Prej kujt kane frike meshkujt?

Love

βeℓℓe â๓e
Disa hulumtime kanë zbuluar se çka i frikëson meshkujt dhe çfarë u sillet nëpër mendje kur në pyetje janë lidhjet dhe marrëdhëniet.

Images.jpg

Shprehja e dashurisë është e komplikuar
Derisa disa meshkuj dashurinë e shprehin shumë herët, sepse mendojnë se do të ketë më shumë se.ks, të tjerët këtë nuk munden ta thonë. Në vend të fjalëve, dashurinë e tregojnë me vepra.

Frika nga obligimet
Meshkujt në krahasim me femrat nuk analizojnë gjërat dhe nuk kuptojnë momentin kur lidhja ka avancuar përpara. Disa nuk ndihen mirë në një lidhje serioze, megjithëse e kanë mirë.

Frika nga dështimi se.ksual
Meshkujt mendojnë shumë rreth se.ksit, por po aq shumë edhe kanë frikë se do të dështojnë. Nëse ndonjëherë kanë hasur në probleme në shtrat, frustrimet
mund të grumbullohen dhe të sjellin dështimin. Disa më me dëshirë do ta shmangnin se.ksin sesa të bisedojnë me partneren.

Kanë frikë nga ndjenjat e tyre
Pa marrë parasysh se sa shumë mundohen, e kanë të vështirë të përballohen me ndjenjat e tyre, e edhe më të vështirë t'i ndajnë me partneret e tyre. Meshkujt janë të mësuar që vetë t'i zgjedhin problemet e tyre. Lajmi i mirë është se ata kanë ndjenja, por rrallëherë se do t'i shprehin ato.

Depresioni
Depresioni njëjtë i godet të dyja gjinitë, madhe edhe "macho" meshkujt. Një studim ka zbuluar se tek meshkujt është problem i madh që vështirë hapen dhe bisedojnë rreth problemeve. Në vend të kësaj ata gjithçka mbajnë në veten e tyre e shpeshherë i rreken alkoolit.
Depresioni është një nga fshehtësitë më të rrezikshme të meshkujve që mund ta fshehin nga femrat dhe rrethi.
Burimi: telegrafi
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

E shikoni qe edhe ne kemi frike mi gra , por e bajme zemren gur e hidhemi gjithsesi .
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

depresioni
depresioni njëjtë i godet të dyja gjinitë, madhe edhe "macho" meshkujt. Një studim ka zbuluar se tek meshkujt është problem i madh që vështirë hapen dhe bisedojnë rreth problemeve. Në vend të kësaj ata gjithçka mbajnë në veten e tyre e shpeshherë i rreken alkoolit.
Depresioni është një nga fshehtësitë më të rrezikshme të meshkujve që mund ta fshehin nga femrat dhe rrethi.

Cfar fshehtesi depresjoni! Mbushen me tjert e shprazen me boksa te grat e tyre ahuuuuu ja kan nxerr fundin me keto analiza se po dalin tani per meshkujt.
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Me teper frik esht mos te te punoj vegla ..Pa kto te tjerat rregullohen LOL
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Kot keni frike , se per te gjitha ato pikat ka zgjidhje :p :p thjeshte ju nevojitet 1 femer e afte :)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Meshkujt kane frike nga babezia e femrave qe lidhet me friken nga obligimet...nuk thone kote: Ishte miliarder por gruaja e beri MILIONER!
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Me sa po shof une meshkujt paskan frike nga femrat :eek:hh qe besa edhe ka mundesi :hmm::hmm:
 

Endrra

VIP
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Kot keni frike , se per te gjitha ato pikat ka zgjidhje :p :p thjeshte ju nevojitet 1 femer e afte :)

Rri aman se me bere on mu e jo me cunat....:p

Zana MOS u tall me cunat te keqen :D

Nga impotenca keni frige dhe duhet te keni lol lol
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Une e shof se ca goca kane shqetesime se bilbili yne munde te na leje ne lloq. :hmm::hmm:

Ceshtja e lenjes ne lloq nga bilbili yne, ta dini mire kete, eshte ne doren tuaj :hi::hi: Po qe se e mbani bilbilin si duhet kam pershtypje se do ciceroje panderprere, madje cdo mengjes ke dritarja :hmm::hmm:Kshu e kan bilbilat :hi:
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Burri s'ka frike !
 

Love

βeℓℓe â๓e

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Mendoj se në pikën e katërt keni frikë goxha :)..

