Pse bashkëjetesa e ‘mbytë’ jetën seksuale? Çfarë duhet të bëni për këtë?

72CCF3CE-E6AA-4BF3-B74F-3C17F0653F64.jpeg


Kur Brandy Engler e kishte filluar karrierën e saj si terapiste seksi, ajo kishte planifikuar t’i këshillojë femrat, dëshira seksuale e të cilave ishte zhdukur. Por pastaj, befasisht, kishin filluar të telefonojnë meshkujt

Ajo shumë shpejt e kishe kuptuar se meshkujt e kanë këtë botën e brendshme të emocioneve dhe përvojave rreth seksit. Por, për shkak se meshkujt nuk janë fort të inkurajuar të bisedojnë, seksi bëhet zëvendësuesi për t’u hapur, transmeton Telegrafi.


Sidoqoftë, ajo tregon se kur filloni të bashkëjetoni me partnerin, ndodh diçka qesharake: Femra e cila ka qenë dashnorja juaj, bëhet shoqja e dhomës. Jo edhe aq shumë erotike.

“Meshkujt fillojnë t’i shohin femrat në gjendje jo atraktive – të sëmura, të depresionuara, me dhimbje menstruale etj. Kjo nuk është ndonjë mister”.

Kjo është koha kur fillon paradoksi i intimitetit seksual – pasi me rritjen e lidhjes emocionale, dëshira seksuale zvogëlohet. Por, cila është zgjidhja për këtë?

6AF4079B-1E5F-4941-B7B0-8FC68F2302DD.jpeg

Aktroni si tinejxher i eksituar

“Duhet të mësoni se si të mos e lejoni atë të bëhet shoqja apo shoku i ngushtë, por t’ju duket vetëm një objekt seksual. Kjo gjë duhet të jetë reciproke”.


Kjo mund t’ju duket krejtësisht kundër çdo gjëje që meshkujt e duan tek një mashkull, por kur jeni në një lidhje monogame, gratë duan që meshkujt t’i shikojnë sikurse nuk mund t’i heqin duart nga to.

Mos pritni ta bëni çdo ditë

Nëse inicioni seks shumë shpesh, ju mund të përfundoni me seks të mërzitshëm dhe obligativ.

Prandaj, më mirë është t’i jepni hapësirë njëri-tjetrit dhe më vonë do të bëni seks me njëri-tjetrin kur jeni plotësisht të eksituar./Telegrafi/
 
Une jam dakort me parafolsin por mendoj qe do kishte qene me aktraktive po te kisha qene un ai cuni ne foto poshte femres ????
Nersa sa per temen mendoj qe edhe nese martohen burri te flej ne shpi te vet e gruja ne shpi te vet....mund dilni pothujse cdo dite dhe femra te vjen e rregullume seksi etj etj dhe kshu nivelet e eksitimit rriten dhe seksi te knaq shpirtin ????
 
Ju kam then iqin hère mos u martoni po jo sdoni ju. ?
personalisht sdo me pelqente tme shohe si objekt seksi pasi duhet me i permbush cdo objektiv e dreqi e mort jemi Njerz e nojhere sna e do qejfi kur do ai .?
E di qe per kte behet fjale dhe ne artikull sidoqoft nje dite qe sdo ket me ndjenja dhe afeksion dil gjjej objekt tjeter ne cdo lloj lidhje nje dite kjo do zbehet po ishalla jo para se tna bien pendet .??
 
Fiks hahahah

Amin lool

P.S pertej shakase e thash edhe me ironi spepse është bo aq e antike martesa sa tashme flasim sikur të mos egzistoj apo ata/o që jane të martuar jane të denuar lool
Ska rendesi je martu a bashkejetus nese deshira Eshte ,Eshte .
ka beqar te stazhionum qe i duket sikur i shohin femrat si lefta. ( kto jan rast i djegun)?
ka beqar qe flen akoma me mamin dhe atyre sja shef hajrin lool

se skam qejf te ripseris veten po pushka tpunoj e je okay ??
 
Ska rendesi je martu a bashkejetus nese deshira Eshte ,Eshte .
ka beqar te stazhionum qe i duket sikur i shohin femrat si lefta. ( kto jan rast i djegun)?
ka beqar qe flen akoma me mamin dhe atyre sja shef hajrin lool

se skam qejf te ripseris veten po pushka tpunoj e je okay ??
Po edhe une kte thash me pak fjale lol
Prandaj quhet ironi.
 
Si gjithmone gati per lufte
Kur i gjo nuk funksiono o e ka fajin ai , ose mami atij ose fisi
Seksi o just preteksi dmth
 
Top