Presidentja kroate u hy futbollistëve në zhveshtore, shikojeni cka bën

legjenda

Tetova
Kroacia doli fituese në ndeshjen e sotme kundër Danimarkës.
Me këtë fitore, Kroacia niset drejt çerekfinales. Por jo vetëm kaq pasi ndër tifozët e shumtë që ishin sonte në Rusi, e pranishme ishte edhe presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviq.
Kitaroviq jo vetëm që përkrahi ata nga tribuna por më pas ajo shkoj deri në zhveshtore për t’i përshëndetur nga afër lojtarët dhe trajnerin, shkruan Indeksonline.Përqafime iu dha kapitenit të ekipit Modriq, portierit Subasiq dhe trajnerit Zlatko Daliq.

Përpos kësaj presidentja ka uruar ekipin dhe fansat duke thënë se do t’i bëjnë ëndrrat realitet.
kroacia-1.png
https://www.kosovaime.net
 

legjenda

Tetova
Kroacia është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Botës pasi ka eleminuar Danimarkën pas penalltive.

Festa nga tifozët kroat po ndjehet anembanë ku ata jetojnë.

Disa tifozë kanë zgjedhur një mënyrë të veçantë të festimit.

Ata kanë bërë shqiponjën me duar pas fitores që i jep mundësi të mirë Kombëtares Ballkanase.

Artikulli parap
img_5062-640x480.jpg
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Eshte skuader shume e pergaditur,ka mundesi ta marrin boeterorin.
 
Top