Prano diversitetin!

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Titulli: Prano diversitetin!

e ti sot e gjete qe kam nis djeten mi gru
po deshe ma ruj ta haj maj 2 mujsh :D :D

po nuk e di ti qe djeta fillohet gjithmon te henave? lol
 

Endrra

VIP
Titulli: Prano diversitetin!

Say what ?
Ne keto kohe qe jetojme ske rruge zgjidhje tjeter ... Duhet ta pranosh, e sidomos kur ske nga ti shnangesh.
Shkurt , duhet ti thuash derrit daje :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Prano diversitetin!

Anormalja,me vjen te drejtohem me Malja :)
Mos u turbullo hic ne rehatin tende ketu ne Fv,une e mbaj mend mire kur na trokiten antaret tona te dashura me te fundit ,Marla dhe Monik dhe ne u beme nje pritje krejt duele dhe replika, u versulem te gjithe ahhahahahaha,kush me nje rrjesht kush me postime kush me nekuptime,por ama keto qendruan fort,dhe sot i kemi dy nga antaret me te dashura per ne..:))
Keshtu qe kush pritet ne forumin ton me pak raprazalie, dhe kalon kete test fillimi pa te keq e bejme sigurisht per pak muhabet me mysafirin :p ,pastaj me kalimin e pak kohe,do shofesh atmosfer dhe miqesi qe s"do mundesh me ti rrish larg.ketu jemi vertet nje shoqeri e mire dhe mjaft e ngrohet kete do e kuptosh me kalimin e kohes.
Mire se na ke ardhur e qendrim te kendshem mes nesh.
flm per postimet,mendimet,dhe kohen tende te lire qe ndan me shoqerin tone.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Prano diversitetin!

Say what ?
Ne keto kohe qe jetojme ske rruge zgjidhje tjeter ... Duhet ta pranosh, e sidomos kur ske nga ti shnangesh.
Shkurt , duhet ti thuash derrit daje :)

Po ti ske qene as aktive moj bije, a e di per cf behet fjale :p

Anormale a e sheh psh Endrren kemi vite qe e durojme lol
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Prano diversitetin!

Anormalja,me vjen te drejtohem me Malja :)
Mos u turbullo hic ne rehatin tende ketu ne Fv,une e mbaj mend mire kur na trokiten antaret tona te dashura me te fundit ,Marla dhe Monik dhe ne u beme nje pritje krejt duele dhe replika, u versulem te gjithe ahhahahahaha,kush me nje rrjesht kush me postime kush me nekuptime,por ama keto qendruan fort,dhe sot i kemi dy nga antaret me te dashura per ne..:))
Keshtu qe kush pritet ne forumin ton me pak raprazalie, dhe kalon kete test fillimi pa te keq e bejme sigurisht per pak muhabet me mysafirin :p ,pastaj me kalimin e pak kohe,do shofesh atmosfer dhe miqesi qe s"do mundesh me ti rrish larg.ketu jemi vertet nje shoqeri e mire dhe mjaft e ngrohet kete do e kuptosh me kalimin e kohes.
Mire se na ke ardhur e qendrim te kendshem mes nesh.
flm per postimet,mendimet,dhe kohen tende te lire qe ndan me shoqerin tone.

jo m jo, u myll add e sfutem mo ktu
kush tjet adm tfus bann se pa ju bo gjo kto shjn kot mkot e mbrapa
un sjom e shemtut as budallaqe apo jan ma tbukur ktu
gjithsesi klm
sfutem mo nket forum
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Prano diversitetin!

Po ti ske qene as aktive moj bije, a e di per cf behet fjale :p

Anormale a e sheh psh Endrren kemi vite qe e durojme lol

lol e pash qe tek prezantimi un mirpriktjen e bukur
nejse klm
se sfutem mo
as qe kom nmend me harxhu kohen
vec dislike
un kshu jam sndryshoj x asni
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Prano diversitetin!

Gjithmone behet fjale per ty ëë

Mos qaj mos qaj o Enderr ia do te japim edhe ty pak vemendje!


O Anormale dislike i kemi per groshe neee, se like jane me miq lol
Mos u merzit, po he me mire do behet
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Prano diversitetin!

