Psikoza coronavirus: vazhdojne sulmet ne Torino.

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
"Ti ke virusin, largohu ose do te vras".
Appendino: "gjest i dhunshem dhe i pakuptimte".
Nje burre e shajti, nje grua e qelloi dhe eshte epizodi i tret i ksaj jave.

E rrafen, e kapen prej fyti dhe e ofenduan: "kineze muti, virus, largohu nga Torino".
Ket here nuk ndodhi naten ose ne periferi por ne oren 17:00 te enjtes ne qender te qytetit.
Sulmi i dyt racist nga psikozi koronavirus ndodhi ne via Cernaia, perpara nje dyqan akullore ne nje kryqezim plot njerez.
"Me shajten dhe me gjuajten dhe grushta dhe shkelma"
Hu eshte 40 vjece dhe jeton ne Torino nga viti '97.
U sulmua papritur kur po priste jeshilen e semaforit.
Ju afruan papritur nje burr dhe nje grua rreth 30-40 vjec dhe e rrafen me sa force kishin.
Nuk eshte prognoza qe e shqeteson por poshterimi. Hu ka nenshtetesi italjane dhe drejton nje bar ne Porta Palazzo. Ka 3 femije dhe me i madhi shkon ne universitet.
Punon si te gjithe per te sherbyer klientet e saj pothuajse te gjith italjan.
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Te quhet Hu e te haje dru..
Un e njof se andej kam pas punuar 4 vite me pare
Eshte cik zon e keqe por sme ka prek kurr asnjeri... perkundrazi
Me kan ndar kushedi se sa her kur kam qen duke rraf nainjonen ahahahaha
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Veriu Italise n'pergjithesi ka shume rracista. Atje ka dhe bazen lega nord dhe i ushqen rregullisht me urrejtjen karshi emigranteve.
Injorant kryesisht.
Un skam probleme me asnje etni dhe kam bezdi kur degjoj ofendime pa asnje baz
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Smund te mbani vetem 1 teme per coronavirusin se 100 tema ne dite panikohem une. :D
Panikohesh nese te them qe sot qyteti eshte pothuajse bosh?
Dmth neper rrug mund te ket nai tek tuk ?
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
fiks si neper filma

e frikshme duhet te jete

shpresoj te ndodhe dhe ne tirane kshu qe te mbyllem ne shpi te ngopem me gjume se u lodha lol
Un shkova me marr nje pic te cunat perpara shtepis dhe kemi qesh me lot ?
Atje zakonisht eshte gjithmon ploooooot
Ne shtepi do vrisja veten sepse sduroj fare... gjum jo e jo sepse sme len njeri lol
Me mir te vdes e lumtur rrugve lol
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Kjo eshte nje mundesi e arte qe italia te ule moshen mesatare qe e ka 47 vjec, duke bo shume seks per t'shpresu qe mbas 9 mujsh do kemi tanti bambini lol

Ske ca bo n'shpi tjeter ?
Ma anche no
Ahahahahaha
Televizori me funcionon akoma
 
Top