Pure me spinaq

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
download (2).jpeg


Pure Me Spinaq

Perberesit:
1 kg spinaq
1 thelb hudher
5 luge vaj
40 gr djath ose kashkavall
Kripe
Piper te zi

Ziejme spinaqin ne uje te bollshem me kripe, mepas e kullojme, e shtrydhim nga uji i tepert edhe e fusim ne nje blender per ta bere pure.

Nxehim 2 luge vaj ne nje tenxhere dhe fergojme hudhren.

Shtojme purene me spinaq te pergatitur me pare dhe e trazojme.
Shtojme djathin ose kashkavallin, kripen, piperin e zi dhe e leme te marre shije per 2 minuta.

Ju befte mire!
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Sigurisht qe kam, se shpejti do te postoj. Gjithsesi, une te ngacmoj, se une sapo hengra sallate me spinaq, me pelqen shume 😋
Vendoje love shpejt aty, sepse kjo kot me ndikon ne karieren time 🤪😂😂


P. S te beft mire sallata 🤗
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Te lumshin doçkat moj bije, do te thoshte babi apo gjyshi.
🤗
 

Hope

◕‿◕
Spinaqin mund ta zjesh me qumesht, e ne fund te shtosh pana, del me i bute. E nje thelb hudher ste hyn ne asnje dhemballe :p per nje kg spinaq.

(@Vajza tere eksperta kuzhine jemi ne:p)
 

Vajza

Kupa me kapak, kupa pa kapak.
Staf në FV.AL
Spinaqin mund ta zjesh me qumesht, e ne fund te shtosh pana, del me i bute. E nje thelb hudher ste hyn ne asnje dhemballe :p per nje kg spinaq.

(@Vajza tere eksperta kuzhine jemi ne:p)
Sa bukur kur I shperndajme gjerat qe dime sebashku 😍😍
 
Top