Pse pini Duhan, Cigare ??

Akull

Anëtar i Nderuar
Pe: Pse pini Duhan, Cigare ??

Cigarja me pelqen sikur ma kerkon trupi , edhe se kam marr mundimin kurr ta le se e di qe s'do e bej dot

Pale kur jam e merzitur paf e puf :p

---------- Post added at 15:43 ---------- Previous post was at 15:42 ----------

Eshte nje ''nder'' qe ja bej vetes...Eshte thjesht dicka qe ne shumicen e rasteve fillohet si per kot pa ndonje arsye,dhe kur e mendon thelle thua valle ca fitoj nga tym??Dikush qe nuk e pi sdo ja dinte vleren sikur te shkruhej dite nate,eshte dicka qe ska ndonje pergjigje fikse,thjesht eshte si shok,dikush i hestur qe ste ben pyetje,dikush qe e ke dhe nuk varesh kurr me idene do kete kohe per mua??Cigarja ka gjithmone kohe per ty,pastaj e di qe eshte dicka qe konsumon ti,sikur ehste dicka totalisht e jotja,sikur ke ti pushtet mbi te,por ne nje rol tjeter,sepse behesh vartes i saj..Mua sme pelqen vartesia jo nga cigarja por nga asgje,me kap frika kur shoh qe filloj e mesohem me dicka per shume kohe,ndaj dhe kur e shoh qe po varem nga cigarja,filloj ve pak ne funksion vullnetin tim,qe te shoh deri ku arrij...Nga ky vullnet filloj e le cigaren dhe shoh ku jam me veten...E kam lene disa here dhe prap e kam filluar jo se smund te rrija pa te,por sikur doja te ndryshoja monotonine,dhe tani prap do e le,pasi po varem pak nga ajo...Ja te shoh vullnetin dhe tani deri ku do shkoje...

E pi dhe ti ? sma merrde mendja se ti do e pije ..se di pse kisha kete mendim ..
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Pse pini Duhan, Cigare ??

Cigarja me pelqen sikur ma kerkon trupi , edhe se kam marr mundimin kurr ta le se e di qe s'do e bej dot

Pale kur jam e merzitur paf e puf :p

---------- Post added at 15:43 ---------- Previous post was at 15:42 ----------E pi dhe ti ? sma merrde mendja se ti do e pije ..se di pse kisha kete mendim ..

Ta them une arsyen,sepse zakonisht cigaren e pijne tipat nevrike,te levizshem,qe jane gjithmone ekspresive..Duhani i ndihmon ne qetesine dhe ekuilibrin e tyre..Por sdo te thote gje,pasi une jam tip i qete dhe paqesor(besoj),dhe e pi,keshtu nqs skam nje vend ku te shprehem pse jo me cigare??..E kam thene se si e mendoj per cigaren shok i mir,gjithmone i gatshem per ty,pa u var nga ''meshira'' e dikujt per te te degjuar...
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

Sepse me pelqen cigarja,duket kot kur e them por shija e saj me pelqen.
 

Gazolina

Moskokecarese
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

Në fakt e kam lënë por e kam shoqëruar zemrën time ndonjeherë këto kohë...
 

ReNdEx

Interist Forever
Pe: Pse pini Duhan, Cigare ??

E kam filluar qe ne mosh 14 e kam len dhe e kam filluar disa her por prap e pi sepse me plqen jam mesuar me te se lej dot me :p :p

Cigaria esht esht shoku me i mir per te te shoqeruar ne heshtjen tende :D
 

sensuu

sweet
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

une sé pi.........as nuk do e pi ndonjehere......nuk perulem para nje cigareje.....
 

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

gjene me te mire bejne ata qe nuk e pin , un fatkeqesisht e pi ,filloj si shaka e tani eshte bere dicka e perditshme ndoshta me thy monotonin me ncjer merzitjen nuk di si ta shpjegoj por eshte bere semundje ta do trupi se le dot, ata qe e bejne jan me fat
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

[video=youtube;VDxd7cDH8-E]http://www.youtube.com/watch?v=VDxd7cDH8-E&feature=related[/video]
 

Snow Hristina

Anëtar i Nderuar
Pe: Pse pinë njerëzit duhan?

e keqe eshte por e kemi mesu tani e te duam ta leme se leme dot jo kancere semundje 38749864 le te shkruajne prape sbehet fjale ta lem S
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

Nuk e mbaj mend mir se kur e kam filluar 13-14 vjec kam qen jam munduar ta ler me te gjitha menyrat po esht e pamundur, Sidomos me keto dit qe kan ardhur sot qe c'do dit po shtohen problemet esht akoma me e veshtir per ta len, cigarja esht e vetmja gje qe me heq merzitin :(
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

E nis nga hobi ....e nis si shaka dhe pastaj bie pe e saj . nuk jam dakort kur thon se le dot . e le mjafton pak vullnet ti nuk mund te pushtohesh nga deshira te shfrenuara dhe vese qe nuk te sjellin asgje te mire pervese probleme shendetesore dhe ekonomike ...nje paket ne dite eshte 4.60 x 360 dite jan 1656 evro ne vit ..a je aq budadha e te mos pranosh dy her pushime sharm el sheik se 1 paket ne dite ? lol lol lol
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

uaaa tgjithe duhanpires ju kshu ee :p:p. :habit: turp...s'jeni aq te forte juve qe ta ndaloni? iii persona te dobet, Lol.... mos na u beni trima qe tani e tutje per asnjegje :p... ::shkul:
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

