Pranojeni veten ashtu si jeni!

Dhe kjo është gjëja më e vështirë në botë, sepse kjo shkon kundër trajnimit tuaj, arsimimit, kulturës suaj.
Nga fillimi ju kanë thënë se si ju duhet të jeni. Askush nuk ju ka thënë ndonjëherë se ju jeni të mirë ashtu siç jeni.
Mos u fiksoni me veten – por një vetë-dashuri natyrore është një domosdoshmëri, një dukuri themelore.
Vetëm atëherë nga ajo mund ta duani dikë tjetër.
Pranojeni veten tuaj, duajeni veten. Askush tjetër nuk ka qenë ndonjëherë si ju dhe askush tjetër ndonjëherë nuk do të jetë si ju, ju jeni thjesht unik, të pakrahasueshëm. Pranojeni këtë, duane këtë, festojeni këtë – dhe në këtë festim ju do të filloni ta shihni veçantinë e të tjerëve, bukurinë e pakrahasueshme të të tjerëve.
Dashuria është e mundur vetëm kur ka një pranim të thellë të vetes, të tjerëve, të botës.
Pranimi krijon mjedisin në të cilin dashuria rritet, tokën në të cilën dashuria lulëzon... (Osho)

Po ju sa e pranoni veten ashtu si jeni?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Dashurine ndaj vetes e kam pas gjithmone paresore.
Eshte forma e vetem qe te arrish te dashurosh dhe boten rreth teje.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Ufff mo, love Legën shum! Madje do ju rekomandoja edhe ju te tjerve qe t’me doni po aq sa e dua une veten time! ?
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Nah
Mua me pelqen ta sfidoj
Te perplasem mire e mire dhe pastaj te marr veten qe ta risfidoj perseri... atehere po qe me pelqen vetja ?
 
Opo per ta pranuar e pranoj une se jam per mashalla por mundohem ta permiresoj i çik, vende, vende, aty ku eshte e mundshme
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Jo jo se pranoj , eshte shume patetike, viktime e vetvetes dhe perhere zihemi , grisemi dhe ne fund secila iken per hesap te vet.
Po ka njeri qe se pranon veten?
Po duhet te kesh mendere tia njohesh difektet vetes dhe te mundohesh tia permisosh, kur ne te shumten e rasteve cdo trapllik tonin e justifikojme
apo kur vuajme nga deliri i madheshtise ku gjithcka rrotullohet rreth nesh e vetem per ne... ah pika thuaj
e kshu o kshu
 
Redaktimi i fundit:
Top