Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

ke koh plot edhe me cdo kusht ti inpomosh Njerezve te besojne te feja dhe te zoti jot

Imponim ? Shume e kam meri imponimin, me beso. Jam dembel ne kete drejtim. Une shkoj sipas firmes qe e kam vendosur, asgje me shume :)

Paqe

SKENDERBEU DO TE VIJ,,,,gjerat do ndryshojn,,

Po po, keshtu ne msn me tha edhe Chuk Norrisi.
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Po po, keshtu ne msn me tha edhe Chuk Norrisi.

kur te flasesh rradhen tjeter ne msn me Chukun,,pyete a e ka te veshtir te perballet me rralitetin???

ne zemer ke vetem nje vend,,,zemra jote ka mbrenda saj,,vetem nje gjuh,,qe ne shkembim te jetes se saj,,do te pranoje te vdesin te gjitha tjerat!!!! qenja jote do te mar me vete ne jeten tjeter,,gjuhen qe gjindet ne zemer sekonden e fundit,,
sipas botkuptimit tuaj,,ty do te duhet te zgjedhesh mes shqipes dhe arabishtes,,,midis autoptones,,dhe pushtueses,,midis te vertetes dhe genjeshtres,,,

 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

sipas botkuptimit tuaj,,ty do te duhet te zgjedhesh mes shqipes dhe arabishtes,,,midis autoptones,,dhe pushtueses,,midis te vertetes dhe genjeshtres,,,

Arabet nuk kan ndikuar asnjehere ne te kaluaren e popullit tone. Atyre qe nuk i leverdiste dhe qe i prishte interesat nje Shqiperi e madhe e qe ran dakord per ti coptuar trojet tona ishin fuqite e medha, njera nder to edhe Franca. Andaj midis se vertetes dhe gjenjeshtres qendron fakti se tek shqiptaret dikush nderon ate vendim, dhe si shenje mirnjohje per ta pershendetur nje gjest te tille, femijeve te vet i len emra francez, si ti qe e ke Albert. Ti kot sjell linka te Skenderbeut i cili po te ishte gjalle dhe te degjonte se dikush me emer francez po çon pluhur me videot e tija do ta çante zemren ne dysh me ate shpate heroike. Pastaj do ta ndante ne 4 pjese dhe zemra jote e vogel do te shitej me pjese nga 50 cent si bukeku tek bukpjeksi LOL
 

agfa13

Antar Aktiv
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Arabet nuk kan ndikuar asnjehere ne te kaluaren e popullit tone. Atyre qe nuk i leverdiste dhe qe i prishte interesat nje Shqiperi e madhe e qe ran dakord per ti coptuar trojet tona ishin fuqite e medha, njera nder to edhe Franca. Andaj midis se vertetes dhe gjenjeshtres qendron fakti se tek shqiptaret dikush nderon ate vendim, dhe si shenje mirnjohje per ta pershendetur nje gjest te tille, femijeve te vet i len emra francez, si ti qe e ke Albert. Ti kot sjell linka te Skenderbeut i cili po te ishte gjalle dhe te degjonte se dikush me emer francez po çon pluhur me videot e tija do ta çante zemren ne dysh me ate shpate heroike. Pastaj do ta ndante ne 4 pjese dhe zemra jote e vogel do te shitej me pjese nga 50 cent si bukeku tek bukpjeksi LOL


Hajde logjik hajde!
Me qesh e me kja me t'madhe.