Shumehera ndikon shoqeria, e fillon se thua dale ta provoj, pastaj e shikon
qe te pelqen dhe vazhdon. Ose ne ne ste pelqen vazhdon vetem se te gjithe shoket e tu e pin
(me shume keshtu sillen djemt dhe gocat por ndikohen me pak). Disa e fillojn nga stresi e ka dhe
shume arsye te tjera gjithsesi keto jane ato me te zakonshmet.
Gjithsesi une spi duhan, i them gjithmon vetes por edhe shoqeve kur shikoj dike qe pi cigare
"Ai/ajo do vdesi me para se une" dhe kjo me ngushellon, lol.
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

E nis nga hobi ....e nis si shaka dhe pastaj bie pe e saj . nuk jam dakort kur thon se le dot . e le mjafton pak vullnet ti nuk mund te pushtohesh nga deshira te shfrenuara dhe vese qe nuk te sjellin asgje te mire pervese probleme shendetesore dhe ekonomike ...nje paket ne dite eshte 4.60 x 360 dite jan 1656 evro ne vit ..a je aq budadha e te mos pranosh dy her pushime sharm el sheik se 1 paket ne dite ? lol lol lol

keshtu mendojne te tere joduhanpiresit, por ato leke prap nuk i sheh
plus qe tani dredhin te tere, nje pakete del per 1 jave te tere
 

MasteR

I'm offline
Pe: Pse pini Duhan, Cigare ??

me shoqeru kafen :p
 

Kila

VIP
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

Per mendim tim jan njerz te dobet ata qe pin duhanin hajtt cunat po gocat me cigare ne dor si duroj fare me vjen keq qe i paragjykoj por femra qe cilsohet si me e kujdeshme te tregoje pakujdesi te tille per veten ........:(
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

10-çe Marlboro Light 2,50€.
20-çe KENT 4 5,00€

Nese e pin 1 pakete ne dite nga mosha 18-20 nuk i kap te 55-tat.

Duhani! Genjehesh ne femijeri dhe pastaj nuk i ndahesh dot me,shtohen hallet,duret nuk ke me cfare ti mbash te zena.
Potencial per te shtyre nje duhanpires ta leri esht familja,nese familja e perkrah me ngulm ne rrugen per ta pastruar trupin nga duhani mund te ket rezultat pozitiv.
Boll i bet dem vetes!
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

keshtu mendojne te tere joduhanpiresit, por ato leke prap nuk i sheh
plus qe tani dredhin te tere, nje pakete del per 1 jave te tere

Po ta perziesh me Weed del ndonje metamorfoze HIGH?
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

Se kam pire ndonjeher.. dhe as qe kam ndermend ta pi...
 
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

E kam pire dikur tani ndonjehere per te shoqeruar shoqerine kur dalim per kafe..Nese ste dalin parate per te blere paketen e le qe cke me te kriza ndihmon ata qe duan te lene duhanin....Studente hesapi mo..:stres:
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

U ben 24 ore qe e kam len :p Dhe pse esht shum e veshtir po do e provoj, C'do gje qe te bej kudo qe te shkoj me duket sikur me mungon dicka uffff. :(
 

Kila

VIP
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

U ben 24 ore qe e kam len :p Dhe pse esht shum e veshtir po do e provoj, C'do gje qe te bej kudo qe te shkoj me duket sikur me mungon dicka uffff. :(

Pas dy vitetsh do te te pyes nese e ke len !
 
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

nese je mesuar te pish nje pakete ne dite eshte veshtire ta lesh... ose te pakten duhet nje lene e ngadalshme, te pakten duke reduktuar numrin e cigareve te pira ne dite. per ta lene me lehte, duhet te merresh me ndonje aktivitet qe mban vemendjen larg duhanit, psh temerresh me sport, po keshtu duhet t'i kthehen mire cimcakizave, ose sa here te shkoja mendja per cigare, te hash ndonje frut... ndryshe... periudha me e gjate qe mund ta lesh duhanin do jete 24 ore...
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

sepse "vesi del me shpirtin e robit"???

dikur per loje , per pordh me tregu se une nuk isha ndryshe nga trendi i kohes....sot viktime e vesit.
gjithsesi nuk e kam provu asnje moment ta le....
 

Kila

VIP
Titulli: Pse pini Duhan, Cigare ??

Per mendim tim jan njerz te dobet ata qe pin duhanin hajtt cunat po gocat me cigare ne dor si duroj fare me vjen keq qe i paragjykoj por femra qe cilsohet si me e kujdeshme te tregoje pakujdesi te tille per veten ........:(

Iiiiiiiiiiii un kam thenn ketttt ..... iii sa e keqe kam qen :p .... dy shoqet e ngushta pinin duhan un largoja tymin me dore e se durojs dot po sikur u msova me tyminnuk e largoja me pastaj nje nat nkafe me njeren nga shoqet ndezi cigare dhe ks hu kot per ta shoqeru e ndeza dhe une .. fusja tymin ne goj dhe e nxirrja pastaj kot per pordh e ndizja dhe fiillova ta nxjerr ndhe nga hundet ... ka dit qe mund te pi nja 5 ose 6 cigare kalojn dhe 3 dit pa asnje ... tani qe jam ne finland ket muaj sbesoj ta ndezi fare... se kam problem
 
Top