Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Ja nje shembull qe perputhet me ato cfare soul ka cekur, nje shembull qe me pelqen tej mase:

Nje dite Muhamedi s.a.v.s. ishte ulur me sahabet e tij, kur nje burre prej tribuve hebreje (cifut) Zejd ibn Sa'neh, i cili ishte prej dijetareve judaik, can permes sahabeve dhe i shkon Muhamedit s.a.v.s. ashtu i ulur sic ishte ai dhe e kap per kemshie me dy duar dhe e shtrong fort i egersuar dhe i zemeruar per shkak te nje borxhi qe i kishte aq sa Pejgamberi s.a.v.s. filloi te skuqej nga shtrengimi, e ngren ne kembe Pejgamberin s.a.v.s. ashtu sic e kishte kapur me dy duar prej kemishe i thote ne menyre ofenduese:
"Te marrte ty dhe fene tende o Muhamed qe nuk i shlyen detyrimet, ti je prej Fisit Hashim e keni per zakon qe ti zvarrisni detyrimet" (edhe pse data e shlyerjes se borxhit ende nuk kish ardhur).
Omer r.a. i thote Pejgmaberit: Me jep leje t'ia fus ketij me shpate mes dy syve.
Pejgamberi s.a.v.s. i thote: "Une dhe ky kemi nevoja me shume se sa akti yt. Lere per ate qe me miresi e kerkoi dhe lereme mua qe me miresi ta shlyej, pavaresisht se dita e shlyerjes se borxhit ende ka 3 dite qe te vije.
Shko o Omer dhe shlyeja Zejdit detyrimin qe i kam dhe jepi edhe 20 me teper per shkak te demit qe i beme dhe qe e frikesuam".
Omeri bashke me Zejdin shkuan dhe ky i thote Omerit rruges: O Omer, nuk erdha per te marre borxhin, por erdha per te PROVOKUAR, sepse ne librat e Torres jane shkruar cilesite dhe atributet e profetit te fundit, qe jane BUTESIA dhe ndaj injorances i kthehet me MESHIRE, te cilat ia sprovova atj sot". dhe ra ne Shehadet e pranoi Islamin dhe te gjithe ate borxhe qe iu shlye e dha sadeka (bamiresi).


Them: Ky eshte ISLAMI I VERTETE, kjo eshte tradita profetike, keshtu na meson Pejgamberi yne, t'i kundervihemi sherrit me butesi, t'i kundervihemi injorances me meshire, te mos reagojme sikur ata qe i thone vetes mysliman dhe s'kane lidhje me Islamin e as eren e Islamit nuk ia ndjejne.
Fatkeqesia e myslimane eshte qe dalin ne teren injorante, gjoja te devotshem, qe s'kane as kulturen e komunikimit dhe kerkojne te perfaqsojne ndjenjat tona. Dalin e deklarohen se gjerat kriminale i kane bere per hakun e Muhamedit, ndersa Muhamedi vete s'ka nevoje per shlyerjen e hakut te tyre permes vrasjeve dhe prerjeve te kokave. Muhamedi s'ka nevoje per askend ai ka Allahun ne kemi nevoje per butesine dhe meshiren qe na e ka mesuar.
Larg vrasjeve ne emer te Islamit!!!!
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Eshte detyre njerezore dhe humane ti besh balle te se keqes :pc:

Haha.. Pikerisht eshte detyre shume "fisnike" te devijosh debatin e te merresh me anetarin dhe mendjen e tij, se sa me temen. Kur te thash qe solla 3 emra qe ishin pavacure per ty, ne vend te merreshe me ato te 3(dr. Mauricce,Y.Estes,C.Steve), u more me mendjen time, aq me keq akoma me tituj forumor?!? Bohh..
Nejse, sic e thash. Kemi vite, Njihemi te gjithe mjaftueshem!
 
