Pse bashkëjetesa e ‘mbytë’ jetën seksuale? Çfarë duhet të bëni për këtë?

72CCF3CE-E6AA-4BF3-B74F-3C17F0653F64.jpeg


Kur Brandy Engler e kishte filluar karrierën e saj si terapiste seksi, ajo kishte planifikuar t’i këshillojë femrat, dëshira seksuale e të cilave ishte zhdukur. Por pastaj, befasisht, kishin filluar të telefonojnë meshkujt

Ajo shumë shpejt e kishe kuptuar se meshkujt e kanë këtë botën e brendshme të emocioneve dhe përvojave rreth seksit. Por, për shkak se meshkujt nuk janë fort të inkurajuar të bisedojnë, seksi bëhet zëvendësuesi për t’u hapur, transmeton Telegrafi.


Sidoqoftë, ajo tregon se kur filloni të bashkëjetoni me partnerin, ndodh diçka qesharake: Femra e cila ka qenë dashnorja juaj, bëhet shoqja e dhomës. Jo edhe aq shumë erotike.

“Meshkujt fillojnë t’i shohin femrat në gjendje jo atraktive – të sëmura, të depresionuara, me dhimbje menstruale etj. Kjo nuk është ndonjë mister”.

Kjo është koha kur fillon paradoksi i intimitetit seksual – pasi me rritjen e lidhjes emocionale, dëshira seksuale zvogëlohet. Por, cila është zgjidhja për këtë?

6AF4079B-1E5F-4941-B7B0-8FC68F2302DD.jpeg

Aktroni si tinejxher i eksituar

“Duhet të mësoni se si të mos e lejoni atë të bëhet shoqja apo shoku i ngushtë, por t’ju duket vetëm një objekt seksual. Kjo gjë duhet të jetë reciproke”.


Kjo mund t’ju duket krejtësisht kundër çdo gjëje që meshkujt e duan tek një mashkull, por kur jeni në një lidhje monogame, gratë duan që meshkujt t’i shikojnë sikurse nuk mund t’i heqin duart nga to.

Mos pritni ta bëni çdo ditë

Nëse inicioni seks shumë shpesh, ju mund të përfundoni me seks të mërzitshëm dhe obligativ.

Prandaj, më mirë është t’i jepni hapësirë njëri-tjetrit dhe më vonë do të bëni seks me njëri-tjetrin kur jeni plotësisht të eksituar./Telegrafi/
 
jo mund te rrish me te,dhe te besh nje eksperienc me dike tjeter,sot ka mjaft cifte te hapura.
Eshte e veshtire kjo dashni . Njoh nje shokun tim ktu qe skan me asgje me te shoqen e tij . Nuk ndahen sepse kjo prêt te shes shtepin e te marri 50% e asaj qe i takon . Nderkohe ai se shet se thot e kam ngrit vete e kjo e gjeti te gatshme . U be mbi 5vjet qe jetojne kshu. Ti shko per vizite Eshte désagréable ambjenti. Ben kushdo jeten e tij ne Nje cati .
Un sdo jetoja kurre dot me dike nese se dua .
 
Eshte e veshtire kjo dashni . Njoh nje shokun tim ktu qe skan skan me asgje me te shoqen e tij . Nuk ndahen sepse kjo prêt te shes shtepin e te marri 50% e asaj qe i takon . Nderkohe ai se shet se thot e kam ngrit vete e kjo e gjeti te gatshme . U be mbi 5vjet qe jetojne kshu. Ti shko per vizite Eshte désagréable abjenti. Ben kushdo jeten e tij ne Nje cati .
Un sdo jetoja kurre dot me dike nese se dua .
hahahahahahahaa,ky eshte rasti i komplikuar.
Une po theme kur cifti e din qe te dy kane eksperienca jashte lidhjes tyre.
Kjo si pengon te jene cift ose familje.
 
Shiko tani dhe i vogel nuk eshte.
e di cdo thote me pas i burre qe mund te kete iden qe nese je e lirshme,mund tjesh Rrugaçe--e hahahahahahaha.
Ai meriton me cu ne nje torishte me lopet ahahhahahahahahaa
Ho mi mo se i bot burrat gogol ne jemi qenie shum të thejshta pa komplikime lool shume shum do te shaj rrugace ?
Po ka gajsa që mos presi krevatin për "t'rraf rrugaçen" lool
 
hahahahahahahaa,ky eshte rasti i komplikuar.
Une po theme kur cifti e din qe te dy kane eksperienca jashte lidhjes tyre.
Kjo si pengon te jene cift ose familje.
Mendo se mund te jesh ne gjendje te mire mentale te jesh grua e aq me shume mama ( dmth familje ) me dike nese ska ndenje e mirekuptim me ? ?‍♀️
me duket e veshtire te jetoj me dike nderkohe qe dua dike tjeter ( E anasjelltas ) ne nje cati.
Nuk mendoj se Eshte dicka e mire sidomos per femijet do sdo do ket shkendija lool
 
Mendo se mund te jesh ne gjendje te mire mentale te jesh grua e aq me shume mama ( dmth familje ) me dike nese ska ndenje e mirekuptim me ? ?‍♀️
me duket e veshtire te jetoj me dike nderkohe qe dua dike tjeter ( E anasjelltas ) ne nje cati.
Nuk mendoj se Eshte dicka e mire sidomos per femijet do sdo do ket shkendija lool
Ceshtje kendveshtrimi.
 
Top