PS kërcënon me protesta

Kryetari i Asamblesë së PS-së, Gramoz Ruçi ka deklaruar se rezultatet paraprake të KQZ nuk janë asgjë tjetër veç inskenim dhe provokim i Sali Berishës. Ai i bëri thirrje kryeministrit në detyrë të heqë dorë nga këto veprime sepse do të përballet me popullin në rrugë.

Deklarata e Ruçit vjen pak momente pas shpalljes se rezultateve paraprake të zgjedhjeve, nga zëdhënësi i KQZ, Leonard Olli.

"Partia Demokratike ka fituar zgjedhjet Parlamentare të qershorit 2009, duke marrë bashkë me aleatët 71 mandate". Kështu është shprehur Olli, nga selia e KQZ-së. Ai nënvizoi se këto janë të dhënat paraprake të zgjedhjeve, ku koalicioni i majtë Bashkimi për Ndryshim ka fituar 65 mandate, ndërsa koalicioni i Lëvizjes Socialiste për Integrim ka marrë 4 mandate.

I menjëhershëm ishte reagimi i PS-së, ku Ruçi deklaroi se "Sali Berisha provokon shqiptarët duke degjeneruar procesin e zgjedhjeve. Ai iu nxjerr shqiptarëve kukullën që është në krye të KQZ-së për të ashtuquajturat rezultate paraprake".

Sipas tij, Berisha ka vetëm 70 mandate dhe mbetet për tu parë rezultati i Beratit, ku PS pretendon mandatin e 8. Mbetet për tu parë rezultati i Fierit, Tiranës, etj.

"Ndaj i bëj thirrje Berishës dhe KQZ të mos iu imponohen shqiptarëve sepse do të përballen me protesta popullore", tha Ruçi. /shekulli/
 
vet fakti qe spranojn humbjen dmth qe jan komunista dojn me zor edhe me prish shqiperin me bo sikur si po ndodh ne Iran e gjithmon dot mbet faji i ktyre , shpresoj qe populli mos ti perkrah kta komunista
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
vet fakti qe spranojn humbjen dmth qe jan komunista dojn me zor edhe me prish shqiperin me bo sikur si po ndodh ne Iran e gjithmon dot mbet faji i ktyre , shpresoj qe populli mos ti perkrah kta komunista

Nuk ka humbje pa u hapur cdo kuti;)
Nese ka per te protestuar do protestoje populli do vendose vete!
 

ida angel

:)
V.I.P
Po nese populli proteston ..ne fund te fundit vetes se vet do ja bej ...ashtu si u be ne 97 qe u vrane plote te rinj..hidheshin njerzit atehere ne protesta e vriteshin me njeri tjetrin aman nga perfaqesuesit e tyre politik asnje nuk u vra ..ja ky eshte budallalleku i popullit!
 
Nuk ka humbje pa u hapur cdo kuti;)
Nese ka per te protestuar do protestoje populli do vendose vete!


populli sdo i perkrah kurr vetem ndonje si ti , ose si ajo ne Fier kur aj biznesmeni kishte shku i kishte mbledh 50 - 100 puntor per te bo kishem protest sepse ju ka then do i largoj nga puna :p haha po nuk e di pse e votoin PS-n edi ramen shqiptart nuk ju ka bo pak Enver Hoxha apo dojn nje enver te 2t metvertet kjo me ben te quditem ;)
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
populli sdo i perkrah kurr vetem ndonje si ti , ose si ajo ne Fier kur aj biznesmeni kishte shku i kishte mbledh 50 - 100 puntor per te bo kishem protest sepse ju ka then do i largoj nga puna :p haha po nuk e di pse e votoin PS-n edi ramen shqiptart nuk ju ka bo pak Enver Hoxha apo dojn nje enver te 2t metvertet kjo me ben te quditem ;)

