• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Puthja mbron shendetin e fetusit

E3

Anëtar i Nderuar

Romantiket e pasherueshem do te rrudhin fytyren dhe nuk do ta pranojne si te vertete shkencore.Megjithate duket se origjina e puthjes, gjesti qe te dashuruarit kryejne per te kurorezuar ndjenjen e tyre, eshte krejt tjeter.

Sipas nje studimi te kryer nga shkencetari Colin Hendrie te Universitetit te Leeds qellimi i vertete i puthjes eshte ai i te shkembyerit te bakterieve ne vecanti nje virus te quajtur "Citomegalovirus".

Ky i fundit nuk eshte i rrezikshem per te rriturit, por mund te jete i tille per fetusin.

Ndaj burrat puthin partneret e tyre, duke mbrojtur keshtu bashke shendetin e bebes nga ky virus.

Ne momentin e puthjes sistemi imunitar i femres zhvillon antitrupa qe e bejne te pademshem bakterin, ndaj kur gruaja mbetet shtatzene nuk ka asnje problem.
•tch•
 
Top