Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Oreeee po te mos kishte marrdhenie me force ose detyrimm do ishte seks i pelqyer nga te dyja anet por derisa kemi te bejme me pedofili i shtjellim i di une.

sdo isha duke iu thene juve mos hani me bar.

moj per keta interesi eshte vetem besimi ne kuran ..kaq....per te mbrojtur fytyren keta bejne ate qe nuk behet
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Mire Turqit dhe vendet Arabe qe nuk jane ende ne shekullin e 21, po keta tanet cne ende me kohen e Osmaneve, kete se kuptoj.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

moj per keta interesi eshte vetem besimi ne kuran ..kaq....per te mbrojtur fytyren keta bejne ate qe nuk behet

Ua po me ik truri ore
si mund te flasim per akuze e nga ana tjeter na dalin justifikimet qe ska pas dhune . Dhune me kalamaj.

A jane me terezi keta . Si karepsen keshtu njerezit aman.
 

ZoteriaJuaj

Agjent Aqif Supaxhi Therrmiu
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Keta turqit do kene perdhunues shembullor lol

pa force, pa kercenime, e pike e zeze.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

moj per keta interesi eshte vetem besimi ne kuran ..kaq....per te mbrojtur fytyren keta bejne ate qe nuk behet

kush duhet ta mbroj fytyren me ate qe nuk behet?... Me maskralleqe ska fytyrë fare, e perdhunimi takon aty.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Ua po me ik truri ore
si mund te flasim per akuze e nga ana tjeter na dalin justifikimet qe ska pas dhune . Dhune me kalamaj.

A jane me terezi keta . Si karepsen keshtu njerezit aman.

ndoshta ju pelqen ketyre moj kshuuu,,,qefe qefe kjo dynja.... po cja fut kot dhe ti ..kta jan te karepsur ne gen ,perderisa besojne akoma ne 72 virgjereshat lol
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

ndoshta ju pelqen ketyre moj kshuuu,,,qefe qefe kjo dynja.... po cja fut kot dhe ti ..kta jan te karepsur ne gen ,perderisa besojne akoma ne 72 virgjereshat lol
Ku do i gjejne i here sa ngelen duken perdhunu kalamajt akoma pa u zhvilluar mire.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Keta turqit do kene perdhunues shembullor lol

pa force, pa kercenime, e pike e zeze.

Eh pra. Ketu flitet per akuza por vetem atehere kur skishte force.
Si pra? Si? Mos eshte sikur Invisible man? I hy pa ndjere pa pare pa prekur?
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

per keta gjeja me e rendesishme eshte virgjeria,,,kam degjuar shum veta qe turket per mos tu cvirgjeruar e bejne nga pas derisa te martohen... un te them jan me penallti ne kok keta lol
Te pakten do dhj**esin rehat
 
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

O te krishter skeni cka fliseni per moral ju , se na kini felliq boten me pislliqet e juve amorale . Si skeni turp se !
Islami eshte e vetemja fe qe ka per qellim ruajten dhe kultivimin e moralit tek njeriu . Islami therret ne moral . Kurse , ata qe e luftojne islamin therrasin ne degjenerim dhe pavarsim te vlerave morale te njeriut .
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

O te krishter skeni cka fliseni per moral ju , se na kini felliq boten me pislliqet e juve amorale . Si skeni turp se !
Islami eshte e vetemja fe qe ka per qellim ruajten dhe kultivimin e moralit tek njeriu . Islami therret ne moral . Kurse , ata qe e luftojne islamin therrasin ne degjenerim dhe pavarsim te vlerave morale te njeriut .

A e rrifni femren ju?
Pastaj eja me flit per moral.
KURANI A E LEJON RRAHJEN E FEMRES?
eja me flit per liri e civilizim pastaj.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Islami eshte e vetmja fe qe lejon mbarsjen e femijeve 8 vjec!

Nese prifterinjte e vatikanit keto maskaralleqe i kan ber ne fshehtesi,,, ne praktiken tuaj eshte normale qe gjyshi te martohet me femije...

Si krishterimi si myslymanizmi jan arma e se liges dhe ata qe praktikojne keto fe me devotshmeri jan te destinuar te vuajne ne infinit!
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Pikerisht problemi qe nuk po e kuptojne Don. Po behet fjale per pedofili ne vendet islame qe e mbron ligji sipas rregullave fetare-islame. Ndryshe eshte pedofilia ne perendim qe perfundojne pas hekurave me pranga ne duar pasi denohet me ligj.