Hahahahahahaha Sa per te qeshur ky postimi.....Ti te shkaterron ndjenjat.
Po Berisha qe nuk la funksionar publik pa i thene voto per mua i detyronte ta ndiqnin ne mitingje.Detyronte nxenesit dite te shtuna te shkonin ne shkoll qe ai te bente miting etj etj .Ty ta kam thene une dhe to ta them.Kur ti ta jetosh nga afer situaten e Shqiperise dhe ta kesh jetuar ate atehere po do ishte me vend te perpiqeshe ti jepje mend te tjereve pa te keq kjo keshille.
Dhe nese nje si mua shkon ne protest ska gje te keqe rendesi ka te shkoje nje nese eshte e nevojshme ne te vertet protesta
 

marchigiano

Anëtar i ri
Po nese populli proteston ..ne fund te fundit vetes se vet do ja bej ...ashtu si u be ne 97 qe u vrane plote te rinj..hidheshin njerzit atehere ne protesta e vriteshin me njeri tjetrin aman nga perfaqesuesit e tyre politik asnje nuk u vra ..ja ky eshte budallalleku i popullit!
mos ngatero protesten e 97 me kete qe duan te bejne tani, ajo ishte per leket, nuk po i behet me von njeriu per politiken sot se sa per leket, prandaj le te behen protesta sa te duan, nuk degjenerojne me si atehere, ne qofte se ps donte te fitonte votimet le te paguante komisioneret e vete neper qendrat e votimit, gje qe e beri pd, dhe nuk eshte hera e par qe e ben.... pa paguar nuk merr asgje... as gruaja nuk ta jep
 

ida angel

:)
V.I.P
mos ngatero protesten e 97 me kete qe duan te bejne tani, ajo ishte per leket, nuk po i behet me von njeriu per politiken sot se sa per leket, prandaj le te behen protesta sa te duan, nuk degjenerojne me si atehere, ne qofte se ps donte te fitonte votimet le te paguante komisioneret e vete neper qendrat e votimit, gje qe e beri pd, dhe nuk eshte hera e par qe e ben.... pa paguar nuk merr asgje... as gruaja nuk ta jep

Populli mund te beje c'te doje por mua me vjen me lideret e PS qe mundohen te nxisin popullin per te mos njohur rezultatet e zgjedhjeve...kjo s'eshte aspak gje e mire sepse i kemi pare shume mire se sa efektive eshte nje lufte civile.

Nuk mund te paguash komisioneret e gjithe shqiperise ...pastaj komisioneret socialist ku ishin ne momentin e votimit ..pse nuk reaguan qe atehere ..nese konstatonin ndonje parregullsi ne procesin e votimit atehere te ngrinin zerin.

Vet zgjedhjet ne procesin e pare (votimi) rezultuan te qeta dhe te drejta (pervec votimit familjar qe mund te kete patur )....procesi i dyte ai i numerimit te votave ishte nen survejimin e kamerave gje qe s'mund te kete patur manipulime keshtu qe s'mund te ngresh hipoteza se jane paguar apo jane bere manipulime ...keto hipoteza ngrihen si pasoj e humbjes dhe mospranimit te humbjes.

Pastaj si mund te jene paguar komisioneret kur ne rang vendi ka qene partia socialiste me e votuar,por si koalicion ka qen PD.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Populli mund te beje c'te doje por mua me vjen me lideret e PS qe mundohen te nxisin popullin per te mos njohur rezultatet e zgjedhjeve...kjo s'eshte aspak gje e mire sepse i kemi pare shume mire se sa efektive eshte nje lufte civile.

Nuk mund te paguash komisioneret e gjithe shqiperise ...pastaj komisioneret socialist ku ishin ne momentin e votimit ..pse nuk reaguan qe atehere ..nese konstatonin ndonje parregullsi ne procesin e votimit atehere te ngrinin zerin.

Vet zgjedhjet ne procesin e pare (votimi) rezultuan te qeta dhe te drejta (pervec votimit familjar qe mund te kete patur )....procesi i dyte ai i numerimit te votave ishte nen survejimin e kamerave gje qe s'mund te kete patur manipulime keshtu qe s'mund te ngresh hipoteza se jane paguar apo jane bere manipulime ...keto hipoteza ngrihen si pasoj e humbjes dhe mospranimit te humbjes.

