pa kokerr leku nxhep lol
Ne fakt e kane metaj. Kam pas kolege motren e likes dhe ajo me passporte metaj ishte :)
 
Kam bindjen qe asnjeher nuk do behet shqiperia me kta politikan qe kemi por dhe ne rast se zgjidhet ndonje tjeter prap te njeten gje dhe te njejtin Mission do ket . Pra gjithsecili do te mbushi xhepat e vet dhe popullin ta lejn me shit fara t'zeza sikur kan bo gjithmon e jet .
 
Duhet ndryshim radikal , politika 30 vjeçare urgjentisht le leje te jashtezakonshme pa te drejtë kthimi 😥🙏turp e faqe zezë . Zgjedhja te behet me REFERENDUM organizimi nga vete populli. Do te jetë më dinjitoze . Nuk merritojmë nje fund të tillë.🙏
 
Top