Qëndroni beqare derisa të gjeni një djalë me këto 10 tipare alfa

NeVertiti

~Kohe & Stine~

Qëndroni beqare derisa të gjeni një djalë me këto 10 tipare alfa​

Shumicën e kohës, meshkujt alfa janë të lidhur me të qenit shumë të zhurmshëm, dominues dhe duke menduar se po qeverisin botën. Por, kjo nuk është e vërtetë. Meshkujt alfa të vërtetë janë krejt e kundërta. Ata janë të dhembshur dhe zotërinj të vërtetë.
1608377513255.png
Ata kanë anët e buta dhe mashkullore në të njëjtën kohë gjë që i bën ata shokë të shkëlqyeshëm dhe të përkryer, të adaptueshëm për çdo situatë. Kur të gjeni një mashkull alfa, kurrë mos dyshoni nëse duhet ta mbani. Ai do t’ju mbrojë me gjithë forcën e tij dhe do t’ju dojë me gjithë zemër.

Një djalë me tipare mashkullore alfa është ëndrra e çdo gruaje. Është vërtet e vështirë ta gjesh, por është vërtet e lehtë ta mbash.

10 tipare mashkullore alfa që duhet të kërkoni tek një djalë

 1. Meshkujt alfa besojnë në vetvete
Meshkujt alfa janë të sigurt dhe besojnë se mund të arrijnë gjithçka nëse përpiqen mjaftueshëm. Ata nuk dorëzohen në pengesën e parë, sepse besojnë se gjithmonë ka një zgjidhje për çdo problem, por thjesht duhet parë më me kujdes. Ashtu siç besojnë në veten e tyre, ata besojnë edhe tek të tjerët.

 1. Meshkujt alfa janë të vetëdijshëm për të metat e tyre
Ata janë të sigurt, por janë të vetëdijshëm për faktin se nuk janë të përsosur. Dhe ata janë plotësisht në rregull me këtë. Ata kurrë nuk do të presin që ju të jeni perfekt, sepse do t’i gjejnë të metat tuaja të bukurs dhe jo të tmerrshme. Të metat tuaja janë diçka me të cilën ata dashurohen në vend që t’i gjykojnë.

 1. Meshkujt alfa janë të sinqertë
Ata kurrë nuk thonë një gjë dhe pastaj një tjetër. Ata nuk gënjejnë kurrë sepse ndershmëria është përparësia e tyre numër një. Ata do të jenë të sinqertë me ju për gjithçka që është një parakusht për çdo marrëdhënie të shëndetshme. Gjithashtu ata kujdesen shumë për personin me të cilin janë në një lidhje.
 1. Meshkujt alfa janë në kontakt me emocionet e tyre
Ata nuk kanë frikë t’ju tregojnë nëse janë të trishtuar apo të mërzitur për diçka. Dhe kur ta thonë, ata do ta bëjnë atë në një mënyrë sa më të qetë, sepse janë në kontakt me emocionet e tyre.

 1. Meshkujt alfa janë dëgjues të shkëlqyeshëm
Ata janë dëgjues të shkëlqyeshëm, pavarësisht nga tema. Ata nuk do të pretendojnë se po ju dëgjojnë vetëm sepse nuk duan t’ju lëndojnë. Ata në të vërtetë do të dëgjojnë çdo fjalë tuajën sepse janë vërtet të interesuar për gjithçka që ju u thoni atyre. Dhe kur u bëni një pyetje, ata do të bëjnë çmos për t’ju mahnitur me mendimet e tyre inovative.

 1. Meshkujt alfa janë të vendosur
Kur vendosin të bëjnë diçka, ata thjesht e bëjnë atë. Kur ata janë të vendosur t’ju fitojnë, ata kurrë nuk do të dorëzohen derisa të kenë sukses. Dhe kur ta bëjnë, ata nuk do të ndalen sepse të kanë ty. Ata janë të vendosur që vazhdimisht të gjejnë mënyra të reja për të përmirësuar marrëdhënien tuaj dhe të sjellin një buzëqeshje në fytyrën tuaj.
 1. Meshkujt alfa janë të apasionuar
Ata nuk do të bëjnë seks me ju për hir të bërjes së tij. Ata do të bëjnë dashuri me ju si askush më parë. Ata janë të apasionuar deri në palcë, gjë që është e dukshme në secilin aspekt të jetës së tyre. Ata duan të bëjnë gjithçka siç duhet dhe me kujdes të veçantë që do t’ju befasojë dhe do t’ju bëjë të kuptoni se kjo është vetëm gjëja që ju ka humbur gjatë gjithë kësaj kohe.

 1. Meshkujt alfa janë bujarë
Motoja e tyre është të japin dhe të marrin duke merituar. Ata do të japin gjithçka që kanë vetëm për t’ju bërë të lumtur sepse ju jeni përparësia e tyre. Kur t’iu duhen vërtet, ata do të sigurohen që të jenë aty sepse e dinë që gjithçka tjetër mund dhe duhet të presë.

