Projekti 3D i hekurudhës së re Tiranë-Rinas-Durrës, Rama ndan pamjet: Më në fund do të nisë nga ndërtimi!


Rama shkruan në fund se pas përfundimit të marrëveshjes disavjeçare me Bankën Europiane për Rindërtim e Zhvillim, do të nisë dhe puna për ndërtimin e hekurudhës Tiranë-Rinas-Durrës.

b364c27407cbfe27e537195dc49afebe_L.jpgTIRANË– Kryeministri Edi Rama ka nisur mëngjesin e sotëm me pamjet nga projekti i hekurudhës së re Tiranë-Rinas-Durrës. Përmes një video të postuar në profilin e tij në Facebook ka publikuar pamjet që pritet të marrë kjo linjë hekurudhore.


Rama shkruan në fund se do të nisë dhe puna për ndërtimin e hekurudhës Tiranë-Rinas-Durrës.
MIRËMËNGJES dhe me hekurudhën e re Tiranë-Rinas-Durrës, që më në fund do të nisë nga ndërtimi pas finalizimit të një pune disavjeçare me Bankën Europiane për Rindërtim e Zhvillim, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Dosja.al
 

Attachments

  • b364c27407cbfe27e537195dc49afebe_L.jpg
    b364c27407cbfe27e537195dc49afebe_L.jpg
    189.4 KB · Shikime: 0
  • b364c27407cbfe27e537195dc49afebe_L.jpg
    b364c27407cbfe27e537195dc49afebe_L.jpg
    189.4 KB · Shikime: 0
Po po, fluks avionesh i papam ne Kukes lool
Po them kshu e paten prezantu njerin projekt, te vjedhur nga Arabet.

Projekti vjedhur ka qene gjeorgjian lol, dhe pa pike turpi e prezantun si te aeroportit te kuksit, pastaj me vone prezantuan kte tjetrin. Gjithsesi rendesi ka qe eshte drejt mbarimit.
 
ehe kshu themi ne , vetem se kur na i plas ai
ja per ju mosbesues ja ku i keni nga 3D te bera fakt

ps: spo me kujtohet ndonje veper tani, por qe ka ka ..e sigurt qe ka
 
Opo qe do behet do behet se eshte investim i te huajve dhe e kerkojne ata sepse duan te lidhin linjat heurudhore ballkanike.
Pas Tirane-Durres e ka radhen Tirane-Shkoder-Han i Hotit.
Problemi eshte pse vjedhin projekte ne youtube per perfitime elektorale e behen gazi i botes?!
Po kur ben te tilla veprime Kryeministri i vendit ca do presim nga te tjeret ne?.

Amin,

Megjithate une do preferoja qe para tirane-hani hotit te ndertohej tirane-prishtine. Do i jepte nje impakt shume here me t'madh 2 ekonomive te vendit.
 
Amin,

Megjithate une do preferoja qe para tirane-hani hotit te ndertohej tirane-prishtine. Do i jepte nje impakt shume here me t'madh 2 ekonomive te vendit.
Po nese do ishin leket tona dhe te Kosoves po por te huajt shohin interesat e tyre si fillim.
 
P.S ah mjer ato prindërit tanë që kan lon kockat me punë vullnetare (për mos përmend t'burgosmit) nëpër hekurudha.
Nejse ene kaj çik kan bo mo se të gjithë t'rinj ???
 
Nuk kam dyshime ? popull gatate jemi ne ?
ashu jemi gatataxhinj
pse mos jemi gallate ne fund te dites , kur si njera pale dhe tjetra vijne ne pushtet per hesap te vet dhe kastes se tyre?
per ne ca mbetet, pervec humorit te zi?

ja kshu posi
 
ashu jemi gatataxhinj
pse mos jemi gallate ne fund te dites , kur si njera pale dhe tjetra vijne ne pushtet per hesap te vet dhe kastes se tyre?
per ne ca mbetet, pervec humorit te zi?

ja kshu posi
Me vjen me qesh ???? me fal por nuk mbaj dot te qeshurat ???? kur lexoj komentet e para ne kete teme mashtrimi ????
 
@Endrra kur te vish ne Durres, mos ec me makine, por merr trenin ??
Ne fakt eshte kaq e pamundur? .. po 28 mije km katror jemi .. cik me i madh se luxemburg
Per tengerllek do ishin shtruar.. bere e shbere 3 here rrjetet infrastrukturore.
Se kuptoj vertet pse jemi kaq grop si shtet... jemi i vetmi vend ne Europe qe skemi Tramvaj.
Sic bene keto rruget e shpejta qe bllokohen me ore te tera nga trafiku, si nuk u shkon mendja qe gjith bota perdor trenat per lehtesim trafiku ?
 
Top