Publikohet lista e plazheve shqiptare ku cilesia e ujit eshte problematike

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Ksamil-albanska-rivieran-585x390.jpgAgjencia Kombëtare e Mjedisit në raportin për cilësinë e ujërave të plazheve shqiptare bën me dije se nga 102 pika monitorimi në 20 plazhe të vendit, vetëm në 3 pika situata është problematike.
Në raport vlerësohet se plazhi i Palasës shihe si ndër plazhet më të mira.
Plazhi i Durrësit është monituar në 21 pika dhe 2 pika ka përkeqësim nga viti 2016.

Plazhet ku situata është problematike

Plazhi pas kanalit në Plepa
Plazhi Zhiron tek Vollga
Plazhi tek shkolla e Marinës
Problem mbetet dhe plazhi ne kanalin e اukës.

Plazhet ku cilësia e ujit është shumë e mirë
-Plazhi i Divjakës

Monitoruar në 3 pika. Cilësi shumë e mirë
-Plazhi i Velipojës

Monituar në 7 pika. Cilësi shumë e mirë
-Plazhi i Shëngjinit
Plazhi Spille,
Plazhi Orikum,
Plazhi Zvërnec,
Plazhi Gjiri i Lalzit,
Plazhi i Golemit
Plazhi i Qerretit
Plazhi i Ksamilit
Plazhi i Semanit
Plazhi i Dhërmiut
Plazhi Qeparo
Plazhi Himarë
Plazhi Borsh

Problematike në pikat e monitorimit është vërejtur cilësia e rërës si dhe mungesa e koshave të plehrave dhe tabelave informuese për cilësinë e plazhit./Living.al
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Mungesa e koshave te plehrave?!
Po a eshte e mundur qe bashkia nuk arrine te bej dicka kaq te thjesht.
Po taksapaguesit pse dreqin i paguajne taksat?!
 

Aver

VIP
Per ato kater plazhet ku situata eshte problematike nuk shkruan se ne cilin qytet jane.

Ky zhironi dhe shkolla e marines jane te uji ftohte ne vlore nqs s'gaboj?!
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Plazhi pas kanalit në Plepa - Durres
Plazhi Zhiron tek Vollga -Durres
Plazhi tek shkolla e Marinës- Vlore
Problem mbetet dhe plazhi ne kanalin e اukës.-Sarande

Ja ti shkrujta une...se artikulli eshte per ne te Shqiperise, jo te Kosoves lol
 

Aver

VIP
Haha thanks. Kete zhironin sikur e kam pare andej nga rradhima.. por ndoshta ka qene vetem firme e ndonje hoteli apo restorani.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Ja kur te kaloj sivjet do hap syte e veshet per kete zhironin ne rradhime.
Vollga nji eshte Avero.... te Durresi lol
 

Aver

VIP
Per pjesen e durresit te marr ne qafe.
Nqs kaloj para teje andej e fotografoj e ta sjelli si deshmi :p
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Varet per kur e ke pre bileten e urbanit se une na 15 i dyte i muajit tjeter iki.
Dhe do iki te nje nga keta plazhet safe lol

Po ate qe kam sjelle ne foto e di ku eshte? Po pa rremuar ne google lol
 

Aver

VIP
Ai ne foto duhet te jete ksamili besoj, kam qene disa here atje.

Une njeher po ja fus per turkay nga fundi i ketij muajit.. e ne shqiperi kshu vikende vrc vrc gjithe veren.
 
Top