• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Populli mishngrenes

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Shqiptaret jan nje popull mishngrens....apo jo?
Cfare mishi ju pelqen te hani


 • vic
 • pule
 • peshk + gjithe frutat e detit
 • derr
 • derr i eger:p
e ca lloj mishesh ka me.....

zakonisht ka dreke pa mish tek ju....apo mishi eshte nje element i pa munguar ne pjaten tuaj?

 

Adrenalina

GoC TiR0né
Un i ha te gjitha vetem te jen te freskta dhe te gatuara mire ;)

Jam vertet mishgrenese, me pelqejn shume dhe kembet e bretkosave :)
 

Jeta

Anëtar i Respektuar
Une e ha mishin jashtezakonisht shume dhe nena me tha nje dite "Sa e ha mishin moj, edhe i maces po qe e ha ti" LOL
 

Lauri

Anunnak
Gjith ballkani eshte mish-ngrehes.
Shpesh kur shkoje ne Shqiperi nga Kroacia me makine,shikoj perpara klubeve dhe ristorantave maxi grila me tre-kater kafshe te ndryshme ne hell qe sillen nga dale.Si mund te mos ndalesh e te lyesh mustaqet me nje kofsh qengji te shoqeruar me ndonje shishe vere te mire.:D hahaha
 

Elushe

Vogëlushe
As mish, as peshk. Edhe tek i shoh nuk me pelqejne, lere me t'i ha :(
 

Hermosita

Antar Aktiv
Mishi me i mire qe kam provuar ka qene i drerit... mmmmmm, kryeveper. Ndersa ne jeten e perditshme jam vegjetariane, sa me pak mish! Ndersa frutat e detit me raste...
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Wee perpak thashe temen na i nxoren namin si kanibale neve Shqiptareve se ne vrasim njerez po spara i hame :p

Qe e kemi qef mishin e kemi por qe nuk na ben mire e dime por prap vazhdojme hmmmm tani qe ma kujtua hengra dje nje berxolle o ishte klas fare
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Wee perpak thashe temen na i nxoren namin si kanibale neve Shqiptareve se ne vrasim njerez po spara i hame :p

Qe e kemi qef mishin e kemi por qe nuk na ben mire e dime por prap vazhdojme hmmmm tani qe ma kujtua hengra dje nje berxolle o ishte klas fare
e kjo na ka ngelur...te fillojme te ham dhe mish njeriu:(

Gjith ballkani eshte mish-ngrehes.
Shpesh kur shkoje ne Shqiperi nga Kroacia me makine,shikoj perpara klubeve dhe ristorantave maxi grila me tre-kater kafshe te ndryshme ne hell qe sillen nga dale.Si mund te mos ndalesh e te lyesh mustaqet me nje kofsh qengji te shoqeruar me ndonje shishe vere te mire.:D hahaha
sic po thoja....populli mishngrenes:)
 

Pogradecari

Anëtar Aktiv
Vetem mish vici ahet se pe derri nuk futet ne goje fare.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
nqs je musliman...po nuk ha mish derri
por nqs sje...e mund te hash gjej dike qe di ta gatuaj e do shikosh qe eshte i mire;)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Populli mishngrenes

Tani nqfse ben nje gjelle, mishi i jep shije kshu qe eshte i domosdoshem. Gjithsesi une gjellen ha, mishin ja u le te tjerve.
Mishi pules dhe peshku me pelqen...edhe ndonje berxolle derri rralle here. Kurse mishi i vicit dhe qingjit s'ka shije fare ktej kshu qe se ha.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Populli mishngrenes

Kurse mishi i vicit dhe qingjit s'ka shije fare ktej kshu qe se ha.
hera e par se ndegjoj se mishi i viqit e i qengjit nuk kan shije! e dua shum mishin por jo ne sasi te madhe nga pak cdo dite e te pregaditet ne meny te ndryshme.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Populli mishngrenes

po nese e thajm, perndryshe mishi i viqit eshte shum i mir dhe kushton shum per dallim nga mishi i lopes psh ose i ndonje bagetije tjeter.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Populli mishngrenes

Shqiptaret jan nje popull mishngrens....apo jo?zakonisht ka dreke pa mish tek ju....apo mishi eshte nje element i pa munguar ne pjaten tuaj?
Mishengrenes Pse ka ndonje popull barngrenes?!Megjithate kemi edhe ne vegjetarian. Paskeni harruar fare mish keci qe ufffffffffffff eshte me i lezetshmi
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Populli mishngrenes

Ka shume popuj qe nuk e kane mishin elementin qendror te menyse, qe preferojne ushqimet me zarzavate/bime/fara/fruta / oriz / makarona / etj.

Pyetja ishte nqs shqiptaret jane popull mishngrenes pasi qe shumica e recetave te tyre kane ne perberje mish.

Eshte c'eshtje gustosh dhe preferencash dhe konsumimi i mishit ne variacionet e tija te shumta.
 
Last edited:

Didi

C'est la vie.
Titulli: Populli mishngrenes

Mua me pelqen shume mishi sidomos i derrit. Por edhe llojet e tjera i ha. Tani per momentin akoma skam vajtur ne nje ristorant kinez keshtuqe akoma se kam provuar mishin e maces, qenit dhe llojet e tjera qe perdorin ata. Frutat e detit spara i pelqej por peshkrun e skuqur me pelqen!
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
sjam vegetarish, porse as mish sme hahet........

peshku dhe pula me pelqejn, por skam Appetit as per to....
 

Bukowski

Gjumash
Mendoj se jemi kafsha me mishngrense ne rruzullin toksor mbajme rekord absolut sa qe per te perballuar urin umane kemi pasuruar menune me Akrepa, merimanga, karkaleca, dhe shume lloje insekte, mund te blihen ne super marketinfophoto_2015-10-20_130008375_high_23032009AL084.jpg
 
Top