Problem matematikor

Brigadieri

tifoz i cmendur i INTERIT
PROBLEM
Kjo detyre i eshte caktuar
nga nje profesor i
universitetit
te Barcelones, nxenesve te vet.
Problemi
Nje nene ka 21 vjec me
shume se femija i vet,
dhe pas 6 vjetesh femija
do te jete 5 here me i ri
se mamaja.

Pyetja:
Ku eshte babai?

pergjigja del pas 5 min kthjellojeni mendjen tuaj.
 

metiboy

G-lan-G
PROBLEM
Kjo detyre i eshte caktuar
nga nje profesor i
universitetit
te Barcelones, nxenesve te vet.
Problemi
Nje nene ka 21 vjec me
shume se femija i vet,
dhe pas 6 vjetesh femija
do te jete 5 here me i ri
se mamaja.

Pyetja:
Ku eshte babai?

pergjigja del pas 5 min kthjellojeni mendjen tuaj.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ku oshte babai????????? palidhje breeeee
 

Royal

Anëtar i ri
Babai edhte ne varr, sepse eshte i vdekur, per arsye pse pas 6 viteve nena eshte 135 vjet, ndersa babai edhe po te jete me i ri, perseri do te ishte me i vjeter se rekordi i jetegjatesise, perseri do te ishte i vdekur.
Shpresoj te mos jem gabim, pasi u pergjigja nxitimthi
 

mikaela

Antarë i ri
Titulli: Problem matematikor

PROBLEM
Kjo detyre i eshte caktuar
nga nje profesor i
universitetit
te Barcelones, nxenesve te vet.
Problemi
Nje nene ka 21 vjec me
shume se femija i vet,
dhe pas 6 vjetesh femija
do te jete 5 here me i ri
se mamaja.

Pyetja:
Ku eshte babai?

pergjigja del pas 5 min kthjellojeni mendjen tuaj.
[/QUOT

ju lutem me ndihmoni!!! si eshte pegjigja se me duhet patjeter mos me thuaj pas 5 min

---------- Post added at 15:12 ---------- Previous post was at 15:03 ----------

:lexim:
:motor:
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Problem matematikor

E keni ne banjo babain duke pare gazeten paloma .
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Problem matematikor

Babai eshte prane femres qe ka lene shtatzene dhe pret lindjen e femijes , madje ndoshta eshte ne maternitet fare.
 

Bardhii

Antarë
Titulli: Problem matematikor

Hartini nese kjo qe ke postuar te duket zgjidhja e duhur.Te lutem spjegoje me qart qe ta kuptojm edhe ne te tjeret.
 
Top