Mos qaj mos qaj o Enderr ia do te japim edhe ty pak vemendje!


O Anormale dislike i kemi per groshe neee, se like jane me miq lol
Mos u merzit, po he me mire do behet

ehhh me lal ktu gjoja goca treja pas pc plaka 70 vjec nejse shyqyr qe u bera qendra vemendjes
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Prano diversitetin!

Ue po une pse nuk kam pare asgje nga keto?? ndoshta se dhe un lexoj vetem temen e jo te gjitha postimet shpesh here :p


Megjithate nuk do flas per antaren ne fjale sepse nuk kam pare ato qe thoni ju e skam si te gjykoj per kete, por per fenomenin qe ka kapur nick mendoj se ne kerkojme qe dialogusi yne te jeten e pritshmerite tone e ndoshta kjo na ben te jemi me pas jo shume mikprites te themi te mendimeve te tjetrit.
Duke pasur variatet moshash, brezash ne forum e sidomos kur eshte konsoliduar nje shoqeri ne forum eshte pak e veshtire per nje antar te ri te inserohet, te hyj ne mes te ketij grupi qe jane duke shkembyer "koefidenca" te themi :)


Une mbaj mend edhe veten time ne fillim. kam qene si e hutuar neper tema, por nuk ma varnin hic anataret ahaha... dmth nuk citonin mendimet e mia, nuk me kundershtonin etj si keto.... mu desh te ngacmoja vete e te hyja ne bisedat e tyre sepse kisha ndermend te rrija e te shkembeja ide me ta...doja te kaloja kohen duke then timen por jo vetes time aman :gjuhe:... sigurisht ka pasur jo pelqime, replika te pakendshme por une ne fund te fundit sjam ketu per ti pelqyer te tjereve..... por per te bere dy pare muhabet dhe mjafton pelqimi im :p ....vjen me kohe edhe pjesa tjeter nese duam te kalojme kohen kendshem.

Anormalja une nuk i di problemet qe keni hasur ...por si keshille te vetme un te them.... vetem nese ke deshire e do te kalosh kohen ketu, pa sforcim mund te hysh, dhe mos e vrit mendjen... eshte disi normale te themi kjo situate...mos i merr shume seriozisht dhe je ne rregull ne fund te fundit nuk te njohin e nuk i njeh :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Prano diversitetin!

A ban me i than Nickut teze? lol

Shih si i ben gropen vetit ti gjithmone lol, e cito cf sduhet

Une tezja ti daja u pa puna tashi

Bella moj po qe ke filluar te me pelqesh ne pergjigjet qe jep
apo kshu ke qene cdo here e te kemi harruar :(
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Prano diversitetin!

ahuu e keni ber mizen bull kot se koti mor njerz ahuuuuuuuuuu
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Prano diversitetin!

Ue po une pse nuk kam pare asgje nga keto?? ndoshta se dhe un lexoj vetem temen e jo te gjitha postimet shpesh here :p


Megjithate nuk do flas per antaren ne fjale sepse nuk kam pare ato qe thoni ju e skam si te gjykoj per kete, por per fenomenin qe ka kapur nick mendoj se ne kerkojme qe dialogusi yne te jeten e pritshmerite tone e ndoshta kjo na ben te jemi me pas jo shume mikprites te themi te mendimeve te tjetrit.
Duke pasur variatet moshash, brezash ne forum e sidomos kur eshte konsoliduar nje shoqeri ne forum eshte pak e veshtire per nje antar te ri te inserohet, te hyj ne mes te ketij grupi qe jane duke shkembyer "koefidenca" te themi :)


Une mbaj mend edhe veten time ne fillim. kam qene si e hutuar neper tema, por nuk ma varnin hic anataret ahaha... dmth nuk citonin mendimet e mia, nuk me kundershtonin etj si keto.... mu desh te ngacmoja vete e te hyja ne bisedat e tyre sepse kisha ndermend te rrija e te shkembeja ide me ta...doja te kaloja kohen duke then timen por jo vetes time aman :gjuhe:... sigurisht ka pasur jo pelqime, replika te pakendshme por une ne fund te fundit sjam ketu per ti pelqyer te tjereve..... por per te bere dy pare muhabet dhe mjafton pelqimi im :p ....vjen me kohe edhe pjesa tjeter nese duam te kalojme kohen kendshem.