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Te perhapet Islami po ia mundesojne edhe keto serialet me terrorista te krijuara nga vete pabesimateret !
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Po CEni ktu ke te drejte. Njerzit behen kurioz dhe nje gje terheq nje tjeter dhe kshu dhe kjo pun.

Ku qendron problemi?
Le te perhapet, jo vetem feja myslimane por te gjitha.
A ngelem tu than qe cdo kush duhet te jet i lir te besoj ne cfare te ket deshir? Fundja dhe un besoj ne unikornin roz te tejdukem por nuk i caj b* njeriut me propaganda sepse besimi eshte dicka personale: cdokush e interpreton sic ka qef.
Ajo qe ka rendesi eshte mos ti imponojme tjerve besimin ton dhe te jemi me "open mind".
Besimtar te rrezikshem kemi gjithandej dhe me te vertet ksaj rradhe jam e indinjuar qe per 12 vrasje po bohen gjith kto protesta kur andej po derdhet gjak me tonelata perdit.
po provokojme nervat e njerezve qe skan mo cfare te humbin, nervat e njerezve qe kan akoma vetem nje fishek.
Ska me rendesi se kush eshte mbrapa gjith ksaj situate sepse ja arriten qellimit:
- protesta me miliona njerez ne franc
- programme tv dhe lajme qe flasin vetem per terrorizmin
- dje titulli i programit 'bomba islamica'( na doli Santanché tu na mbrojt te drejtat e femrave lol aty tu fol per terrorizmin dhe ajo i rikthehej atij debati )
- ne youtube/fb/twitter sflitet per gje tjeter
- intervista ( tpakten ktu ne ita) dhe pyetje drejtuara vetem pleqve berluskonian dhe te rinjve qe sdinin as me shqiptu nje fjali ne gjuhen e tyre ( mos me than qe njera dukej 1km larg qe ishte drogaxhie dhe tjetri skishte kalu as klasen e par)...

Problemi i terristave gjithmon ka egzistuar por kujdes sepse kemi dhe figura te tjera qe mund te konsiderohen te tille dhe ASNJERI NUK PROTESTON.
Kur do vi dita qe do protestohet per femijet e abuzuar nga kisha ?
kur do vi dita qe njetzit do rebelohen sepse priftat kan bo cfare kan pas qef me femijet e tyre ? Apo jooo.. eshte turp te shash shtepine e zotit!! Ikim e cojme femijet ton te pakezohen me mir.
Dhe kur nuk mjafton, me del papa aty dhe me thot qe duhet te ndihmojme te varfrit kut... me vjen per te vjelle.
Kemi mafien, kemi korrupsion kudo, kemi drogen qe kalon neper duart e njerezve qe duhet tna mbrojne dhe un te shkoj te protestoj kunder islamit?

JO RROFSH.

Sqarim i vogel per ato qe u habiten per qendrimin qe kam kto dit: jam po e njejta por po shof shum padrejtesi dhe smund ti toleroj. Pik dhe me kaq po e mbyll.
 
Last edited by a moderator:

Lauri

Anunnak
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Dicka qe ka nevoje per publicitet eshte ne park te falimentimt. Aktualiti eshte faqja e vertete e islamit.
Nuk ekziston ialam i moderuar, pasi vete fljala islam dothote nenshtroju. Provoni publikisht te mos i nenshtroheni nenshtrimit....islamit desha te them. Ka mjaft personzhe te njohur te konvertuar qe kercenohen me vdekje.
Islami nuk eshte terror, por islamistet jane terrorist, Se dalin nga islami.

Pastaj, ne % qe perbeka islamin nebote, futen aty edhe ata mysliman qe hane mish derri dhe pine raki? Edhe myslimanet e ISIS?? Edhe myslimanet qe mbushin barkun me barut??
 

ricky_ch

******
Pe: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

[video=youtube;9-50TZf10do]https://www.youtube.com/watch?v=9-50TZf10do[/video]
 

sensuu

sweet
V.I.P
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

se dija qe ishin kaq shume
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Haha.. Pikerisht eshte detyre shume "fisnike" te devijosh debatin e te merresh me anetarin dhe mendjen e tij, se sa me temen. Kur te thash qe solla 3 emra qe ishin pavacure per ty, ne vend te merreshe me ato te 3(dr. Mauricce,Y.Estes,C.Steve), u more me mendjen time, aq me keq akoma me tituj forumor?!? Bohh..
Nejse, sic e thash. Kemi vite, Njihemi te gjithe mjaftueshem!

