Premtimet nuk shkelen!

Nuk u betuam kurre per dashuri te perjetshme , as duart si nderem mbi vatren e ndezur, as hi nuk lame per kujtimet e te shkuares. Asgje nga memoria nuk fshime , as kulte nuk ngritem , asgje nuk kerkuam , asgje nuk premtuam …pervec atij largimi te ftohte akull!

Vetes nuk ia lejuam te enderronim me tej. Kudo ku shkelem kemi lene gjurmet ,ku koha do venisi si imazhe te nje jete te jetuar diku , atje larg…. Por ndjesite , adrenalinen kur aq prane ndjenim pranine , mistiken ne sinjalet e shikimeve tona , ledhatimet , te qeshurat ,melodite e shpirtit mbeten peng I kujteses per sot e per cdo dite.

Asnjehere nuk do harrojme ….
Nuk do harrojme si ishte te duash ,dhe te te duan.
Nuk do harrojme ndjesine qe fal shtrengimi I duarve , shikimi nder sy , shkendijat , alkimine, puthjet e zjarrta …koha ato nuk ka force ti fshij
Nuk do harrojme ndjesine qe kemi lene kur ne zemrat e njeri-tjetrit kemi mbetur peng…
Ne rrugetimin tim me ty mesova se te duash pa kushte , pa limite , pa premtime , pa menduar se ka nje te neserme eshte nje ndjesi qe do e riprovoja serish e serish….
Vertet ne nuk premtuam se do rikthehemi , por a me ke pyetur nese do doja te isha serish aty ne qendren tende te vemendjes?

Po I dashur ….pa asnje medyshje
Sepse ndjenja ime per ty ska nevoje per udherrefyes , ska nevoje per fjale, as per premtime , as per kulte madheshtie
Ajo ka nevoje vetem per ne te dy……
E ne u takofshim ndonje dite , une do vazhdoj te shtirem sikur ishim asgje , e ti po aq ,sepse ne skemi bere asnje premtim

Dhe premtimet nuk shkelen…

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Dyfytyreshi cdohere i shkel premtimet, eshte cilesi e tyre kjo.
 

Mogli

🙄welcome home
premtimet jane ba per tu mbajt por kut jepet 1 premtim,jepet sot per 1dite tjeter....dhe deri sa te vija dita e premtimit ndodhin shume gjera ne mes qe mund te bajne qe premtimi mund te mos mbahet,siç eshte kurorezimi i marteses etj etj....qe te mbash 1 premtim duhet qe deshira te jete si ne momentin qe e dhe ate premtim....besoj qe ka njerz shume si ktu si jashte nga ktu qe ka dhene premtime si ndaj vetes si ndaj familjes ose te dashurit/es dhe nuk i ka mbajt
 

Ledia

ShKoDrAnE.4.eVeR
Nuk do harrojme ndjesine qe kemi lene kur ne zemrat e njeri-tjetrit kemi mbetur peng…
Ne rrugetimin tim me ty mesova se te duash pa kushte , pa limite , pa premtime , pa menduar se ka nje te neserme eshte nje ndjesi qe do e riprovoja serish e serish
❤❤❤❤ do i provoja perseri perseri......
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Ku ishte dyfyrtshi aty mo? lool
Mos mi shani personazhet e dramatizimit te lutmi shume :p

Nuk shava, por titulli eshte i kjarte. Komentova ne baze te titullit jo personazheve :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Po ta lexoje do kuptoje qe skishte lidhje me premtime e as me dyfytyrsha lool

E nga e di ti se nuk e lexova, tani u bere paragjykuese :p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mire Moon, ti e ke me te drejte, une gabim. Next time, do te pyeti se si te komentoje dhe cfare.
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
Po I dashur ….pa asnje medyshje
Sepse ndjenja ime per ty ska nevoje per udherrefyes , ska nevoje per fjale, as per premtime , as per kulte madheshtie
Ajo ka nevoje vetem per ne te dy……
E ne u takofshim ndonje dite , une do vazhdoj te shtirem sikur ishim asgje , e ti po aq ,sepse ne skemi bere asnje premtim

Dhe premtimet nuk shkelen…
@Moonlight 👍
P.S edhe mos përfito nga hona plotë 😜
 

Tema të Ngjashme

Top