• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Qepa.....

Arfenilla

Themelues i Forumit


Qepa permban edhe sheqerna, yndyre, proteina dhe pak vitamina si B1, C etj.por nuk jam duke e kuptuar 1 gje! qe sot mi beri shum nervat ,,madje sa me shtyu te hap ket teme..... Pse te djegin syt kur e pren qepen?
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Qepa.....

Me sa duket, ne perberjen e qepes eshte nje leng me sulf, i cili hyn ne kombinacion me enzimat qe ka qepa, edhe liron nje gaz (volatil). Gazi + uji nga syte - bejne acid sulfurik, i cili shkakton lotet.
Per te shpetuar nga ky sulf, mund te zihet qepa. Nuk keshillohet te ferkohen syte, se sben gje tjeter pervec se te perhapesh substancen ne sy, e te lotosh nje kohe me te gjate.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Qepa.....

Me sa duket, ne perberjen e qepes eshte nje leng me sulf, i cili hyn ne kombinacion me enzimat qe ka qepa, edhe liron nje gaz (volatil). Gazi + uji nga syte - bejne acid sulfurik, i cili shkakton lotet.
Per te shpetuar nga ky sulf, mund te zihet qepa. Nuk keshillohet te ferkohen syte, se sben gje tjeter pervec se te perhapesh substancen ne sy, e te lotosh nje kohe me te gjate.
Po qepen njher duhet ta presim pastaj ta ziejm!problem eshte te prerja e qepes.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Qepa.....

haha,, cteme moj arfenilla, une thash mos ke sjell ndonje kurizitet a kushedi :p, iii une pardje bera patellxhane te mbushur. dhe ato duan shume qepe. u bera uje duke qare, hahaha... tmarte e mira me gjith qepe :p
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Hudhra dhe qepa – duhet të tregoheni “moskokëçarës” për aromën që shkaktojnë hudhra dhe qepa, pasi duhet të mendoni që dobia që ato sjellin është më e madhe se shqetësimi nga aroma. Hudhra dhe qepa janë “ideale” për të përmirësuar shikimin, pasi këto ushqime përmbajnë squfur, gjë që e bën lenten e syrit më të fortë dhe rezistente.
 
Top