Pse kur ndahen dy njerez, mendojne se e la mashkulli, apo fajin e ka femra?!

Mund te ma shtjellosh pak me shume cfare ke dashur te thuash?
Titulli dhe permbajtja nuk perputhen shume, sidoqofte nese ma qarteson mendimin me kenaqesi do thoja opinionin tim
 
Kur dy persona ndahen nuk eshte pothuajse kurre faji i vetem njerit/es(Ne raste shume te rralla po).
Nuk ka rendesi kush e la, as pse e la, ka shume rendesi qe nuk ishin te afte/zote/dashuruar per te vazhduar lidhjen!
 

Ania

Antarë i Respektuar
Kur dy persona ndahen nuk eshte pothuajse kurre faji i vetem njerit/es(Ne raste shume te rralla po).
Nuk ka rendesi kush e la, as pse e la, ka shume rendesi qe nuk ishin te afte/zote/dashuruar per te vazhduar lidhjen!
Por cudia ime eshte se kjo ndodh cdo vit?
Si mundet njeriu te dashuroje vit per vit, kjo nuk eshte dashuri eshte kalim kohe?
Une nje here kam dashuruar dhe nga distanca jemi ndare dhe aty me rri shpirti akoma, as lejoj te me hedhin syte prz?
Disa ose shumica hedhin rrjeten, e ku te dale??
 
Por cudia ime eshte se kjo ndodh cdo vit?
Si mundet njeriu te dashuroje vit per vit, kjo nuk eshte dashuri eshte kalim kohe?
Une nje here kam dashuruar dhe nga distanca jemi ndare dhe aty me rri shpirti akoma, as lejoj te me hedhin syte prz?
Disa ose shumica hedhin rrjeten, e ku te dale??
Varet shume nga karakteri i gjithsecilit, nga formimi, nga pasuria/zbrazetia shpirterore, nga koncepti qe kemi per dashurine e akoma me shume per lumturine dhe qellimet e endrrat ne jete.
Nuk po bej apollogjine e askujt, thjeshte njerezit i pershtaten kohes.
Cila dashuri/lumturi eshte ajo me e mira?
Ajo qe duron apo ato qe zgjasin nje periudhe te caktuar?
Edhe kjo eshte shume relative, varet gjithmone nga botekuptimi i secilit prej nesh
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Nuk di gje ca thuhet e behet! Por nese me ndodh mua dijeni qe do e lej une! ???? Madje edhe ne e patsha une fajin. ???

nejse nejse. titulli temes egziston ne mentalitetin tone ne fakt. Per cdo gje femra i ka fajet!?
 

Bebw

Antarë i Respektuar
I genjen mendja disa njerez, qe mendojne se dikush luan me dike ditet e sotme!
Ate qe shoh, eshte se femrat me shume paturpesi gjuajne dhe s' duan te ja dine se jane te martuara me kalamoj nga 20 vjec!
Apo meshkuj me gra e femij tek shpia pretendojne se e kane kete te drejte?!
Ore çbehet?
A të qesh 5 minuta ?Hëk hëk ,ok qesha tani do bëhem nëna madhe në serious mood
Të ka ndodhur ty kjo gjë? Se jam e drejtpërdrejt sorry,je lënduar ti në këtë pik?!Nëse jo ,lëri robt të jetojn jetën e tyre moj ? ,prish gjakun kot për "botën" .Nuk mundesh dot ti që të gjykosh mënyrën se si zgjedhin të tjerët të jetojn jetën e tyre,ti ke të drejt të shikosh veç zgjedhjet e tua të jetës,dhe të mbash përgjegjsit e tua se përgjegjsit e botës as nuk të hyn fare në xhep që u bën gjyqin ,se si burri dhe gruaja jan njësoj me përgjegjsi të barabarta,se po na e bën sikur grat jan manjakse dhe i kapin burrat me pahir anyway jeta e tyre zgjedhja e tyre,perfeksionin ruaje për vete ?
Dheee mos gjyko askënd nga kopertina pa i dit përmbajtjen se del shumë e shëmtuar me këto gjykime ?,gjithsesi temat që sjell i ke interesante për diskutime ?
 

Bebw

Antarë i Respektuar
Sa për temën a më kan lën apo i kam lën ,ma kan lën po qish pa ?
 