Komentuesit islam propedofil te forumit, e justifikohen duke paralelizuar ate me pedofiline e perendimit qe eshte jasht ligjit. Po na lene te kuptojme qe: ja po bejme te njejten gje..!
 

dangerous

* * *
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Nuk me ben pershtypje me politika Turke qe po e kthen turqin me teper se 500vjet mbrapa me keto veprime.

Keta njerez qe mbeshtesin keto ligje e bashke me ata qe e perkrahin neper rrjete soc, meritojne izolim te plote se jane rrezik per besimtart e tjr ,mysliman e njekohesisht edhe per shtete

perrethe me te njejtin besim .
 

Edisongen

Anëtar Aktiv
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Nuk me ben pershtypje me politika Turke qe po e kthen turqin me teper se 500vjet mbrapa me keto veprime.

Keta njerez qe mbeshtesin keto ligje e bashke me ata qe e perkrahin neper rrjete soc, meritojne izolim te plote se jane rrezik per besimtart e tjr ,mysliman e njekohesisht edhe per shtete

perrethe me te njejtin besim .

Nuk eshte e drejte kjo qe thua. Muslimanet jane ne rregull me islamin me keto qe thone. Psh edhe komunistet sot nuk pendohen qe kane pushkatuar njerez per fjale propagande etj. Po zbatonim ligjet thone. Akoma dhe sot jane te mendimit qe komunizmi eshte rruga e drejte. Fajin e kane sistemet jo njerezit qe bien viktima te tyre.

Ti cfare pret? Te jete musliman tjetri dhe te kumdershtoje rregullat e islamit? Te thote qe.muhameti nuk ndoqi rrugen e allahut?
 
Redaktimi i fundit:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

A e rrifni femren ju?
Pastaj eja me flit per moral.
KURANI A E LEJON RRAHJEN E FEMRES?
eja me flit per liri e civilizim pastaj.

rrahja nuk eshte zgjidhje, dhuna ska qenë zgjidhje asnjeher.... Me sa e di e lejon Kurani rrahjen e gruas, por me nje shkop te leht sa brusha e dhembeve, me te cilin nuk do te lendohet fare por i sherben vetem si lloj terheqje verejtje. Po he se jemi duke jetu ne kohe tjera. Askush ska grua sot qe do ta durojn burrin qe rrah, ket e mendoj bukur ne kete kohe.
 
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

A e rrifni femren ju?
Pastaj eja me flit per moral.
KURANI A E LEJON RRAHJEN E FEMRES?
eja me flit per liri e civilizim pastaj.
Nuk ka fe ne bote si Islami qe e nderon femren aq shume . Xhenneti eshte nen kembet e nenes !Ka thene Profeti i Zotit .
Mesoji me qindra theniet e Islamit per vleren e femres ne menyre qe ti kuptosh nje thenje qe permendet nje rrahje e femres . Islami e parasheh edhe rrahjen e mashkullit kur bene kurveri ! A mund te thuhet qe se islami po nencmojka mashkullin !?
 

dangerous

* * *
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Nuk eshte e drejte kjo qe thua. Muslimanet jane ne rregull me islamin me keto qe thone. Psh edhe komunistet sot nuk pendohen qe kane pushkatuar njerez per fjale propagande etj. Po zbatonim ligjet thone. Akoma dhe sot jane te mendimit qe komunizmi eshte rruga e drejte. Fajin e kane sistemet jo njerezit qe bien viktima te tyre.

Ti cfare pret? Te jete musliman tjetri dhe te kumdershtoje rregullat e islamit? Te thote qe.muhameti nuk ndoqi rrugen e allahut?
E

E lexojn per se prapthi prandaj jane ne rregull ata qe po drejtojn kete ligj isolues.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

ju tipat e tille duhet te largoheni te parët njeher nga forumi.... sepse ne muslimanet asnjeher spo ndezim zjarr ne Forum.

Ju jeni te parët qe ket e beni vazhdimisht, veqante kur eshte ne pyetje islami dhe muslimanet apo Turqia.