Nuk eshte ceshtje devijimesh mendjehapur eshte ceshtje shpirterore e njerezve. Islamin kan pranuar edhe njerez te mire edhe njerez te lig ashtu si besimet tjera por cfare???? Islamin e pranoi edhe Taysoni, edhe Missi, edhe ajo prostituta por cfare?? Po bisedojme oer numrat per shifrat!

Kjo njohja eshte ceshtje relative Mendjehapur dhe vazhdo te ja besh qejfin vetes.
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Hhahahahahahahahaah :vape::lex:hahahahahahhahahaa per here te pare qe jemi ne te njejten linje :motor:me te vetmin dnryshim qe ti nuk e lezon te njejtin studim deri ne fund :peshk::respekt: Kshu eshte kur masturbohesh shpejt :drumepre::drumepre:lexo linkun deri ne fund lexo se te njeten rezultat kam sjelle une :drumepre:Nese nuk din me lexu statistikat lajmerohu :p

Kultura nuk matet me tituj forumi oj mendjemjegull. Ka tjere parametra :vape:

Besoj se stafi ka me çka të merret në këtë postim.
Askush nuk meriton ofendimet personale
përshkak të mospajtimit të mendimeve!
Kjo nuk është hera e parë që ky zotëri
shyfrytëzon luksin të ofendojë anëtarët!
 
Redaktimi i fundit:

ricky_ch

******
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Muzicienti i zhanrit Heavi Metal rreth jetës së tij para konvertimit në musliman:

 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Mosab Hassan Yousef i biri i nje nga liderit te organizates terroriste Hamas. Konvertohet ne krishterim.
Armiku im ishte ne shtepine time(babai). Zoti eshte vepra dhe aksioni i personit. Zoti i Kuranit vret, terrorizem, rrahje te femrave, vrasje te femijeve.. 'Time to expose Muhammad' 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Shko hape nje teme tjeter ata qe konvertohen ne krishterizem, mos e prish temen si femije. Te kuptoj qe je duke marre kancer por ja keshtu do e kesh deri ne vdekje kete semundje.
 

ricky_ch

******
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Laur zotëria,

si besimtar i fortë që je na sjell të mira nga feja yte,
por në një temë tjetër. Nuk jemi tu bërë gara.

Megjithë dëshirë kam qejf të dëgjoj argumentet e këtyre
që kanë shprehur dëshirën të pranojnë krishterizmin,
por mënyra se si ti e bën është e papranueshme
dhe idioteske.

Pra, e ke gabuarë adresën, dhe lus stafin që t'i transferoje
postimet në një temë tjetër. Flm.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

E shikon se ka lauri edhe mbrenda ne boten islame. hapni syte e mesoni te verteten. Kuran eshte liber i shejtanit

[video=youtube;xlMEsCGop-w]https://www.youtube.com/watch?v=xlMEsCGop-w[/video]
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

E shikon se ka lauri edhe mbrenda ne boten islame

Ne e dime qe Lauri ka tru peshku, harron dhe ka probleme me harrese madje kohen e fundit edhe me shiqim, andaj lusim stafin qe tja zbardhi syte pak me nje transfer postesh ne kosh apo ne vendin e duhur, e te mos na e prish temen si nje shkatrraq 5 vjecar qe njihet ne forum tash e sa vite lool.
 

ricky_ch

******
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

E shikon se ka lauri edhe mbrenda ne boten islame. hapni syte e mesoni te verteten. Kuran eshte liber i shejtanit

Laur zotnija
ti je një m*****t i madh që se kupton fjalën e mirë e të urtë.
Sinqerisht të fola me urtësi, por ti e argumenton të kundërtën
se je një magar dhe budallë që vetëm çeritfikata e mjekut i mungon.