Pastaj si mund te jene paguar komisioneret kur ne rang vendi ka qene partia socialiste me e votuar,por si koalicion ka qen PD.

Te besh lufte civile eshte dicka, por te kerkosh te mos vidhesh eshte dicka tjeter,ketu flitet per rezultate qe nuk jane perfundimtare,flitet per kuti te numerura dhe te firmosura me procesverbal si te rregullta edhe nga komisioneret e PD, dhe me urdher te zoterinjeve ministra me pas te deklaruara si te parregullta ose per rishikim,dhe nje popull i majte apo i djathte ,komunist apo fashist nuk duhet te lejoje qe te vidhet edhe te vetmen dite qe duhet te meret seriozisht.Problemi qe keni ju militantet ne pergjithesi eshte se shihni fitore edhe atje ku nuk ka,nese ti sheh fitore me 4000-5000 vota me shume ne Kukes 4-5 deputete me shume, dhe e kunderta 20,000-30,000 vota me shume vetem nje deputet me shume.Pra e drejta triumfoi.Sidoqofte humbesi i madh ne keto zgjedhje mbetet <njeriu i reformave>te cilit perseri njerezit shqiptare i treguan se nuk i besojne,jane aq mosbesues sa jane te gatshem te votojne nje si Rama,dhe nje udheheqes i madh duhet te ndjehet i turperuar kur populli nuk e votbeson si nje lider por thjesht si nje kryetar partie, nje njeri i madh nuk e mbante as edhe nje ore ate karrige,por ky ka treguar qe eshte i vogel shume i vogel si atehere kur ish sekretar partie, si atehere kur shkoi te bisedonte me studentet si i derguar i Ramiz Alia dhe u be udheheqes i tyre,si atehere qe ne protesta anti komuniste thesh..... nje falemnderim te vecante per shokun Ramiz Alia,etj etj eshte i vogel eshte shume i vogel eshte ai qe do te kujtohet vetem per te keqija dhe vetem si i keq.
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
gati jemi dhe me lufte e mbrojme voten e lire..


Sloganet!

''Berisha i rrethue me Trima''
''Bjeri ne kurriz Komunizmit''
 

iLirjam

Antar i fv.al
eshte ai qe do te kujtohet vetem per te keqija dhe vetem si i keq.

nga ana jote!!!!


partia socjaliste per te pasur elektoral dhe per te sjell nje politik te re te cilen e premtoj gjat gjith kohes,,,ne kte rast nuk duhet te merret me figuren personale te sali berishes,,,sepse sapo e ka konfirmuar fuqin e ti ne elektoratin shqiptar,,,nuk i takon partis socjaliste te percaktoj se a do te kujtohet per mir apo per keq sali berisha,,,pratia socjaliste duhet te krkoj ide tjera ne kte rast per te treguar se ka deshiruar vertet nje politik te re,,dhe te filloj nga zbatimi sepse votan e 28 qeshorit kan marr fund,,,duhet te koncentrohen ne ato te rradhes,,,dhe te mesohet te mar vendime me te pjekura rradhen tjer ne prag te zgjedhjeve,,,

berisha mund te largohet duke i rrezuar shtyllat kryesore,,,,qe jan idet e forces se ti politike,,,dhe jo individuale,,sepse partia socjaliste dhe militantet e saj,,mendojn se duke shar dhe rrezuar berishen individualisht,,,do te fitojn dhe do te vin ne pushtet,,,

ajo ka ikur per shqiptaret nje her e pergjithmon,,,sepse esht shkelur neper kte lloj rruge,,dhe smund te kthehemi serisht mbrapa,,,duhet ide te reja dhe plane te reja ne mynyr qe elektorati te degjoj dhe te ju duket interesant dhe e besueshme,,keshtu mund ta rreszoj berishen,,,partia socjaliste duhet vertet te sjell tani nje politik te re,,,se per ndryshe do ي vuaj ajo pasojat,,,,
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
nga ana jote!!!!


