Pse pini Duhan, Cigare ??

TIGRI

Anëtar i ri
qa ju shtyen, pse e perdorin njerz te ndryshem, te ri te vjeter duhanin, cigaren??
 

albstudent

FORCAT RENEA
Varet secili ka arsyet e tij persa ka nisur .. Un e kam filluar qe i vogel se me ndodhi nje fatkeqesi dhe ate periduh isha i merzitur kshuqe nisa duhanin .. Dhe filloi te behej ves
 

njoni

llahtaria vete
Si fillim, cigarja eshte gjeja e vetme qe digjet per mua. (kshu foli nje mendje ndritur)
 

eldi

trafikante
kur te gjithe te shoqerise tende e ndezin ne tavolin tu pi kafe, pse te mos ti shoqeroj dhe une me nje cinare. nuk eshte se e kam zakon ta pi si te nevojshem apo te domosdoshme, thjesht per shoqeri. shyqyr sme ka hy ala ne gjak.
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Une veq me bo tim..
 
Si fillim, cigarja eshte gjeja e vetme qe digjet per mua. (kshu foli nje mendje ndritur)


me pelqen kjo
ama fakti qe e nis per qejf dhe te ze halli per ta lene eshte pak absurd
nuk e kuptoja me perpara varesine deri sa fillova cigaren
 

bella

Anëtar i Nderuar
qa ju shtyen, pse e perdorin njerz te ndryshem, te ri te vjeter duhanin, cigaren??

E kam filluar para disa vitesh per arsye jo qejfi...pi nje sot e nje neser dhe ja qe vesi u krijua dhe kenaqesia u rrit.
Se te themi ate qe eshte, cigarja eshte kenaqesi me vete emmmm LOL .

Por kam vendosur ta le :D....sepse kam plane te tjera ne jete qe cigarja behet pengese per ti realizuar.:grusht3:
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar


E kam filluar para disa vitesh per arsye jo qejfi...pi nje sot e nje neser dhe ja qe vesi u krijua dhe kenaqesia u rrit.
Se te themi ate qe eshte, cigarja eshte kenaqesi me vete emmmm LOL .

Por kam vendosur ta le :D....sepse kam plane te tjera ne jete qe cigarja behet pengese per ti realizuar.:grusht3:

Bravo Bella...Sa me shpejt aq me mire.

Une personalisht nuk e pi fare.As eren nuk ia degjoj dot...Pastaj nuk e di si nuk u ben pershtypje atyre qe pine duhan dhe puthin partneren apo qofte edhe kur takohen me te tjere.Pa te keq eee...Sdq beni mire te lini duhanin e gjerat e tjera qe u demtojne shendetin..
 

§*dori*§

ღ..in stanby..ღ
filloj si loje............pastaj kur isha e stresuar vura re qe e pija edhe me teper e kshu erdhi vesi.........tani qe na kane mbuluar hallet offffffffff lene mos e pyt.......e ha fare :p:p
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
Duhanin e kam nisur prej 10 vjeq kur jom kon e kom nis si per shaka me shok e na met si zakon me pi duhan edhe ata t`gjith e paten lon un se kom harru qat shprehi edhe prej atherit e pi se m`qetson absulutisht mu edhe se jom i varur prej Duhanit :D
 
Une per vete nuk e pi biles e kam bezdi kur dikush ne pranine time e pi se mi ben rrobat gjithe me ere duhani :D.....ma shpif ajo ere, sidomos eshte e padurueshme per ne qe nuk e pime.
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
une e pi se me duket vetja i forte kur pi cigare
 

njoni

llahtaria vete
me pelqen kjo
ama fakti qe e nis per qejf dhe te ze halli per ta lene eshte pak absurd
nuk e kuptoja me perpara varesine deri sa fillova cigaren

Une e kam nis per qejf, edhe akoma vazhdoj ta pi per qejf. Dmth nuk ma ipmonon njeri.
 

E3

Anëtar i Nderuar
Pse pinë njerëzit duhan?

Një hulumtim i ri i realizuar në Britani të Madhe ka treguar se vetëm gjysma e duhanpirësve e pinë duhanin si pasojë e ‘vartësisë’ dhe mënyrës më të mirë të kontrollimit të stresit.

Kompania britanike për hulumtimet e kancerit “Cancer research UK” ka bërë anketimin e 2.100 duhanpirësve, ndërsa rezultatet kanë treguar se edhe meshkujt edhe femrat e pinë duhanin për arsye të ndryshme.

Arsyet më të shpeshta pse femrat e pinë duhanin janë për ta përballuar stresin dhe peshën trupore, ndërsa arsyeja më e shpeshtë pse meshkujt e pinë duhanin është kënaqësia që u ofron cigarja duhanpirësve.

Edhe pleqtë e konsiderojnë kënaqësinë si arsye kryesore, ndërsa të rinjtë e pinë më shumë duhanin për shkak të shoqërisë dhe më lehtë e përballojnë stresin.
f.0802130636983_m.jpg

*telegrafi*
 

Ivani

Anëtar i ri
duhani ka lidhje te ngushte me burrerine,,,nje adoleshent kur fillon cigaren automatikisht hyn ne katigorine e te medhenjeve,ndron luk,behet trim,do qe te degjohet me shum nga te tjeret
 
Fillon per shume arsye te ndryshme e vazhdon per nje arsye te vetme '' varesia ''
 

kitrra 123

plak gjufurrak
varesi mendoj :gjujpeshk:
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Per te bere te pasur Philip Morris Company
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
te rinjte (adoleshentet) e bejne kryesisht per t'iu pershtatur shoqerise..dhe kjo esht nje gje shum e keqe........:p
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Pse pine njerzit duhan?Po sepse egzistonin indianet :D Seriozisht tani, une pi duhan prej rreth 10- vjetesh dhe nuk e di pse e pi,jam perpjekur disa here qe ta lej por nuk mundem.
 
Top