Prit per dike te vecante!

JordanBelfort11

Do you think i tell people things?!
Ath per mua hapi i kohes eshte kur gjerat ndodhin,

pavarsisht si e masim apo si e perceptojme koha reale mbetet reale dhe ndonjehere relative por asnjehere konstante e pandryshueshme :p
Pergjigje diplomatike.. ?
Ps: Thashe se po ma dergoje pergjigjen me email.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
KA kohe qe pres vetem stinet. :))
I pres sepse i dashuroj,me mbushin sic tallazet e valve mbushin detin apo oqeanin,.per pritjet e tjera,vec te jene mire njerzit e dashur te mit.
E mbare njerzimi,se u beme egoist te kqinj ,duke uruar vetem,te jemi mire ne, dhe njerzit tane te dashur.
 

Mogli

Be good or be good at it
KA kohe qe pres vetem stinet. :))
I pres sepse i dashuroj,me mbushin sic tallazet e valve mbushin detin apo oqeanin,.per pritjet e tjera,vec te jene mire njerzit e dashur te mit.
E mbare njerzimi,se u beme egoist te kqinj ,duke uruar vetem,te jemi mire ne, dhe njerzit tane te dashur.
urimi per ne dhe njerzit tone te dashur eshte sa per te "la gojen" sepse nuk eshte ne doren tone dhe sikur cdo gje te shkonte vaj si dojne neve per ne dhe per krejt njerezimin do binte poshte cdo ligj i jetes
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
urimi per ne dhe njerzit tone te dashur eshte sa per te "la gojen" sepse nuk eshte ne doren tone dhe sikur cdo gje te shkonte vaj si dojne neve per ne dhe per krejt njerezimin do binte poshte cdo ligj i jetes
kur urojme,si per mire si per keq,per mua eshte ceshtje energjie.
une besoj tek shkembimi i energjise,dhe i avres se njerzve,prandaj per mua s`jane per te lare gojen.
Jane dicka me e thell.
Ngelet relative dhe individuale se si shikohen dhe percohen tek cdo individ.
 

Mogli

Be good or be good at it
kur urojme,si per mire si per keq,per mua eshte ceshtje energjie.
une besoj tek shkembimi i energjise,dhe i avres se njerzve,prandaj per mua s`jane per te lare gojen.
Jane dicka me e thell.
Ngelet relative dhe individuale se si shikohen dhe percohen tek cdo individ.
mos e merr personale se skam asgje me ty....
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Pritë e pritë më ka marrë malli,
pritë e pritë e m'u dogj xhani.
Mos dëgjo se c'thone bota,
qe kur linda jam e jotja ????

Cit: Maya
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Pritet kur pritja ka emer ose e pagezojme me nje emer?
Pritet gjithsesi...
Ja kshu thone e keta?
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Prit per dike qe te adhuron, qe te zgjedh ty çdo moment, çdo ditë.
Prit per dike qe i fal shkelqim syve te tu.
Per per dike qe ta ndez shpirtin zjarr.
Prit per dike qe te ben te duash te behesh nje person me i mire.
Prit per dike qe eshte mbeshtesi yt me i madh....
 

Desa

Felix - Culpa
Shiko fotografinë 1758976
Prit per dike te sjellshem ,
Prit per dike qe di te te respektoj , dhe jo vetem ne fillimet e para te marredhenies kur cdo gje shkelqen dhe eshte aq e bukur, por edhe kur situatat behen te veshtira .
Prit per dike i cili respekton kufijte e tu dhe nuk te imponohet ne ato cfare do apo nuk mendon te besh.
Prit per dike qe nuk numeron cfare ka bere per ty
Prit per dike qe te sfidon menderisht , dikush qe te frymezon per t'u bere nje njeri i mire.
Prit per dike qe shpenzon kohen e tij per te te mirekuptuar
Prit per dike qe eshte konsistent ne ate cfare ndjen per ty
Prit per dike qe kerkon te jesh pjese e jetes se tij, dhe ti e tija
Prit per dike qe te tregon cfare mendon, qe shqetesohet per ty, qe kujdeset per ty
Prit per dike qe kerkon te te perkushtohet , dhe qe zgjedh ty ne fund
Prit per dike qe dashurine jua ben te ndiheni "si ne shtepi" , te qete e te paqte
Prit per dike te sinqerte , i cili nuk ngaterron veprimet me fjalet
Prit per dike qe ben te pamunduren per mos te te lenduar , dike qe ben gjithcka per te te mbrojtur
Prit per dike qe do te te zgjidhte serish e serish. Dashuria eshte zgjedhja qe behet cdo dite dhe ti duhet te presesh per ate te shfaqet , aty per ty , per te ndare me ty dhe te te besoj ty.
Prit per dike qe nuk eshte perfekt pasi kjo nuk ekziston , perfeksioni eshte thjesht nje iluzion . Realiteti eshte kur ti gjen dicka te vecante dhe speciale per ty.
Prit per dike qe zemra te dikton se eshte i duhuri per ty!PS: E Pershtatur / MoniqueMund te shtoni e ju per cfare duhet te pritet :)
Si optimiste e pashëruar do thoja se një person me të gjitha vetitë më sipër, ekziston. Tani, sa i kemi vërejtë dhe vlerësuar ne që mbase kemi patur fatin ta njohim! Sepse jemi në kërkim për më shumë.
Unë nuk pres. Si zakonisht vijnë vetë. Pra seleksionoj: të mirat për vete, tjerat në kosh të mbeturinave.

Shtohet pyetja, pse të presim? Ne ecim në kohë. Koha ecën para. Pritja do të ishte (poashtu edhe të ecurit para) një dallim i rrjedhës së kohës intersubjektive, por që kjo e para do e afektonte Primordialitetin (të qenurit-për-vetveten-në-origjinalitetin e lashtë absolut).

Ndërsa për ata/ato që duan/duhet të presin, ja kjo kënga ka ca këshilla..... sërish unë me komunikimin tim deduktiv përmes këngës, lol lol

 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Près kot per nje perqafim tendin babi im edhe pse e di Qe nuk do ndodhe me kurre .
Te pakten perqafome ne enderr ??
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Prit por jo shume, sepse cdo gje ka limit.
 

DeliriumMind

Set yourself free ? change can be good.
Un nuk di te pres.

E shof shtrembet dhe po mtha koka ashtu ehe.
Duken pasojat? Lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Prit deri sa tvjen kafja
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Kot s'thot populli ai që të pret....
Të vret ?
 
Top