 1. Meshkujt alfa janë të guximshëm
Ata nuk kanë frikë të rrezikojnë ose të bëjnë aventura. Shpirti i tyre aventuresk është ngjitës dhe do t’ju frymëzojë t’i ndiqni ata. Çfarëdo që të ndodhë në udhëtimin tuaj, ata kurrë nuk do t’ju lënë vetëm. Ata do të përballen me gjithçka që del në rrugën e tyre sepse duan të sigurohen që ju të ndiheni të sigurt me ta.

 1. Meshkujt alfa janë mbrojtës
Ata do të bëjnë gjithçka për dikë që duan. Nëse dëgjojnë se dikush ju ka thënë diçka të keqe, ata do të kërkojnë që personi t’ju kërkojë falje. Nëse dëgjojnë se dikush është përpjekur t’ju lëndojë në një mënyrë apo në një tjetër, ata do të sigurohen që të merren me të. Ata do t’ju bëjnë të ndiheni të mbrojtur dhe të dashur sepse ata dëshirojnë, jo sepse mendojnë kështu.Burimi / Homepage
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Ja te bej nje kerkese t’ma bejne nje dhurate per Krishttlindje 😛
 

Desa

“The truth can be a bad choice for a wise man”
Staf në FV.AL
E kam gjetur, por beqare më mirë 😁
 

Ivy

.......
Ktu vlen shprehja tipike :
Keq me burre
Keq pa burre
Keq mos martonesh kurre

Derman sju gjet robit te shkrete
Vlen fix nje shprehje qe ka thene nje prej filozofeve ,por spo e mbaj mend emrin.
Martohu por so behesh pishman,por dhe po ndjenje beqar ,gjithsesi pishman ke me u bere.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Vlen fix nje shprehje qe ka thene nje prej filozofeve ,por spo e mbaj mend emrin.
Martohu por so behesh pishman,por dhe po ndjenje beqar ,gjithsesi pishman ke me u bere.
Dmth karar si gjindet robit lool
Une kam lexuar nje thenie per martesen ,por as mua sme kujtohet kush ishte ai budallai mencur qe e tha

Martesa eshte si nje keshtjelle , ku ata qe jane brenda duan te dalin, e ata qe jane jashte mezi presin te hyne
E ja kshu dmth lool
 
 • Haha
Reactions: Ivy

Ivy

.......
Dmth karar si gjindet robit lool
Une kam lexuar nje thenie per martesen ,por as mua sme kujtohet kush ishte ai budallai mencur qe e tha

Martesa eshte si nje keshtjelle , ku ata qe jane brenda duan te dalin, e ata qe jane jashte mezi presin te hyne
E ja kshu dmth lool
Gjithmone kerkojme ate qe skemi🤣
Sdalim dot nga natyra jone,sna gjendet
 

Ivy

.......
E o mire ja ndaj jemi te gjithe ketu te plotesojme njeri tjetrin🤣,njeri ate qe ka thene,njeri kush e ka thene 🤣🤣🤣
Dhe pak e do e bejme ndonje vellim me shprehje filozofike😝🤣
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
E o mire ja ndaj jemi te gjithe ketu te plotesojme njeri tjetrin🤣,njeri ate qe ka thene,njeri kush e ka thene 🤣🤣🤣
Dhe pak e do e bejme ndonje vellim me shprehje filozofike😝🤣
Mua mos me llogarisni se jam gia e rreshkitur nga ledhi ,po fillova me filozofi do me duket vetja si Kanti ...ciu ciu lool
 
 • Haha
Reactions: Ivy

Katil

Antarë i Respektuar

Qëndroni beqare derisa të gjeni një djalë me këto 10 tipare alfa​

Shumicën e kohës, meshkujt alfa janë të lidhur me të qenit shumë të zhurmshëm, dominues dhe duke menduar se po qeverisin botën. Por, kjo nuk është e vërtetë. Meshkujt alfa të vërtetë janë krejt e kundërta. Ata janë të dhembshur dhe zotërinj të vërtetë.
Shiko fotografinë 1768905
Ata kanë anët e buta dhe mashkullore në të njëjtën kohë gjë që i bën ata shokë të shkëlqyeshëm dhe të përkryer, të adaptueshëm për çdo situatë. Kur të gjeni një mashkull alfa, kurrë mos dyshoni nëse duhet ta mbani. Ai do t’ju mbrojë me gjithë forcën e tij dhe do t’ju dojë me gjithë zemër.

Një djalë me tipare mashkullore alfa është ëndrra e çdo gruaje. Është vërtet e vështirë ta gjesh, por është vërtet e lehtë ta mbash.