Anormalja une nuk i di problemet qe keni hasur ...por si keshille te vetme un te them.... vetem nese ke deshire e do te kalosh kohen ketu, pa sforcim mund te hysh, dhe mos e vrit mendjen... eshte disi normale te themi kjo situate...mos i merr shume seriozisht dhe je ne rregull ne fund te fundit nuk te njohin e nuk i njeh :)
un tboj tpakten 1000 postime kaq du tboj e tdal nga forumi
por sdoja tveja emrin tim nforum, se shumica do mnjihnin sesht faji qe shumica skuptojn nickun
sa x me zon shoqni a x opinjonin e tjerve sme hyn npun
 

ricky_ch

******
Pe: Prano diversitetin!

Nejse, çdo të riu/reje i duhet një provim pranues
tek ata që kanë dhëmbët më të mprehtë dhe
barkemëdhenjë, të uritur për "fresh meat".
Dhe nuk vonon shumë, ata i ke ndër të parët,
të tjerëve ia lënë vetëm eshtrat...

Për mendimin tim mungesë edukate e kulture,
arrogancë e paparë.
Normale dhe natyrore është tek shtazët,pasi që
aty udhëhiqen nga instiktet, kurse ne konsiderojmë
veten të civilizuar.

Zakonisht diversiteti në jetë reale ka të bëjë
me atë se njeriun nuk e pranojmë ashtu si është,
bëjmë diskriminim në bazë të gjinisë, religjionit,
orientimit seksual si dhe rasti jonë konkret mosha.
 
Titulli: Prano diversitetin!

un tboj tpakten 1000 postime kaq du tboj e tdal nga forumi
por sdoja tveja emrin tim nforum, se shumica do mnjihnin sesht faji qe shumica skuptojn nickun
sa x me zon shoqni a x opinjonin e tjerve sme hyn npun

DEgjo me mire ik se po i bej une per ty postimet lol
po i bej andej nga kuzhina dhe do ma dine per nder te gjithe :)

PS: Niku e dija qe ke fillu me gjujt femrat, por bella sta jep kollaj lol
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Prano diversitetin!

DEgjo me mire ik se po i bej une per ty postimet lol
po i bej andej nga kuzhina dhe do ma dine per nder te gjithe :)

PS: Niku e dija qe ke fillu me gjujt femrat, por bella sta jep kollaj lol

e tnacmojsh gocat e forumit me nickun tim u jalla jalla e kte ma the
 
Titulli: Prano diversitetin!

e tnacmojsh gocat e forumit me nickun tim u jalla jalla e kte ma the

Jo jo i ngacmoj per vete me nikun tim une, te pelqen ndonjera ty?
hy une lajmes, se kemi alamet gocash ketu, :)
ja te them njeren, Delirium Mind. Eshte alamet goce, por ka nje fatkeqsi, eshte lezbike
e di gjith forumi, he ti them ndonje gje? e pe qepare donte te genjente me biskota lol
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Prano diversitetin!

un tboj tpakten 1000 postime kaq du tboj e tdal nga forumi
por sdoja tveja emrin tim nforum, se shumica do mnjihnin sesht faji qe shumica skuptojn nickun
sa x me zon shoqni a x opinjonin e tjerve sme hyn npun

Leri te mos kuptojne...ti vazhdo rrugen tende, kuptohet gjithmone ne normat qe ka fv :)
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Prano diversitetin!

Jo jo i ngacmoj per vete me nikun tim une, te pelqen ndonjera ty?
hy une lajmes, se kemi alamet gocash ketu, :)
ja te them njeren, Delirium Mind. Eshte alamet goce, por ka nje fatkeqsi, eshte lezbike
e di gjith forumi, he ti them ndonje gje? e pe qepare donte te genjente me biskota lol

aaaahaahahahaaha mvjen keq shijet i kam full
sdu biskota po du redbull
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Prano diversitetin!

