• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Prishtina serish kampione e Liges Ballkanike

Aver

VIP
Krenar me kampionët e Ballkanit
Sigal Prishtina sërish është shpallur kampion i Ligës Ballkanike duke e mbrojtur titullin e fituar vitin e kaluar.

Megjithëse Prishtinasit kanë pësuar humbje në takimin e dytë kundër skuadrës malazeze të Mornarit, ajo ka ngritur titullin e kampionit ballkanik.

Plisat u mposhtën me rezultat prej 75:68, por në saje të fitores me 14 pikë epërsi në takimin e parë, 82:68 u shpallën për vitin e dytë rresht kampion

اereku i parë i takoi skuadrës vendase me rezultat 23:15 në saje të lojës precize të basketbollistëve të Mornarit.

Por, pjesa e parë përfundoi në dobi të prishtinasve me katër pikë epërsi, përkatësisht me rezultat 39:35.

E gjithë kjo në saje të Jason Washburn, i cili ishte lojtari më i dalluar i Prishtinës në 20 minutat e parë me 14 pikë të shënuara, raporton Telegrafi.

Në çerekun e tretë, ekipi malazez arriti arrit të përmbys rezultatin dhe të përfundoi këtë periudhë në favor të saj me dhjetë pikë epërsi, gjegjësisht 57:47.

Në dhjetë minutshin e fundit prishtinasit i konsoliduan radhët e veta dhe nuk lejuan që vendasit të triumfojnë me rezultat më të thellë se 14 pikë dhe takimi përfundoi me rezultat 75:68.

Jason Vashburn ishte lojtari më i mirë i skuadrës prishtinase me ‘double-double’ 22 pikë dhe dhjetë kërcime, ndërsa Balsa Radunovic ishte basketbollisti më efikas te vendasit me 20 pikë dhe gjashtë kërcime. /Telegrafi/

KB PrishtinaLiga Ballkanike
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Prishtina serish kampione e Liges Ballkanike

U lumte!! :)
Suksese!
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Prishtina serish kampione e Liges Ballkanike

Tani e tutje do ju shof e kryeministri yne se vdes pas topit lol

Urime cuna
 
Top