Me fal, je mashkull ti apo femer ? Me trego per femrat nga cfare kane frike me mire :D
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Me fal, je mashkull ti apo femer ? Me trego per femrat nga cfare kane frike me mire :D

Unë femër jam por ja që kemi dhe ne femrat: vëllezër, miq e shok meshkuj dhe kemi parë dhe dëgjuar prej këtyre frikën që ndonjëherë i poshton ndaj dhe citova atë pikën e katërt .. i bie që ti të jesh njeri pa gjak në vena dhe pa zemër të thuash : burri ska frikë ;)..

Si e tha dhe Sweet .. frika nuk ka gjini apo turp ..
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

i bie që ti të jesh njeri pa gjak në vena dhe pa zemër të thuash : burri ska frikë

Eh, cdo rregull ka perjashtim, ke ndegjuar ? Ndaj mos me fut tek ata miqte e tu qe paskan frike nga ajo pike :D
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Eh, cdo rregull ka perjashtim, ke ndegjuar ? Ndaj mos me fut tek ata miqte e tu qe paskan frike nga ajo pike :D

Po po ti na dole alien tani.. lol ..
.... Nejse :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Po po ti na dole alien tani.. lol ..
.... Nejse :)

Jo moj, une jam dicka special :D
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Rri aman se me bere on mu e jo me cunat....:p

Zana MOS u tall me cunat te keqen :D

Nga impotenca keni frige dhe duhet te keni lol lol


C'fare flet ti moj :p

Une thjeshte po ju rris konfidencen , gjera qe rregullohen :) :p :p
 

Kila

VIP
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

shum nga meshkujt kan frik nga martesa mendoj une :D
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Frika e dështimeve se.ksuale qëndron tërësisht,si janë bërë këto femrat sot nganjëherë edhe zogu përton të këndojë
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

hahhahahaha frike qfare eshte kjo fjale nuk egziston nefjalorin tim

Frike nga obligimet ndoshta kan po ama ato tjerat goca mos u merzisni edhe ne rast impotence mjeksia e ka thene fjalen e vet rrofte VIAGRA
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Frika e dështimeve se.ksuale qëndron tërësisht,si janë bërë këto femrat sot nganjëherë edhe zogu përton të këndojë

vallai po ste kendoj zogu ty yllo e ke ti problemin ne vetvete ,skan lidhje femrat fare . Se kshtu si jeni bere ju meshkujt ju kendon me shume zogu me njeri tjetrin lol sesa me femrat.

p.s Meshkujt duhet te kene shume frik nga vetja e tyre se u bone te gjithe motra
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

vallai po ste kendoj zogu ty yllo e ke ti problemin ne vetvete ,skan lidhje femrat fare . Se kshtu si jeni bere ju meshkujt ju kendon me shume zogu me njeri tjetrin lol sesa me femrat.

p.s Meshkujt duhet te kene shume frik nga vetja e tyre se u bone te gjithe motraPo nuk kendoj zogu kendon VIAGRA hahhahhhahahha sa per motra je komplet gabim hahahhhhahaha
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Po nuk kendoj zogu kendon VIAGRA hahhahhhahahha sa per motra je komplet gabim hahahhhhahaha

Mesa kam informacion une eshte rritur nr i motrave gjithandej. pse e personalizoni? nuk thash per ty apo ju te forumit.se ju jeni burra ,na e keni bo te qarte se duhet te flasim per kedo ama pa ju futur ju ne thes.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Mesa kam informacion une eshte rritur nr i motrave gjithandej. pse e personalizoni? nuk thash per ty apo ju te forumit.se ju jeni burra ,na e keni bo te qarte se duhet te flasim per kedo ama pa ju futur ju ne thes.

Nuk e pata me ty as se personalizova une fola ne pergjithesi joper ty apo per ate ose ate tjetrin keshtu qe te jemi te qarte nuk personalizoj temen
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

vallai ai karafili im mka then keshtu :-
E di cfar ta kam friken un ty, qe gjen naj tbukur si vetja e mlen mu.....
Qyqa qyqa
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Prej kujt kane frike meshkujt?

Nje mashkull nuk ka frike kur femra qe ka afer i jep siguri,besushmeri dhe lirshmeri.
Nje mashkull ka frike kur nuk dashuro aq sa duhet per ta leshuar veten ne lishmerin e afrimitetit.
Biles dhe frike sdo e quaja thjesht mashkulli duke qen qe eshte gjuetar,shpesh here kap gjahun dhe se konsumon,sepse si pelqen shija,sepse e ndajn shume gjera sepse eshte ne kinigisi te dickaje perseri te nje gjahu me te mire me bindes .

shpesh ndalojne aty ku gjhatari dhe gjahu gjejn muhabet te perbashket , pin nga i cigare,kafe hahahahaha etj etj varjante :p

E ne fund kush i njeh mire as meshkujt as femrat,thame jemi nje qenie evulative psikollogjike ,si ne regres si ne progres te pa programuara racionalisht as vektorialisht.
 
Top