Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Martesa me dashuri i jep rendesi dashurise...

Martesa me mbleseri i jep rendesi mbleserise...

Martesa me perdhunim i jep rendesi perdhunimit!!!

E moret vesh kush eshte turku???
 
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Une i pytje bera a e lejon apo rrahjen
Jetesa tha lehte fare me nje shkop. Une them nese eshte lehte falet.

Ok a me thua ti a jane te gjitha femrat qe marrin vesh vetem me fjale sot ? E nese thua ka edhe prej tyre . E me nje femer qe nuk merr vesh me fjale e kur te ja shtojme ketu se kemi te bejme para 14shekuj a me mire do te ishte nje rrehje e vockel apo nje shkaterrim i familjes ? Sigurisht do te thoje qe zgjedhja me me pak deme do te ishte me e mire apo jo ? Rrahjen duhet kuptuar si parandalim ne shekujt 7 . Ku niveli i arsimit dhe shkollimit ishte nen zero .
Duhet kuptuar shume rrethana tjera ai fillim tani per ta kuptuar kete ceshtje sot ne shek .21.
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Ok a me thua ti a jane te gjitha femrat qe marrin vesh vetem me fjale sot ? E nese thua ka edhe prej tyre . E me nje femer qe nuk merr vesh me fjale e kur te ja shtojme ketu se kemi te bejme para 14shekuj a me mire do te ishte nje rrehje e vockel apo nje shkaterrim i familjes ? Sigurisht do te thoje qe zgjedhja me me pak deme do te ishte me e mire apo jo ? Rrahjen duhet kuptuar si parandalim ne shekujt 7 . Ku niveli i arsimit dhe shkollimit ishte nen zero .
Duhet kuptuar shume rrerhana tjera ai fill tani per ta kuptuar kete ceahtje sot ne shek .21.

Keshtuqe ti po justifikon dhunen mbi nje femer sepse ta lejon Kurani?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Martesa me dashuri i jep rendesi dashurise...

Martesa me mbleseri i jep rendesi mbleserise...

Martesa me perdhunim i jep rendesi perdhunimit!!!

E moret vesh kush eshte turku???

Turk milet pis milet.
 
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Keshtuqe ti po justifikon dhunen mbi nje femer sepse ta lejon Kurani?

Une thash Islami me shume se cdo fe e nderon dhe larteson femren . Po Islami si legjislacion i njeriut thote edhe te edukohet femra nese shkel rregullat te cilat i ka parapare Zoti .
 

Abisi

offline✌
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Mbaruat? :p

Une nuk besoj se ky ligj do miratohet..se i bie pastaj t'i jepnin ligjshmeri dickaje qe duhet denuar ekstremisht.
sa per islamin qe ju "shani",islami eshte fe paqesore qe nuk mbart urrejtje,dhune brenda saj.islami,jo terrorizmi..terrorizmi eshte gje tjeter.por,secili nga ne ka mendimet,idete,kendveshtrimet e tij/saj..dhe askush nuk i nderron mendimin tjetrit,dhe te shohesh sic sheh tjetri.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Mbaruat? :p

Une nuk besoj se ky ligj do miratohet..se i bie pastaj t'i jepnin ligjshmeri dickaje qe duhet denuar ekstremisht.
sa per islamin qe ju "shani",islami eshte fe paqesore qe nuk mbart urrejtje,dhune brenda saj.islami,jo terrorizmi..terrorizmi eshte gje tjeter.por,secili nga ne ka mendimet,idete,kendveshtrimet e tij/saj..dhe askush nuk i nderron mendimin tjetrit,dhe te shohesh sic sheh tjetri.

Islami fe paqesore?!

Po ti lexo njeher o burr se sa njerez kan kaluar ne shpate per te konvertuar besimin e tyre ne nje zot te vetem..!

Pastaj 500 vjet pushtim otoman te duken paqesore ty???
 

Abisi

offline✌
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Islami fe paqesore?!

Po ti lexo njeher o burr se sa njerez kan kaluar ne shpate per te konvertuar besimin e tyre ne nje zot te vetem..!

Pastaj 500 vjet pushtim otoman te duken paqesore ty???

Nuk na pushtoi feja Don,por Osmani..por thashe edhe me siper,une e shoh ndryshe,ti e sheh ndryshe..por kjo nuk do te thote qe nuk respektoj mendimin tend.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Nuk na pushtoi feja Don,por Osmani..por thashe edhe me siper,une e shoh ndryshe,ti e sheh ndryshe..por kjo nuk do te thote qe nuk respektoj mendimin tend.

Po pra Osmanet na pushtuan,,,biles na vun te paguanim haraçin dhe ata qe nuk kishin te paguanin do konvertonin fen e tyre me islamin..ketu nuk ka kendeveshtrime por nje te vertet apsolute..!

Ti falendero fatin qe nuk ke lindur ne vendet islamike miku im :)
 
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Hahahah o bektashian sa me bene te qesh :)
Osmanet pushtuan sllavet te cilet kishin okupuar e pushtuar shqiptaret . Qe i bie qe shqiptaret u liruan nga pushtimi sllave dhe u konvertuan ne islam nga pushtimi osman ne vendet ne ballkan .

Pushtimi Otoman dhe zgjerimi ne tri kontinentet ishte pushtim i drites kundrejt erresires qe ekzistonte ne bote !
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Pushtim e quan ti qe Krajli Brankoviç bonte krushqi me sulltanin???

Pastaj ca jan keto budalliqe ,,,erdhi turku ne shqiperi per te na shpetu nga sllavet ???

Po pse nuk i perndoqi sllavet turku po u ngul ne shqiperi ???