partia socjaliste per te pasur elektoral dhe per te sjell nje politik te re te cilen e premtoj gjat gjith kohes,,,ne kte rast nuk duhet te merret me figuren personale te sali berishes,,,sepse sapo e ka konfirmuar fuqin e ti ne elektoratin shqiptar,,,nuk i takon partis socjaliste te percaktoj se a do te kujtohet per mir apo per keq sali berisha,,,pratia socjaliste duhet te krkoj ide tjera ne kte rast per te treguar se ka deshiruar vertet nje politik te re,,dhe te filloj nga zbatimi sepse votan e 28 qeshorit kan marr fund,,,duhet te koncentrohen ne ato te rradhes,,,dhe te mesohet te mar vendime me te pjekura rradhen tjer ne prag te zgjedhjeve,,,

berisha mund te largohet duke i rrezuar shtyllat kryesore,,,,qe jan idet e forces se ti politike,,,dhe jo individuale,,sepse partia socjaliste dhe militantet e saj,,mendojn se duke shar dhe rrezuar berishen individualisht,,,do te fitojn dhe do te vin ne pushtet,,,

ajo ka ikur per shqiptaret nje her e pergjithmon,,,sepse esht shkelur neper kte lloj rruge,,dhe smund te kthehemi serisht mbrapa,,,duhet ide te reja dhe plane te reja ne mynyr qe elektorati te degjoj dhe te ju duket interesant dhe e besueshme,,keshtu mund ta rreszoj berishen,,,partia socjaliste duhet vertet te sjell tani nje politik te re,,,se per ndryshe do ي vuaj ajo pasojat,,,,

Po sigurisht nga ana ime,c'lidhje ka PS ketu, per mua Berisha sado te mira qe te kete bere gjithmone ka bere me shume te liga.Mjafton te permendesh vetem mbi firmat piramidale, deklarata te tipit jane te sigurta 100%,qe te kuptosh gabimet trashanike te Berishes quaje pa aftesi quaje si te duash, sic thashe me poshte mbase nje kryetar i thjeshte partie por asnjehere si nje lider, nje lider nuk mund dhe nuk i lejohet te beje gabime qe bien mbi kurrizin e popullit te tij, mbase nje kryetari partie si Xhuveli po, por jo nje udheheqesi <antikomunist> nje lideri historik.Sa per keto qe thua mbi militantet socialiste apo ku ta di une,me te vertete qe nuk me interesojne aspak, asnjehere nuk kam votuar ,dhe do ta bej kete vetem kur te shikoj ne krye te partive njerez si Bamir Topi pa asnje lloj dallimi eshte i PS apo i PD.Vetem atehere shqiperia do te filloje te ece ashtu sic na e ka qejfi ne te gjitheve te PD PS apo ku ta di une, ne qe e duam shqiperine. Une urrej me shume Nanon, Rucin,Pellumbin,Berishen,Meksin,Topallin dhe te gjithe ata qe jane bere te pasur mbi gjakun dhe djersen e shqiptareve si ty dhe une.
 

vitk

Anëtar i Respektuar
eshte injorance te bejene protesta tani kur ne te njejten kohe lsi i eshte pergjigjur pozitivisht fteses se berishes per bashpunim

qe jemi popull i tarshe dhe injorante kete nuk e ve ne dyshim vriten e zihen njerzit per te mbrojture karriket e disa hajduteve me pushtet
ta shokojme ate meten se cfare plani na paska per ta nxierr vendin nga kriza
perse keta politikanet tane pozit apo opozite nuk e kritokojne qeverine per milarda leket qe moren per fushaten elektorale kur e gjithe bota eshte ne krize ke ne derdhen lume
ta shikojme se si do behet gjendja mbasi te qetesohet situata e zgjedhjeve pasi shume mire e tha njeri ne tv se ne shqiperi krizat kane ardhe me shume vones dhe nuk kemi problem se perse nuk po dergojne emigartet leke por kur ata te fillojne te vijne nga papunesia ne vendet ku jetojne
 
Top