• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Qeveria amerikane dhe Vatikani në dijeni të ekzistencës së alienëve.

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL


Një valë e re emailesh të publikuar nga Wikileaks, zbulon një të vërtetë të errët që lidh qeverinë amerikane, Vatikanin dhe jetën aliene.

Bëhet fjalë për një email të shkëmbyer midis ish-këshilltarit të Presidentit Obama, John Podesta, dhe astronautit Edgar Mitchell, që ndërroi jetë në muajin shkurt (njeriu i 6-të që ka shkelur në Hënë).

“Meqënëse po intensifikohet Lufta në Hapësirë, mendoj se duhet të të vë në dijeni për një sërë faktorësh përpara se të zhvillojmë dhe bisedën në Skype”, i shkruan Mitchell ish-këshilltarit Podesta.

Sipas Mitchell, kjo jetë aliene është njëra nga format më inteligjente në hapësirë dhe që është e gatshne të ndajë energji të pikës zero me planetin Tokë, por që nuk do tolerojë asnjë formë agresioni ushtarak. Më tej ai pohon se edhe Vatikani është në dijeni të këtij propozimi.

Energjia në pikën zero është njëra nga dukuritë që studiohet nga fizika kuantike dhe ka të bëjë me energjinë që gjeneron kur molekulat janë shumë pranë temperaturës zero absolute. Nëse një gjë e tillë arrihet në masë, ajo mund t’i lejojë njerëzit të udhëtojnë drejt planetit Mars brenda ditëve, dhe jo viteve.

John Podesta është i njohur dhe për publikun shqiptar pasi ai për shume vite ka shërbyer si lobues i interesave të qeverisë shqiptare në Washington.

* Marrë me shkurtime nga RT
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Qeveria amerikane dhe Vatikani në dijeni të ekzistencës së alienëve.

Vatikani ashtu si dhe cdo kult fetare jane ne bashkepunim mijeravjecare me alienet (Rracat negative.. Insektoide,te grinjte ebe reptiliane dragoniane) si ne planin astral edhe ate material. Qellimi i tyre eshte ushqimi energjitik.Ne kembim kan dhen 0.01 % te teknoligjis se tyre, shteteve me te fuqishme. Ne ndodhemi ne periferin e galaktikes rruga e qumshtit, jemi goxha larg qendres se drites.Eshte normale qe te jemi nen ndikimin e ketyre rracave inferiore edhe per pak kohe.Me mbarimin e KALIJUGES (Koha e genjeshtres dhe ipogrizis, e erresires) e cila sipas librave te vedave (mjeshtrat antik) kjo kohe zgjate 5000 vjet praktikisht gjenerata qe vjen do e perjetoj ndryshimin e energjis. Me pak fjal edhe pak dhe DEVA-t do rishfaqen ne tok nen syrin e njerezve :)
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Titulli: Qeveria amerikane dhe Vatikani në dijeni të ekzistencës së alienëve.

Vatikani ashtu si dhe cdo kult fetare jane ne bashkepunim mijeravjecare me alienet (Rracat negative.. Insektoide,te grinjte ebe reptiliane dragoniane) si ne planin astral edhe ate material. Qellimi i tyre eshte ushqimi energjitik.Ne kembim kan dhen 0.01 % te teknoligjis se tyre, shteteve me te fuqishme. Ne ndodhemi ne periferin e galaktikes rruga e qumshtit, jemi goxha larg qendres se drites.Eshte normale qe te jemi nen ndikimin e ketyre rracave inferiore edhe per pak kohe.Me mbarimin e KALIJUGES (Koha e genjeshtres dhe ipogrizis, e erresires) e cila sipas librave te vedave (mjeshtrat antik) kjo kohe zgjate 5000 vjet praktikisht gjenerata qe vjen do e perjetoj ndryshimin e energjis. Me pak fjal edhe pak dhe DEVA-t do rishfaqen ne tok nen syrin e njerezve :)
po mbase edhe ne e perjetojme ne nje forme tjeter....thjesht nuk do jemi Monique apo Arbas, por perjetimin besoj se do e prekim e ne.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Qeveria amerikane dhe Vatikani në dijeni të ekzistencës së alienëve.

po mbase edhe ne e perjetojme ne nje forme tjeter....thjesht nuk do jemi Monique apo Arbas, por perjetimin besoj se do e prekim e ne.
Ne do perjetojme vetem nese do jemi koshient, ja, prsh tani ne jetojme por kemi harruar se jemi pjes e perjetesis dhe jetojme me kete maske 30 apo 40 vjecare qe edhe per pak kohe do mbulohet nga pluhuri i harreses duke u zevendesuar nga nje tjeter maske...
 
Last edited:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Qeveria amerikane dhe Vatikani në dijeni të ekzistencës së alienëve.

S"do mend shume,qe teknollogjia ne toke po zhvillohet nga nje "ekip" i nje universi tjeter paralel.
Vete faktori kohe kaq i shkurter ne nje zhvillim kaq kolosal tregon pranine e tyre mesemiri ne pikat kordinative tek ne.
 

ZoteriaJuaj

Aqif Mustaqexhiu
Titulli: Qeveria amerikane dhe Vatikani në dijeni të ekzistencës së alienëve.

S"do mend shume,qe teknollogjia ne toke po zhvillohet nga nje "ekip" i nje universi tjeter paralel.
Vete faktori kohe kaq i shkurter ne nje zhvillim kaq kolosal tregon pranine e tyre mesemiri ne pikat kordinative tek ne.
Nuk po e gjej dot por po kerkoja per nje fjalim qe mbajti Dr. Michio Kaku me nje tjeter ne nje vend Arab, Dr. Michio Kaku fliste si do jete bota ne vitin 2030, kurse profesori tjeter flistje per arritjet mbas nje zbulimi, si pershembull, lokomotives me avull, pastaj makinave me motorr, elektricitetit, dhe drites, kompiuterit, chips, etc...Mos e nenvlereso njeriun
 

DarkLord

SILENT
Titulli: Qeveria amerikane dhe Vatikani në dijeni të ekzistencës së alienëve.

Interesante :vesyze:

hajduti
 
Top