Pyetje opcionale

A2.

Kūki Yomenai
Ideja është ta njohim njëri tjetrin përmes pyetjeve me dy opcione, meqë jam i parë dhe s'ka pyetje sipër meje po e bëj pyetjen dhe po e japin përgjigjen që të shërbejë si shembull:

Jeni person që preferoni mace apo qen?

unë preferoj qen
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Per shkak se dualizmi misherohet ne menyre perfekte tek une, preferoj te dyja dhe qente dhe macet.
 
  • Më pëlqen
Reactions: A2.

A2.

Kūki Yomenai
Hmm ideja është të bëhen pyetje opcionale, me opcione... pra, po riformuloj pyetjen e zj. Marla}

Cfare mendon qe do e kercenoje specien tone per tu zhdukur ne te ardhmen, vet ne, apo ndonjë katastrof nga jashtë?
 

Marla

¯\_(ツ)_/¯
Themelues
Hmm ideja është të bëhen pyetje opcionale, me opcione... pra, po riformuloj pyetjen e zj. Marla}

Cfare mendon qe do e kercenoje specien tone per tu zhdukur ne te ardhmen, vet ne, apo ndonjë katastrof nga jashtë?

Nuk ta jap te drejten te me transformosh pietjen :p
 
  • Haha
Reactions: A2.

A2.

Kūki Yomenai
@Punk1 do të kishte thënë më falni për ndërhyrjen time pa takt vetëm dua ta sqaroj idenë e lojës, asgjë më shumë, ju përsëri vazhdoni ashtu si të doni
 

A2.

Kūki Yomenai
/me pres pergjigjen e pyetjes.
Në përgjigjen e pietjes së patransformuar do të kisha thënë se unë besoj se do të ndodh kataklizma, qameti, dita e fundit, sido që i thua, dhe meqë jam mysliman e besoj se do të ndodh sipas versionit që e jep feja islame. Pra, kjo ndodhi do e zhduk specien tonë dhe gjithçka tjetër që njohim në këtë botë në bazë të bindejve të mija. Ndërsa në theksi i pyetjes qëndron tek ajo se çfarë e kërcënon në vazhdimësi specien tonë, pra njeriun, unë jam i mendimit që jem vet ne ata të cilët e rrezikojmë vetën. Marr parasysh këtu ngrohjen globale, luftërat e pakuptimta, keqbërjen mes njerëzve, humbjen e vlerave dhe virtyteve, shtimi, çdo ditë e më shumë, dhe promovimi i antivlerave... etj

jeni person që pëlqeni më shumë të rini në shtëpi apo të dilni në festa?
 

A2.

Kūki Yomenai
të drejtën e pyetjes e merr vetëm pasi të kesh dhënë përgjigje në pyetjen paraprake... por sidoqoftë...

unë mendoj se më e saktë është opcion... por as opsion dhe as opcion nuk janë në fjalor të gjuhës shqipe.

jeni person që ju pengojnë gabime drejtshkrimore apo që ju intereson vetëm përmbajtja dhe s'ka shumë rëndësi drejtshkrimi?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
ne fakt me shqetesojne dhe vrasin syrin te dyja.
 

A2.

Kūki Yomenai
Sigurisht.

Mendoni se më e shëndetshme është bashkëjetesa me njeriun që doni, apo martesa me të?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
martesa. :)) e dua familjen.
mendon qe njeriu duhet te martohet ne moshe te re apo pas 30-tave?
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
jo,vetem nese e deshiron te kesh femije dhe te behesh prind.
Me mire shume femije apo pak femije?
 

Punk1

Antarë i Respektuar
@Punk1 do të kishte thënë më falni për ndërhyrjen time pa takt vetëm dua ta sqaroj idenë e lojës, asgjë më shumë, ju përsëri vazhdoni ashtu si të doni
Edhe mund ta kisha thene... por tashme jo me?
Me ndjeni nese u shpeha gabim?
 
  • Haha
Reactions: A2.
Top