Pse Naimi ishte kundër “havalës”?

Titulli: Pse Naimi ishte kundër “havalës”?

E çfarë lidhje kishte kjo me temën se nuk e mora vesh unë :)..


Ah cka merr vesh ti , askush nuk merr vesh !

Ti je keshtu avokate e Laurit apo... ?!

Sa per temen - Femren muslimane e ka nderuar Zoti , kurse femrat jomuslimane i ka mashtruar dreqi ! Pse po e theme kete , sepse lakuriqesia asnjehere s'mund te quhet civilizim , por ajo e ka nje emer ''degjenerim te gjinise femrore '' , ''poshtrim '' , ''nencmim te vleres se tyre '' ! Nje femer te lakuriqesuar askush nuk e shikon prej meshkujve per ta nderuar si femren muslimane , por ate e shikojne si ''objekt ****i'' , per ti shfryer epshet e tyre . Kurse femra me veshje muslimane , me havale e me hixhab , tregon ndershmeri , tregon respket , tregon privilegje , tregon krenari , tregon civilizim te femrave ...... Kuptohet per ata njerez te mendjes !

Femra e lakuriqesuar e ka turperuar veten se pari , e ka turperuar familjen , e ka turperuar shoqerine ..... E ka hidheruar Zotin me kete akt te saj te pamenduar !

Ku eshte logjika e nje femre e cila dele thuajse ''tersisht e zhveshur '' ? Sic thone dijetaret nese civilizimi bazohet ne zhveshje , athere kafshet jane me te cilivizuara !!!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Pse Naimi ishte kundër “havalës”?


Sa shumë e bukur kjo foto. Kam deshir te vishem njeher keshtu, me kepuce sportive.
:)
Nuk ka asgje per te pas frike... Sorry komenteve :)

Sorry edhe mua mi goce , pse se ve??Kot te pyes?
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Pse Naimi ishte kundër “havalës”?

Besimtar eshte dikush qe "beson ne Zot".
Qe do te thote:
a) dikush qe kerkon te njohi Perendine, Krijuesin
b) dikush qe komunikun ne menyre te vazhdueshme me Perendine
c) dikush qe ndjen mungesen e Perendise ne jeten e tij.
Me pak fjale, per besimtaret, jeta pa Perendine eshte ferr dhe nje jete me Perendine eshte parajse.

Nga ana tjeter, ateisti eshte ai qe "hedh poshte Atin/Krijuesin".
Qe do te thote:
a) nuk beson ne ekzistencen e Zotit
b) nuk ndjen mungesen e Perendise ne jeten e tij
c) kerkon te ndertoje nje jete pa Perendine prezent.
Me pak fjale, per ateistin, jeta pa Perendine eshte parajse dhe jeta me Perendine eshte ferr.

Lauri, ateist apo besimtar ?!

Kjo po qe do te ishte pergjigje per mua, dhe jo ajo nr6.

-Besimtar do thote te besosh pa kerkuar prova-fakt, me duar drejtuar Qiellit. Dyshimi eshte mekat, dhe per kete denohesh!!
-Ateist do thote te vihesh ne kerkim per ekzistencen (..!)per ta besuar! Per kete duhet pune, studim, eksperiment, realitet!!
-Laik do thote, ne sens politik e shoqeror, autonomi dhe respekt i cdo kondicioni politk, moral e religjon i te tjerve. Per kete duhet qe ana tjeter te mos vendose "ligje kuader", obligime dhe paragjykime..;)

Thone qe e treta eshte e verteta. Dhe per besimtaret 3 eshte n. yjnor!!
 

ricky_ch

******
Pe: Titulli: Pse Naimi ishte kundër “havalës”?

-Besimtar do thote te besosh pa kerkuar prova-fakt, me duar drejtuar Qiellit. Dyshimi eshte mekat, dhe per kete denohesh!!
-Ateist do thote te vihesh ne kerkim per ekzistencen (..!)per ta besuar! Per kete duhet pune, studim, eksperiment, realitet!!
-Laik do thote, ne sens politik e shoqeror, autonomi dhe respekt i cdo kondicioni politk, moral e religjon i te tjerve. Per kete duhet qe ana tjeter te mos vendose "ligje kuader", obligime dhe paragjykime..;)

Thone qe e treta eshte e verteta. Dhe per besimtaret 3 eshte n. yjnor!!

1. Faktet t'i nxjerrin sytë, nuk është e vërtetë që nuk janë kërkuar faktet.
Ca shkencëtarë edhe më me kaçik se Laura edhe ca këtu, kanë gjetë
dhe janë bindur në vërtetësinë e saj! (pallavra je kah tregon, pjellë e memdjes tënde).

2. Ateist - dmth të tentosh të ndërtosh shtëpi ne ajër, i humbur si rosa
në mjegull, që ka lexuar dy fletë shkencë dhe i duket vetja se "hiçi" ekziston! lol

3. Laik - humbje e vlerave të demokracisë, mjet i pakicës për mos
me ra në dorë të shumicës, tendencë e ndarjes së ashtit nga mishi! Diçka e kotë! Budallaki!Ups, edhe gati se harrova; Lauri nuk është ateist, ose më mirë të them është
besimtar, por që më me lehtësi të ofendojë islamin, paraqitet ateist! Hehehe!
 
Redaktimi i fundit:

LoSsT

VIP
V.I.P
Titulli: Pse Naimi ishte kundër “havalës”?

Ps: Dhe fotot që sillen janë në google me shumicë, kështu që nuk ka për ofendim përderisa qarkullojnë anembanë internetit..

Ne google gjen dhe foto por*no, mjafton te kerkosh ashtu sic kerkon edhe per ate qe ke pershkruajtur si te drejte, keshtu qe kur te besh krahasime bej si c`jan per tu bere te kene nje rruge llogjike se kjo qe ke ndjekur le per te deshiruar.
E sa per komentin qe po bej me duket me vend perderi sa po e ndjek me vemendje temen e nuk kam deshir qe paralelizma apo krahasime te pa drejta te kalojne pa vene re, kjo aq me teper kur behen nga staff per ti dhene rrugezgjidhje nje menaxhimi teme apo nenforumi qe per mua nuk eshte e drejte se je pale. Megjithate kjo e fundit "nuk" ishte ankese, nese do kem te tilla ne kuptimin e mirefillt do gjej vendin ku ti bej.
 
Top