10 tipare mashkullore alfa që duhet të kërkoni tek një djalë


 1. Meshkujt alfa besojnë në vetvete
Meshkujt alfa janë të sigurt dhe besojnë se mund të arrijnë gjithçka nëse përpiqen mjaftueshëm. Ata nuk dorëzohen në pengesën e parë, sepse besojnë se gjithmonë ka një zgjidhje për çdo problem, por thjesht duhet parë më me kujdes. Ashtu siç besojnë në veten e tyre, ata besojnë edhe tek të tjerët.

 1. Meshkujt alfa janë të vetëdijshëm për të metat e tyre
Ata janë të sigurt, por janë të vetëdijshëm për faktin se nuk janë të përsosur. Dhe ata janë plotësisht në rregull me këtë. Ata kurrë nuk do të presin që ju të jeni perfekt, sepse do t’i gjejnë të metat tuaja të bukurs dhe jo të tmerrshme. Të metat tuaja janë diçka me të cilën ata dashurohen në vend që t’i gjykojnë.

 1. Meshkujt alfa janë të sinqertë
Ata kurrë nuk thonë një gjë dhe pastaj një tjetër. Ata nuk gënjejnë kurrë sepse ndershmëria është përparësia e tyre numër një. Ata do të jenë të sinqertë me ju për gjithçka që është një parakusht për çdo marrëdhënie të shëndetshme. Gjithashtu ata kujdesen shumë për personin me të cilin janë në një lidhje.
 1. Meshkujt alfa janë në kontakt me emocionet e tyre
Ata nuk kanë frikë t’ju tregojnë nëse janë të trishtuar apo të mërzitur për diçka. Dhe kur ta thonë, ata do ta bëjnë atë në një mënyrë sa më të qetë, sepse janë në kontakt me emocionet e tyre.

 1. Meshkujt alfa janë dëgjues të shkëlqyeshëm
Ata janë dëgjues të shkëlqyeshëm, pavarësisht nga tema. Ata nuk do të pretendojnë se po ju dëgjojnë vetëm sepse nuk duan t’ju lëndojnë. Ata në të vërtetë do të dëgjojnë çdo fjalë tuajën sepse janë vërtet të interesuar për gjithçka që ju u thoni atyre. Dhe kur u bëni një pyetje, ata do të bëjnë çmos për t’ju mahnitur me mendimet e tyre inovative.

 1. Meshkujt alfa janë të vendosur
Kur vendosin të bëjnë diçka, ata thjesht e bëjnë atë. Kur ata janë të vendosur t’ju fitojnë, ata kurrë nuk do të dorëzohen derisa të kenë sukses. Dhe kur ta bëjnë, ata nuk do të ndalen sepse të kanë ty. Ata janë të vendosur që vazhdimisht të gjejnë mënyra të reja për të përmirësuar marrëdhënien tuaj dhe të sjellin një buzëqeshje në fytyrën tuaj.
 1. Meshkujt alfa janë të apasionuar
Ata nuk do të bëjnë seks me ju për hir të bërjes së tij. Ata do të bëjnë dashuri me ju si askush më parë. Ata janë të apasionuar deri në palcë, gjë që është e dukshme në secilin aspekt të jetës së tyre. Ata duan të bëjnë gjithçka siç duhet dhe me kujdes të veçantë që do t’ju befasojë dhe do t’ju bëjë të kuptoni se kjo është vetëm gjëja që ju ka humbur gjatë gjithë kësaj kohe.

 1. Meshkujt alfa janë bujarë
Motoja e tyre është të japin dhe të marrin duke merituar. Ata do të japin gjithçka që kanë vetëm për t’ju bërë të lumtur sepse ju jeni përparësia e tyre. Kur t’iu duhen vërtet, ata do të sigurohen që të jenë aty sepse e dinë që gjithçka tjetër mund dhe duhet të presë.

 1. Meshkujt alfa janë të guximshëm
Ata nuk kanë frikë të rrezikojnë ose të bëjnë aventura. Shpirti i tyre aventuresk është ngjitës dhe do t’ju frymëzojë t’i ndiqni ata. Çfarëdo që të ndodhë në udhëtimin tuaj, ata kurrë nuk do t’ju lënë vetëm. Ata do të përballen me gjithçka që del në rrugën e tyre sepse duan të sigurohen që ju të ndiheni të sigurt me ta.

 1. Meshkujt alfa janë mbrojtës
Ata do të bëjnë gjithçka për dikë që duan. Nëse dëgjojnë se dikush ju ka thënë diçka të keqe, ata do të kërkojnë që personi t’ju kërkojë falje. Nëse dëgjojnë se dikush është përpjekur t’ju lëndojë në një mënyrë apo në një tjetër, ata do të sigurohen që të merren me të. Ata do t’ju bëjnë të ndiheni të mbrojtur dhe të dashur sepse ata dëshirojnë, jo sepse mendojnë kështu.Burimi / Homepage
Jam mashkulli alfa jam mashkulli alfa:p
 

Katil

Antarë i Respektuar
Oh Mona Mona,ka ardhur momenti të hedhim një hap të rëndësishëm në jetë,vishe çizmen më kap për dore😂
 
Top