Hope

◕‿◕
Nuk di gje ca thuhet e behet! Por nese me ndodh mua dijeni qe do e lej une! ???? Madje edhe ne e patsha une fajin. ???

nejse nejse. titulli temes egziston ne mentalitetin tone ne fakt. Per cdo gje femra i ka fajet!?
Aman lere vetem mos e agreso perpara :p
 

Ania

Antarë i Respektuar
A të qesh 5 minuta ?Hëk hëk ,ok qesha tani do bëhem nëna madhe në serious mood
Të ka ndodhur ty kjo gjë? Se jam e drejtpërdrejt sorry,je lënduar ti në këtë pik?!Nëse jo ,lëri robt të jetojn jetën e tyre moj ? ,prish gjakun kot për "botën" .Nuk mundesh dot ti që të gjykosh mënyrën se si zgjedhin të tjerët të jetojn jetën e tyre,ti ke të drejt të shikosh veç zgjedhjet e tua të jetës,dhe të mbash përgjegjsit e tua se përgjegjsit e botës as nuk të hyn fare në xhep që u bën gjyqin ,se si burri dhe gruaja jan njësoj me përgjegjsi të barabarta,se po na e bën sikur grat jan manjakse dhe i kapin burrat me pahir anyway jeta e tyre zgjedhja e tyre,perfeksionin ruaje për vete ?
Dheee mos gjyko askënd nga kopertina pa i dit përmbajtjen se del shumë e shëmtuar me këto gjykime ?,gjithsesi temat që sjell i ke interesante për diskutime ?
Njeriu ne komunikim qarteson mendimet e veta, por dhe shtron pyetje qe si jep dot xhevap me ato qe sheh perreth!
Te komunikosh nuk eshte gjykim!!!!!
Thjeshte me gerryen kureshtja si eshte e mundur mos te kene turp?
Por fare?
Ok dashuron nuk po them sepse per dashurine ben gjithcka, por jo te jesh rruspie me rrjete tu u turr qyyyyyyy????
???
 

Bebw

Antarë i Respektuar
Njeriu ne komunikim qarteson mendimet e veta, por dhe shtron pyetje qe si jep dot xhevap me ato qe sheh perreth!
Te komunikosh nuk eshte gjykim!!!!!
Thjeshte me gerryen kureshtja si eshte e mundur mos te kene turp?
Por fare?
Ok dashuron nuk po them sepse per dashurine ben gjithcka, por jo te jesh rruspie me rrjete tu u turr qyyyyyyy????
???
????????????Kur dashuron bëhesh dhe ruspie moj ?,hahah qesh sepse ti pyetjen e ke të mbytur në detin e moralit ,pra e ke përgjigjen në kokën tënde dhe na pret me kallash në krah të themi të kundërtën ?????,pra thjesht do të na imponosh mendimin tënd ??

Kiss hun ?
 

Bebw

Antarë i Respektuar
/me largohet se më duket do plas kallashi ?
Quite?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Prape nuk kuptoj
Si nuk doli dikush te me thote per ca flitet?
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Prape nuk kuptoj
Si nuk doli dikush te me thote per ca flitet?
eo dhe ti si ben!
Ja pra. Titulli thote:Kur ndahet nje cift, pse thone qe e la mashkulli dhe fajin e ka perhere femra/
Pastaj Ania ne hapje te temes flet per gje tjeter. Flet per grate e martuara me 20 kalamoj qe gjuajne djemte beqare. A nuk u del burri i tyre por marrin dhe beqaret duke lene keshtu beqareshat pa gje fare :p

Looool
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
eo dhe ti si ben!
Ja pra. Titulli thote:Kur ndahet nje cift, pse thone qe e la mashkulli dhe fajin e ka perhere femra/
Pastaj Ania ne hapje te temes flet per gje tjeter. Flet per grate e martuara me 20 kalamoj qe gjuajne djemte beqare. A nuk u del burri i tyre por marrin dhe beqaret duke lene keshtu beqareshat pa gje fare :p

Looool
Ahaaaa he me mo
Po mire o kjo mbeti tu i qa hallin beqareshkave qe as ankohen kallogrete
Se kjo vete diku thosh qe kish partnerin ,nje femije dhe prinderit e partnerit
Ka hall mos i marrin partnerin?
Nuk ta marrim ania pa merak se i dum beqar e ka 20 vjec lool
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Ahaaaa he me mo
Po mire o kjo mbeti tu i qa hallin beqareshkave qe as ankohen kallogrete
Se kjo vete diku thosh qe kish partnerin ,nje femije dhe prinderit e partnerit
Ka hall mos i marrin partnerin?
Nuk ta marrim ania pa merak se i dum beqar e ka 20 vjec lool
aaa s'e di. vetem ca tema te hapura kam lexu nga ania :D
 

SunFIower

Don’t touch!
Ahaaaa he me mo
Po mire o kjo mbeti tu i qa hallin beqareshkave qe as ankohen kallogrete
Se kjo vete diku thosh qe kish partnerin ,nje femije dhe prinderit e partnerit
Ka hall mos i marrin partnerin?
Nuk ta marrim ania pa merak se i dum beqar e ka 20 vjec lool
Fol per vete ti! Babit sexy jan ne mode ???
 
Top