Pse bashkëjetesa e ‘mbytë’ jetën seksuale? Çfarë duhet të bëni për këtë?

72CCF3CE-E6AA-4BF3-B74F-3C17F0653F64.jpeg


Kur Brandy Engler e kishte filluar karrierën e saj si terapiste seksi, ajo kishte planifikuar t’i këshillojë femrat, dëshira seksuale e të cilave ishte zhdukur. Por pastaj, befasisht, kishin filluar të telefonojnë meshkujt

Ajo shumë shpejt e kishe kuptuar se meshkujt e kanë këtë botën e brendshme të emocioneve dhe përvojave rreth seksit. Por, për shkak se meshkujt nuk janë fort të inkurajuar të bisedojnë, seksi bëhet zëvendësuesi për t’u hapur, transmeton Telegrafi.


Sidoqoftë, ajo tregon se kur filloni të bashkëjetoni me partnerin, ndodh diçka qesharake: Femra e cila ka qenë dashnorja juaj, bëhet shoqja e dhomës. Jo edhe aq shumë erotike.

“Meshkujt fillojnë t’i shohin femrat në gjendje jo atraktive – të sëmura, të depresionuara, me dhimbje menstruale etj. Kjo nuk është ndonjë mister”.

Kjo është koha kur fillon paradoksi i intimitetit seksual – pasi me rritjen e lidhjes emocionale, dëshira seksuale zvogëlohet. Por, cila është zgjidhja për këtë?

6AF4079B-1E5F-4941-B7B0-8FC68F2302DD.jpeg

Aktroni si tinejxher i eksituar

“Duhet të mësoni se si të mos e lejoni atë të bëhet shoqja apo shoku i ngushtë, por t’ju duket vetëm një objekt seksual. Kjo gjë duhet të jetë reciproke”.


Kjo mund t’ju duket krejtësisht kundër çdo gjëje që meshkujt e duan tek një mashkull, por kur jeni në një lidhje monogame, gratë duan që meshkujt t’i shikojnë sikurse nuk mund t’i heqin duart nga to.

Mos pritni ta bëni çdo ditë

Nëse inicioni seks shumë shpesh, ju mund të përfundoni me seks të mërzitshëm dhe obligativ.

Prandaj, më mirë është t’i jepni hapësirë njëri-tjetrit dhe më vonë do të bëni seks me njëri-tjetrin kur jeni plotësisht të eksituar./Telegrafi/
 
Zgjidhja eshte e thjeshte, martesa shpeton gjithcka, biles dhe jeten seksuale :p
no as martesa as beqaria as bashkjetesa
jan vete njerezit qe bejne zgjedhjen e tyre , pra heart

per kto tjerat spyet me njeri sot
 
Sidoqoftë, ajo tregon se kur filloni të bashkëjetoni me partnerin, ndodh diçka qesharake: Femra e cila ka qenë dashnorja juaj, bëhet shoqja e dhomës.

Ndersa kur martoheni, ajo behet shoqja e jetes. Andaj, te vendoset ne rend te pare e dhomes para asaj te jetes, eshte qesharake, si cdo artikull qe tranmseton telegrafi nganjehere dhe keta "studijuesit" e gjore.
 
Pergjigjia eshte tek te mbajturit perhere ne kulm energjine dhe deshiren per te qene me femren ose mashkullin qe ju terheq e ju shton pasionin. Denglat e shumta jane fakarallek.
 
Ju kam then iqin hère mos u martoni po jo sdoni ju. ?
personalisht sdo me pelqente tme shohe si objekt seksi pasi duhet me i permbush cdo objektiv e dreqi e mort jemi Njerz e nojhere sna e do qejfi kur do ai .?
E di qe per kte behet fjale dhe ne artikull sidoqoft nje dite qe sdo ket me ndjenja dhe afeksion dil gjjej objekt tjeter ne cdo lloj lidhje nje dite kjo do zbehet po ishalla jo para se tna bien pendet .??
Po kur do ta gjej ai o nona, kur ti ken skaduar hallatet? ?
 
Kush ka pribleme për kto pune kemi bishen tone ne lool skeni nevoje me hy posht kamionit për n'londer.
Mos hezito por telefono, thuaj vetem : alo doktor lool
unnamed.jpg
 
Bashkjetesa mbyt jeten seksuale ne momentin qe ska mo komunikim... ose dhe thjesht monotonia apo problemet ditore. Ktu shifet se sa tjetri/tjetra ka interes per ta vazhduar lidhjen.
Sinqerisht jeta ne cift me pelqen dhe me mungon me teper sec pranoj; por sot kush do te impenjohet serjozisht?
Dhe kur them serjozisht, nuk po flas vetem per besnikerine por per mbeshtetje, per inkurajim nga te dy... per nje rritje te perbashket.

Sot si sot, secili shef Faqen e vet dhe ska gje me te trishte. Te drejtojne gishtin kur kan probleme me veten e tyre dhe te lendojne duke te kerkuar me pas llogari pse ndihesh e lenduar. Lol
 
Top