Te jesh Europian (siç asht Shqiptari) dhe te kesh emen "Francez" nuk asht normale!!!
Ndersa te jesh Shqiptar dhe te thirresh me emer Arab p.sh Muhamed, asht ma se normale!!!
Pastaj na e ka fajin Europa ne...
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Arabet nuk kan ndikuar asnjehere ne te kaluaren e popullit tone. Atyre qe nuk i leverdiste dhe qe i prishte interesat nje Shqiperi e madhe e qe ran dakord per ti coptuar trojet tona ishin fuqite e medha, njera nder to edhe Franca.
Andaj midis se vertetes dhe gjenjeshtres qendron fakti se tek shqiptaret dikush nderon ate vendim, dhe si shenje mirnjohje per ta pershendetur nje gjest te tille, femijeve te vet i len emra francez, si ti qe e ke Albert. Ti kot sjell linka te Skenderbeut i cili po te ishte gjalle dhe te degjonte se dikush me emer francez po çon pluhur me videot e tija do ta çante zemren ne dysh me ate shpate heroike. Pastaj do ta ndante ne 4 pjese dhe zemra jote e vogel do te shitej me pjese nga 50 cent si bukeku tek bukpjeksi LOL

Ndikimin e Arabve,,,un e shikoj ne postat tua,,ne mynyren se si ti formulon,,etj etj qe do ti rreshtoj pak me gjer,

Persa i perket asaj qe kam then un ne drejtim te loverit,,,,pergjigja jote ndaj meje,,esht 100% nga ato qe jan te distinuara vetem per te cu pluher. UN TE KUPTOJ TY.

Persa i perket emrit Albert,,,ne rradh te par nuk esht Francez,,por esht Gjerman,,por mund te kishte qen edhe Italian,,Rendesi ka qe ai esht Europjan..dhe ajo qe me ben te mburrem me shum me kte emer,,esht domethenja e tij.

e dyta,,,sa i perket atyre qe ndan Shqiprin,,,ne fillim te shekkullit te shkuar,,,duhet ta dish nje gje,,,

ky kontinent qe ne jetojm,,ka nje kultur te vjeter,,dhe nje detyrim moral per ta ruajtur ate,,

dua ta lidh me faktin,,se kur viset Shqiptare kerkonin pavarsin,,,6 muaj me par,,,Kosova e priti sulltanin si hero,,,dhe bashk me te,,e gjith Prishtina e fali namzin..nga kjo ngjarje "madheshtore" egzistojn edhe foto..po te duash mund te sjell disa..

e c´Far ka kjo te bej me coptimin???

a nuk ishin Shqiptaret ata qe po kerkonin lirin kombtare dhe pavarsin????

e cila ju kishte grabitur atyre pikrisht nga sulltanet???

Ju mendoni se fuqit europjane,,nuk ishin ne dieni,,qe nje pavarsi per te gjitha viset shqiptare,ne ate gjendje,,do te ishte e barabart me nje pavarsi te nje miniturqie ne mes te europes??

dhe prandaj erdhen edhe coptimet.!!!!

e kush qenka ai Shqiptar qe se din,,se qe nga ajo dit kur feja muslimane arriti ne kto toka,,,Shqiptarin e mbuloj ferri per shekuj me rradh.

e kush esht ai Shqiptar qe se din,,qe Skenderbeu nuk vriste Shqiptar dhe as Europjan,,,por vriste turq dhe musliman.dhe sot e asaj dite,,vazhdon te bej te njejten gje,,EDHE SIKUR Vetem 1% e tij,,,te bej nje xhiro nga forumi virtual,,te gjith te tillet e forumit,,,mbyllen neper shpia dhe xhamia,,Sepse ne te vertet ai per ta esht si XHEBRAILI....UNIK KATILI.


Ai kishte lindur per te mos vdekur me kurr,,,dhe sduhet ne asnje rrethan te thuash,,((sikur ai te ishte gjall))
sepse sikur ai te mos ishte gjall,,,nuk do te ishte ktu ME MUA,, qe nga posta ime e par ne kte forum.

por sa i perket konceptit fizik,,,sikur ai te ishte gjall,,jeni te paret qe do tju kishte masakruar,,

por mos harroni ne asnje rrethan,,se ai esht Gjall ne 99% te konceptave tjera.


mos e le ne harres te shikosh videon.sepse esht pjes e asaj qe desha te thoja.
[video=youtube;Klgi89ULx-E]http://www.youtube.com/watch?v=Klgi89ULx-E[/video]
 

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Hajde logjik hajde!
Me qesh e me kja me t'madhe.