Rrofte Skenderbeu dhe shpata e tij kur masakroj myslymanet shqiptare te konvertuar nga martesat interraciale :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Islami fe paqesore?!

Po ti lexo njeher o burr se sa njerez kan kaluar ne shpate per te konvertuar besimin e tyre ne nje zot te vetem..!

Pastaj 500 vjet pushtim otoman te duken paqesore ty???

Tani qe s'ka me shpate, po konvertohet kushdo me deshire, ne te dyja anet. Ajo qe po i detyron te konvertohen ne Islam sot eshte SHPATA E GJUHES :D
 

Edisongen

Anëtar Aktiv
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Tani qe s'ka me shpate, po konvertohet kushdo me deshire, ne te dyja anet. Ajo qe po i detyron te konvertohen ne Islam sot eshte SHPATA E GJUHES :D

Calm your tits

02cb49865a1eb9267506a68a6896d8f2.jpg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Calm your tits

02cb49865a1eb9267506a68a6896d8f2.jpg

Calm your balls :D

get rekt
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Tani qe s'ka me shpate, po konvertohet kushdo me deshire, ne te dyja anet. Ajo qe po i detyron te konvertohen ne Islam sot eshte SHPATA E GJUHES :D

Eshte shum normale te ndoll kjo...shiko sesa pakenaqesi ka ne bote, padrejtesi lufte e uri.... njerezit kerkojne shpetim dhe gjejne rrugen me te lehte...ate te besimit te verber...pikerishte keto dogma e kan ndrydhur njeriun nder shekuj duke e bere te pavler qenien e tij kundrejte nje zoti imagjinar. Feja gjithmon e ka frenuar njeriun ne injoranc dhe nenvleresim..
Me fen islame konvertohen burgaxhinjte boksieret dhe njerezit e dhunes..kete nuk e bejne vetem se kan njohur zotin por se shpresojne se do ju falen mekatet nga konvertimi.. un e admiroj ate qe ka shkruar kuranin per mua Makiaveli eshte 0 para tij.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

njerezit kerkojne shpetim dhe gjejne rrugen me te lehte...ate te besimit te verber...pikerishte keto dogma e kan ndrydhur njeriun nder shekuj duke e bere te pavler qenien e tij kundrejte nje zoti imagjina

Po pra, njerezit me besim te "ndritur" e ngriten boten ne qiellin e 7-te me 2 lufta boterore.

Shendet, sa mire eshte kur njeriu bie ne gropen qe e ben vet :plazh:


Edisongen, futja gjum se Pc ti prish syt, ngoj prind se sbon me nejt shum npc si fmi qe je :plazh: :D
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Po pra, njerezit me besim te "ndritur" e ngriten boten ne qiellin e 7-te me 2 lufta boterore.

Shendet, sa mire eshte kur njeriu bie ne gropen qe e ben vet :plazh:


Edisongen, futja gjum se Pc ti prish syt, ngoj prind se sbon me nejt shum npc si fmi qe je :plazh: :D

Nuk kam asnje stim per asnje fe apo politik..per mua jane te ngjashme si dy pika uji...

Mua me interesojne njerezit dhe jo sistemet ideologjike.
Uroj qe nje dite te kujtoni se kush jeni nga erdhet e ku do shkoni...
Edhe pse te kundert ne mendime ne jemi njerez me te njejtat parametra

Hare Krishna
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Cdonjeri qe nuk e din akoma kush eshte, nga ka ardhe dhe ku do te shkoje, le t'ja ben kete pyetje vetvetes. Une se kam kete problem, keshtu qe si thenie u pershtatet njerezve qe jane ne udhekryqe te shumta te jetes.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Cdonjeri qe nuk e din akoma kush eshte, nga ka ardhe dhe ku do te shkoje, le t'ja ben kete pyetje vetvetes. Une se kam kete problem, keshtu qe si thenie u pershtatet njerezve qe jane ne udhekryqe te shumta te jetes.

Po ti nuk e ke problem o vllau jem sepse ja ke lan ne dore zotit kete pune lol
 

ricky_ch

******
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Eshte shum normale te ndoll kjo...shiko sesa pakenaqesi ka ne bote, padrejtesi lufte e uri.... njerezit kerkojne shpetim dhe gjejne rrugen me te lehte...ate te besimit te verber...pikerishte keto dogma e kan ndrydhur njeriun nder shekuj duke e bere te pavler qenien e tij kundrejte nje zoti imagjinar. Feja gjithmon e ka frenuar njeriun ne injoranc dhe nenvleresim..
Me fen islame konvertohen burgaxhinjte boksieret dhe njerezit e dhunes..kete nuk e bejne vetem se kan njohur zotin por se shpresojne se do ju falen mekatet nga konvertimi.. un e admiroj ate qe ka shkruar kuranin per mua Makiaveli eshte 0 para tij.

Jo more se nuk bëhet lloj lloj berllogu musliman, por bëhen njerëz të edukuar,
e jo rrugaçë. Sa për ilustrim shikoje këtë, doktor shkence:

 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Projektiligji truk: Përdhunuesi i fëmijëve fiton lirinë nëse martohet me të

Jo more se nuk bëhet lloj lloj berllogu musliman, por bëhen njerëz të edukuar,
e jo rrugaçë. Sa për ilustrim shikoje këtë, doktor shkence:Un thash rrugaçet e burgaxhinjt konvertohen ne burgje ne fen islame...kete jo ti po askush nuk mumdet ta mohoj.

Nuk me interesojne ato cka thuhen ne vidio...un jam kundra cdo feje monoteiste.
 
Top