ا'fare mendimi ke ti per kete ligjin qe do miratohet ne parlamentin turk?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Edisongen;877552 Fajin e kane sistemet jo njerezit qe bien viktima te tyre.[/QUOTE said:
Dhe Sistemet jane te bera nga njerzit.
Nje prift o nje i krishtere pedofil me vepren e tij eshte jasht kornizes se ligjit te shtetit dhe ati fetar. Ndryshe ne islam, qe mbrohet nga ligjet e shteit qe bazohen ne rregullat fetare. Duke e thene troq; kemi shembull Profetin tone.
Nuk ka vend ketu per ofendime, po flitet per nje realitet.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

avash avash hahahahaha me ca e rrifkan kshu me krrujtse dhembesh eeeee lol

po vertet sakte veq ne kete form lejohet rrahja e gruas ne Islam.... po ti mos u krahaso cfare bejn meshkujt sot, se ne cdo cep te botes burrat i rrahin grate... kjo eshte fakt. pra jo veq muslimanet.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Kudo qe ka nje problem te tille duhet diskutuar dhe parandaluar.

Vertete qe ne kishat katolike ka probleme pedofilie dhe kjo vjen si rezultat i asaj c'ka njerzit i ndalojne vetes. Por problemi ne vendet Isalme vjen nga ajo c'ka njerzit i lejojne vetes !!!


Darius
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Nuk ka fe ne bote si Islami qe e nderon femren aq shume . Xhenneti eshte nen kembet e nenes !Ka thene Profeti i Zotit .
Mesoji me qindra theniet e Islamit per vleren e femres ne menyre qe ti kuptosh nje thenje qe permendet nje rrahje e femres . Islami e parasheh edhe rrahjen e mashkullit kur bene kurveri ! A mund te thuhet qe se islami po nencmojka mashkullin !?

Une i pytje bera a e lejon apo rrahjen
Jetesa tha lehte fare me nje shkop. Une them nese eshte lehte falet.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

ا'fare mendimi ke ti per kete ligjin qe do miratohet ne parlamentin turk?

kam shkru ne fiilim temes cfar doja te them. Po te ishte ne te pyetem une, do dija si te veproja, derisa sjam ne ate vend, kot eshe ta them.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

po vertet sakte veq ne kete form lejohet rrahja e gruas ne Islam.... po ti mos u krahaso cfare bejn meshkujt sot, se ne cdo cep te botes burrat i rrahin grate... kjo eshte fakt. pra jo veq muslimanet.

Nese burrat sot ne shqiperi e kudo ne vende evropiane rrahin grat e tyre,,,perfundojne pas hekurave!

Ne vendet Arabe myslymane nuk perben shkelje ligjore rrahja e gruas apo e femijve,,,nese nje grua tradhton burrin egziston akoma sot e kesaj dite dinimi me vdekje me gur.

Kisha shum qef qe tu shikoja te jetonit ne afrik e te mallkonit veten pse lindet femra!
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

kam shkru ne fiilim temes cfar doja te them. Po te ishte ne te pyetem une, do dija si te veproja, derisa sjam ne ate vend, kot eshe ta them.

Te bera nje pytje te thjesht dhe po i shmangesh !
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Nese miratohet nje ligj i tille, me mire te lindesh qen se sa femer ne nje vend te tille!

Darius
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Nese burrat sot ne shqiperi e kudo ne vende evropiane rrahin grat e tyre,,,perfundojne pas hekurave!

Ne vendet Arabe myslymane nuk perben shkelje ligjore rrahja e gruas apo e femijve,,,nese nje grua tradhton burrin egziston akoma sot e kesaj dite dinimi me vdekje me gur.

Kisha shum qef qe tu shikoja te jetonit ne afrik e te mallkonit veten pse lindet femra!


ahahah shko vet ne afrike po deshet..... te mallkuar jan vet ata qe kan harru Zotin qe i sheh kudo,, bejn cduan vet... dhe sillen si krimba mbi tokë e i bejn njerezit e tjere skllever...

jeto si te duash njeri, vdekjen do te gjej kudo.... andaj mos u bej aq kryelartë mbi tokë.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Nuk besoj se dicka e tille do gjej mbeshtjen askund....do ishte tmerr!

Edhe pse ai rasti i turistet britanike ne Dubai ishte cudi me vete...
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Ju lutem qendroni ne teme!
Diskutoni pa ofendime dhe pa i kthyer personale opinionet tuaja!
 
Top