DEgjo me mire ik se po i bej une per ty postimet lol
po i bej andej nga kuzhina dhe do ma dine per nder te gjithe :)

PS: Niku e dija qe ke fillu me gjujt femrat, por bella sta jep kollaj lol

lere gocen rehat ti e kam fjalen per anormalen..

p.s ndryshon shume ti nga niku keshtu qe... si dihet ....:gjuhe:
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Prano diversitetin!Leri te mos kuptojne...ti vazhdo rrugen tende, kuptohet gjithmone ne normat qe ka fv :)

un i pash qe ke tema qe u prezantova
gjithsesi sme bejn pershtypje qe kta bien pre e fotove qe vej un e kta mendojn se jam un
gjithsesi klm
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Prano diversitetin!

Se ma bete temen lemsh o popull

Anormale ceshte ky redbulli ne, vetem biskota 20lekshe njohim
Jemi forum i varfer, doke red bulll tiiii
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Prano diversitetin!

cke ti shes jetmira qumesht npazar e tbelej ty redbull

po ky qumeshti i Jetmires pihet me biberon apo me cice :une:
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Titulli: Prano diversitetin!

Jo jo i ngacmoj per vete me nikun tim une, te pelqen ndonjera ty?
hy une lajmes, se kemi alamet gocash ketu, :)
ja te them njeren, Delirium Mind. Eshte alamet goce, por ka nje fatkeqsi, eshte lezbike
e di gjith forumi, he ti them ndonje gje? e pe qepare donte te genjente me biskota lol

Po cke ti.. nuk e kam xheloz burrin xD
oferta ime ishte e sinqert o dreq :*
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Prano diversitetin!

Po ndalem pikerisht tek kjo pyetje. Edhe po mar shembull anetaren "Anormale" sepse rastesisht dje me qelloi te qendroja goxha gjate ne forum gjate dites. Shume mire, anetarja ne fjale, rigjalleroi shume tema te vjetra (disa prej tyre ne fillimvitet e forumit 2008-2010). Vajza nuk lexoi as edhe nje postim qe ishte bere por lexoi titullin e temes edhe dha nje pergjigje qe ne disa raste nuk kishte aspak lidhje as me shkrimin e pare te temes. Ne dy raste, u mundova me ane te pyetjes qe ta konsideronte temen ne fjale edhe nje here por perseri veproi njesoj.

Forumi na sherben edhe ne jeten reale. Si? Diskutimi, argumenti edhe krikikat konstruktive jane dobiprurese per ne ne realitet sepse nevojiten ne shkolle, ne pune, e kudo ne jete. Forumi na sherben e na ndihmon ne qe prej dekadash banojme jashte te shtjellojme argumente e te diskutojme ne gjuhen meme. Njekohesisht, te rinj ne moshe (si Anormalja) qe jane ne prag te studimeve universitare e ndonje pune ne fundjave, duke lexuar e duke diskutuar mund te formojne nje karakter qe eshte i dobishem kudo ne jete.

Eshte shume kollaj te pranosh tjetrin ashtu siç eshte, sidomos ne virtualitet: thjeshte e injoron. Sepse lexon disa postime te tij, e sheh qe jo vetem tregohet i pamatur por as nuk ka deshire te mesoje. Heret a vone secili sheh punen e vet ose me keq, te ve ne loje!

se ca shkruj un qa them un osht pun x mu
nese sdoni me lexu postimet e mia beni thjesht sikur sjam antare
sjeni askushi me mgjyku
nforum e bej x kalim kohe jo me mkritiku ju, kur sju intereson 1 antar i ri sesht nevoja mju kundervu
skerkova mikpritjen e juj apo miqsin e juj shikoni punt e juja
klm mos mshqetsoni mo tu mpermend emrin e pavend besoj se u kuptova me tgjith ju
ajt ntn
se sjeni ma tmir se un
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Prano diversitetin!

Anormale ti beje si ta ndiesh hic mos e qeth po une kam i kerkese ...e di qe jeni brezi i shkurtimeve te tipit "tkxh" "tvt" e me the te thashe po aman shkruji fjalet e plota se ste kuptojme ne brezi i pjerdh
Dhe eshte keshille ose kerkese pa qellim te keq

Naten xhan
 
Top