Te jesh Europian (siç asht Shqiptari) dhe te kesh emen "Francez" nuk asht normale!!!
Ndersa te jesh Shqiptar dhe te thirresh me emer Arab p.sh Muhamed, asht ma se normale!!!
Pastaj na e ka fajin Europa ne...

Haha. Po te konsideroheshe evropjan nuk kishe aplikuar dhejt her per nje vize dhe prap te mbetesh i refuzuar. Un qeshi sepse pranoj realitetin si eshte dhe si e di e gjith bota e ti po deshe qaj sepse cinizmi yt buron nga komplekset qe ti dhe une e te gjith shqiptaret deri sot kemi qene dhe ende jemi evropjan vetem ne harta, jo me te drejta as me force as me shtet kur e gjith Evropa gjat gjith historise na ka nxjerr jashta kufijve te vet si mbeturina dhe na ka shkel e na ka nda deri ne ate pike sa sot shqiptaret jan nder popujt e vetem ose edhe i vetmi ne bote qe me teper popullsi numrohet jashta shtetit shqiptare (Shqiperise) se sa brenda tij. Dhe kjo fal atyre qe qenka e drejt t'ia trashegojme emrat.

p.s. Ilirjan emri Albert se pari lindi tek francezet, pastaj e vodhen belget e ndoshta me von u permend edhe tek gjermanet.
Ndikim arab tek un sdo ta gjesh kurre. Un jetoj si shqiptar, flas e shkruaj e shprehem shqip ne ate menyra sa edhe profesoret ne shkolla ma kan pas zili lol
Nese nga dobesite e tua te shumta njera del me lart se te gjitha tjerat, eshte ajo qe ti joshesh nga iluzionet. Kjo te siguron nje knaqsi ne mendje por ama vetem deri sa ke syt mbyllur. Kur hap ata knaqsia zhduket dhe ti prap fillon ti gjykosh njerzit. Dhe deri sa gjykon ata sdo te mbetet koh per ti dashuruar ata. Po e gjete kush e ka then ket do te maresh 1 rep nga un qe vlen sa 10 nga admini .
 

iLirjam

Antar i fv.al
Titulli: Pyetjet e mia për besimtarët e feve apo zotit

Po e gjete kush e ka then ket do te maresh 1 rep nga un qe vlen sa 10 nga admini .

a e di si esht puna,,sepse un i kam shum bezdi pordhet,,dhe tipat qe shesin te tilla.

persa i perket emrit te thash edhe me siper,,esht gjerman,,,mund te kishte qen edhe franzes,,por rendesi ka qe esht Europjan.

sa ju perket profesorve,,un jam nje nga ata tipat qe i ka rrahur profesorat ,,dhe perfundimisht edhe drejtorin e shkolles,,,prandaj edhe jam perjashtuar nga shkolla,,nje informacjon i mir per ty,,qe te maresh serisht nepergoj edukaten e Familjes sime,,,

sa i perket iluzjoneve,,,hahahhaha c´far mund te thuash ti per iluzjonet,,,kur ju i besoni fes kur thot,,,,Muhameti e cau Henen pergjys,,dhe pastaj e ngjiti prap,,,

pradaj e ke dhe kte mendim,,persa i perket knaqsis time,,,dhe ktu mes te tjerash mund te shoh tek ti,,ndikimin arab.

sepse ti jeton ne nje iluzion arab,,,

prandaj edhe nuk e shikon ralitetin,,sepse ne te vertet,,,ai qe po mundohet te gjykoj njerez ne kta rast por edhe gjat gjith kohes,,,je ti dhe iluzjonet e tua..
ne jemi dicka krejt te ndryshem,,,te kam then edhe nje her tjeter,,per ty un do te mbes nje dimension i pa njohur,,
 
Top