Pyetje - pergjigje te ndryshme...

Status
E mbyllur për postime të tjera.

DeliriumMind

Deliricous
Qe sjam (perseri) e njejta.
Dmth... po e njejta por ne tjeter nivel. Dicka ka ndryshuar dhe eshte pozitive per mu por shum negative per kush do tentoj tme shkeli kembet.


Han shendetshem ne mengjes?
 

A2.

Kūki Yomenai
Nëse me shëndetshëm ke për qëllim të ha ajo që më hahet, të them se gjithmonë ha shëndetshëm hahaha

Të pengon mbipesha tek vetja dhe tek të tjerët?
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Jo.Pergjithesisht shoh te mirat tek njerezit.

Sa kohe duhet te njohesh nje person?
 

A2.

Kūki Yomenai
Mendoj që nuk është faktor vetëm për koha për të njohur mirë një person, por janë dhe përjetime të përbashkëta që duhet të kalosh me të...

sa persona në jetë mendon që i njeh mirë dhe kush janë ata?
 
  • Më pëlqen
Reactions: Ivy

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Besoj se shoqeria ime qe kemi kaluar 2dekada se bashku(mire mire,5 shoqe),ku pervec kohes,kemi njoh njera tjetren edhe ne ato perjetimet e ndryshme qe ti permende me siper.

Ze shpejt shoqeri?
 

DeliriumMind

Deliricous
Jo.Pergjithesisht shoh te mirat tek njerezit.

Sa kohe duhet te njohesh nje person?


Nuk pushon kurre njohja e nje personi sepse jemi vazhdimisht ne rritje. Cdo ngjarje, cdo takim, cdo fjale, cdo zgjedhje... ka nje impakt te karakteri yne.

Mendoj që nuk është faktor vetëm për koha për të njohur mirë një person, por janë dhe përjetime të përbashkëta që duhet të kalosh me të...

sa persona në jetë mendon që i njeh mirë dhe kush janë ata?

My girl.
Ne te gjitha dimensionet e saja.
Ashtu sic ajo me njeh mu dhe kuptohemi me nje shikim per shum shum gjera.
Dhe im bir.. por kjo eshte tjeter histori 😊

Sa zile ven ne mengjes per tu cuar?
 
  • Më pëlqen
Reactions: Ivy

DeliriumMind

Deliricous
Besoj se shoqeria ime qe kemi kaluar 2dekada se bashku(mire mire,5 shoqe),ku pervec kohes,kemi njoh njera tjetren edhe ne ato perjetimet e ndryshme qe ti permende me siper.

Ze shpejt shoqeri?
Po. Dhe me te njejten shpejtesi largohem.
Nuk pershtatem kollaj.
Urrej grupimet.
Urrej paragjykimet.
 
  • Më pëlqen
Reactions: Ivy

A2.

Kūki Yomenai
Pyetja e fund që shoh është për zilet në mëngjes, dhe kjo varet nga rasti... kur kam diçka shumë me rëndësi vë 3-4, ndërsa zakonisht telefoni më zgjon në ora 6:45 a.m. pastaj unë ia bëj snooze, edhe ja 2 herë nga 5 minuta, kështu që zgjohem 6:55, bëhem gati për punë dhe arrij me kohë në zyre...

Sa është larg vendi i punës nga vendi ku banoni?
 

Arya

👌
15minuta me makin kur ka trafik dhe 20 !

Jeni i kenaqur me punen qe beni ?
 

A2.

Kūki Yomenai
I kënaqur hmm... s'e di, por s'jam as i pakënaqur... kështu që përpiqem të avancoj por s'jam keq as këtu ku jam...

Çfarë pune bëni?
 

A2.

Kūki Yomenai
zyre, institucion shtetëror...

çfarë të pëlqen të gatuash më së shumti?
 

Arya

👌
Un po tutto , skam shum preferenza , da i primi i secondi !

Ke qen ndonjeher ne it?
 

A2.

Kūki Yomenai
Jo...

Përveç alb dhe it, ke qenë edhe në ndonjë vend tjetër?
 

Arya

👌
Franc , spagn , e doja te shkoja ne australi por su bera mbar !


Cne japonishte ?
 

A2.

Kūki Yomenai
Kultura e tyre më pëlqen, dhe mënyra më e mirë për ta njoh një popull është duke e mësu gjuhën e tyre...

jeton në it?
 

Arya

👌
Po!

Menyra me e mir eshte te jetosh me ta jo vetem te mesosh gjuhen , apo seshte kshu ?
 

A2.

Kūki Yomenai
Hmmm, po, por nga gjuha mëson mënyrën se si mendojnë dhe si i thonë gjërat... sepse përpara se të flasim ne mendojmë, dhe nëse e vë re kur mendon shqip dhe flet italiasht, italishtja nuk është e saktë, duhet të mendosh italisht për të folur saktë italisht... pastaj mënyra e të menduarit të jep informacione shumë të dobishme për (ri)organizim të sjellës tënde... etj

Pse Arya, e ke nga Game of Thrones?
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top