Pyetje per shqiptaret qe jetojne ne USA

legjenda

Tetova
Pershendetje. Do desha te me ndihmonit me dicka. Keni degjuar per kompanine Direct Energy?
Nje e njohura ime qe ka vetem 3 muaj qe ka ardhur me tha qe dha nje intervsite sot me kete kompani. Nje nga keta qe trokasin neper dyer qe oftojne planet e kesaj companie i kishte thene dhe qe ofrojne vend pune. Ajo qe me shqeteson eshte qe nuk m'u duk kompani serioze. Nuk i kerkuan as resume, as experience. Vetem ID dhe SSN. Direct e futem ne prove pune. Sipas kesaj duhet vetem te dergoje emails, dhe jo ti shkruaj kjo vet thjesht ti dergoje te persona te caktuar. Kjo nuk flet mire Anglisht. Akoma nuk ka arritur te komunikoje e kuptoje mire ne Anglisht. Vras mendjen a i ka kuptuar apo jo. Me ate Anglishte nje kompani serioze nuk te puneson ne zyre. Me vone e moren ne tel qe do filloje te nesermen. Une i bera 100 pyetje dhe mu duk se e bezdisa. I thashe me duket shume e mire per te qene e vertete. Nuk eshte se paguhet shume por prape teper e dyshimte. A e ja keni idene sa serioze jane? Diku lexova qe mund te jene kompani scam punesojne 100% njerezit qe aplikojne njerez qe jane ne deshperim per pune. Le ate po kam hall mos ka nenshkruar ndonje kontrate energjie me ate gruan qe i erdhi te dera. Se pyeta ne tel.
Ndonje mendim? A do dyshonit dhe ju me aq sa me tha ajo? Flm paraprakisht
 

Amet

Antarë i ri
Titulli: Pyetje per shqiptaret qe jetojne ne USA

Mirdita,
Pytje ku ka ndodhur kjo ne ,,usa ?
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Pyetje per shqiptaret qe jetojne ne USA

Mirdita,
Pytje ku ka ndodhur kjo ne ,,usa ?

Mire se erdhe o Amet!

He mo drejt ne USA u fute ti?!
 
Top