Pse njerezit duhet te kene kaq shume frike nga vdekja??

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Pse njerezit duhet te kene kaq shume frike nga vdekja??

Une kam frike cme pret pas ...:(
 

DeliriumMind

Disconnect to Riconnect 💫
Titulli: Pse njerezit duhet te kene kaq shume frike nga vdekja??

Si mund te flas per frik kur vdekja e trupit me shton kureshtje?!
Kam frik vetem dhimbjet... prandaj preferoj dicka te dhunshme por te shpejt.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Pse njerezit duhet te kene kaq shume frike nga vdekja??

Kam frike posi...sdua ta mendoj ende edhe pse shpesh ndjej se afrohet .... vdekte vdekja ishalla ..qelbsina keqe
 

dangerous

* * *
Titulli: Pse njerezit duhet te kene kaq shume frike nga vdekja??

Kam frig veç se do vuaj gjynahet nja ni jave e inf(o)ermirja ka besdi tè mè nderroj panolinat .
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pse njerezit duhet te kene kaq shume frike nga vdekja??

Ai qe eshte i pergaditur per dhenjen e provimit, nuk frikesohet. Frikesohet vetem kur nuk ka mesuar apo s'di c'te thote.
 
Titulli: Pse njerezit duhet te kene kaq shume frike nga vdekja??

Nuk kam frike nga vdekja, madje mes miqsh e familjaresh cuditem me qetesine me te cilen flas mbi dhe per vdekjen.Me pelqen shume te flas per Hadin dhe mbreterine e tij :).Dikur edhe e kam sfiduar me ose pa vetedije, sot nuk e sfidoj me por jo sepse e kam frike por sepse kam respekt per jeten.E di qe do vdes si te gjithe, nuk kam ne dore fatkeqesisht menyren si do vdes por di qe te pakten deri tani me keto tru qe kam, e nese do me jepte mundesine kur te vinte do i thosha-Do kercesh nje tango me mua para se te nisemi? :D
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Pse njerezit duhet te kene kaq shume frike nga vdekja??

E dua jeten prandaj kam frike vdekjen
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Pse njerezit duhet te kene kaq shume frike nga vdekja??

Do kercesh nje tango me mua para se te nisemi?
sigurisht se duhet plotsuar deshiren e fundit lolps..
Nuk kam frik se do vdes dhe do ik nga kjo jet.Por kam frik se nuk eshte i lumtur Allahu me jeten dhe vepren time se kam ber,, ne ket jet te rrejshme.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Pse njerezit duhet te kene kaq shume frike nga vdekja??

Si mund te flas per frik kur vdekja e trupit me shton kureshtje?!
Kam frik vetem dhimbjet... prandaj preferoj dicka te dhunshme por te shpejt.

Pse smendon tek nje vdekje e leht? Tip ne gjume? te ndalon zemra.... e kaq ishte.

Gjithsesi, nuk eshte gje per te menduar qysh e tek do vdesim, rruget jane aq te ngatruara qe ca je sot sje neser.... Sido qe te vijne drejtimet, ske zgjidhje tjeter pervec se ti ndjekesh.
Njerzit kane frike nga vdekja sepse i duket sikur skane mbaruar gjithcka per te bere ne toke. Ka nje familje qe mbetet mbrapa e qe do vuaj pavarsisht.
Por eshte normale si dhimbje, e meson ta pranosh si eveniment.
Eshte shume me veshtire per prindrit qe humbin femijet, sepse s'respektohet me radha....
Por veshtire eshte dhe kur shikon njeriun e dashur, qoft prind, shok, familjar i cili torturohet.
Ne te gjitha rastet, mesojme te jetojme me evenimentin qe smund ta parandalojme......
 
Titulli: Pse njerezit duhet te kene kaq shume frike nga vdekja??

Sepse kemi frike nga e panjohura,ajo cfare na pret me tej! Vetem mendimi se na fusin ne dhe eshte e neveritshme!!
 
Titulli: Pse njerezit duhet te kene kaq shume frike nga vdekja??

Me ndodhe shpeshhere me vjene nje ndjenje e frikes kur e kujtoj vdekjen . Edhe pse beje faljet , agjeroj , jep sadake , repsektoj te afermin e te largetin . Por , kam frike se a me jane pranuar veprat e mira , dhe a me jane falur gabimet .
 
Top