E ke gabuar temën. thjesht.
Baju prej këtu.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Hiqni dore nga propagantat e mashtrimet. Vete bota islame po zgjohet nga gjumi, e po jua hell poshte librin e profetin. Ndersa ju vazhdoni me pallavra propagantistike.

Po flasin vete myslimant, qe e njohin mire strukturen islame, gjuhen arabe dhe kuranin.
 

ricky_ch

******
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Hiqni dore nga propagantat e mashtrimet. Vete bota islame po zgjohet nga gjumi, e po jua hell poshte librin e profetin. Ndersa ju vazhdoni me pallavra propagantistike.

Hiç mos ke dert, shko te mjeku bëje një health check. Sa më shpejt.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Ndersa ju vazhdoni me pallavra propagantistike.

Lerna te qete, shyqyr ti je i zgjuar :D Hajt tash tung :D
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Jemi tek forumi Diskutime fetare & anti-fetare, besoj qe jam ne linje me rregullat. Po jap opinjonin e kundert ne lidhje me argumentin. Nuk ka pse tu bezdise kjo.
 

ricky_ch

******
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Hiqni dore nga propagantat e mashtrimet. Vete bota islame po zgjohet nga gjumi, e po jua hell poshte librin e profetin. Ndersa ju vazhdoni me pallavra propagantistike.

Po flasin vete myslimant, qe e njohin mire strukturen islame, gjuhen arabe dhe kuranin.

E sheh sa je i civilizuarë?

Ti udhëhiqesh nga emocionet e urrejtja që ke në zemër,
dhe sheh vetëm terr para syve.

Askush nuk don të të mohojë të drejten e të të folurit,
por hape një temë dhe argumento.
Askush nuk ka kundër, por mos ridrejto temat
me inat. Nuk arrin askund, veç tregon se je arrogant
dhe i egër dhe se nuk je në gjendje të bisedosh si i civilizuarë.

Për diskutim jemi të gatshëm, dhe nuk kemi frikë, si gjithmonë!
 

ricky_ch

******
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Jemi tek forumi Diskutime fetare & anti-fetare, besoj qe jam ne linje me rregullat. Po jap opinjonin e kundert ne lidhje me argumentin. Nuk ka pse tu bezdise kjo.

E njëjta është sikur të ishim te forumi i shkencës,
dhe të flasim çfarë na bje në mend.

Në qoftë se ështe tema për Marsin,
çfarë duhet të bëjmë?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Wafa Sultan, nje grua ish-myslimane me mjaft kurajo thote te verteten. Muhameti ishte nje person me probleme psikike.
Edhe kjo vjen nga bota islame, dhe e njeh mire strukturen islame, gjuhen arabe, dhe kuranin.

 

ricky_ch

******
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Wafa Sultan, nje grua ish-myslimane me mjaft kurajo thote te verteten. Muhameti ishte nje person me probleme psikike.
Edhe kjo vjen nga bota islame, dhe e njeh mire strukturen islame, gjuhen arabe, dhe kuranin.Hajde me t'mira se i paske shitë drunjtë.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

sic e shikoni ka vite qe jane ne rrjete keta video. duket sikur jane bere dje per kroniken.
Islam perballe perendimit = primitivet e mesjetes me civilizimin e shek 20

 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Lere ricky, se eshte zemer e vetmuar dhe ja rezultati i vetmise, shitja e druve lool
 

ricky_ch

******
Titulli: Pse Islami u përhap dhe po përhapet edhe tani?!

Lere ricky, se eshte zemer e vetmuar dhe ja rezultati i vetmise, shitja e druve lool

Ashtu duket, presim zonjën Fshesë ndoshta e ka fshesën e markës Dyson Cyclon
dhe kryen punën shumë shpejt.
 
Top