Qeveria vendosi rikthimin e kazinove ne zemer te tiranes ?

Cfar mendoni per kte gje?

  • Po

  • Jo

  • Indiferent .


Results are only viewable after voting.
Une e thash me spond, edhe pse nuk di te luaj bilardo, si qetesuese ne postime ?. Per te qene i sinqerte nuk e kam idene se cili/a mendohet te marri MPJ, por tek e Brendshmja, nje shok i yne do te jete ?

Per mua personalisht kushdo te vije i kam miq e shoke dyert i kam te hapura .

Perqafime se nuk debatoj dot me ty te kam mik!
 
Pastaj do mbushen kazinote plote me gra :p
Une nja 2 here e kam provu jashte jo ne shqiperi dhe me kane ngrit zgupthi hopa se sdoja me e u shkul nga atje se do fitoja do beja namin lool

Sa per temen sa me e ndaluar aq me e kerkuar eshte. Le ti hapin kush ska men le te leje dhe breket atje.
Qa fati paske ??

Thjesht do varferoje me teper popullin do i fuse ne borxhe, borxhi sjell stres me pas dhe dhune ne familje ?‍♂️ shume e thjeshte.
 
E arsyeshme? Aspak.
Ludomania vjen e shtohet dita ditës. Pastaj, duhen qendra rehabilituese për ‘shpirtërat e dobët’, e shumë ndërhyrje tjera shtetërore.
Nuk ka qender rehabilituse qe i mer persiper se esht ves i keq qe nuk hiqet
 
Nuk ka qender rehabilituse qe i mer persiper se esht ves i keq qe nuk hiqet
Mungesa e qendrave rehabilituese është gjë tjetër. Ludomania trajtohet në mënyrë efektive me mënyra të ndryshme, si: trajtim medikamental (në lidhje me njohuritë mbi ndikimin e mekanizmave neuro biologjik), terapi e sjelljes kognitive, etj.
Rreth 80 % për qind e atyre që përfundojnë trajtimin bëhen më mirë dhe nuk do të bien më brenda kritereve për një diagnozë të varësisë nga bixhozi. Është proces i gjatë por efektiv.
 
Mungesa e qendrave rehabilituese është gjë tjetër. Ludomania trajtohet në mënyrë efektive me mënyra të ndryshme, si: trajtim medikamental (në lidhje me njohuritë mbi ndikimin e mekanizmave neuro biologjik), terapi e sjelljes kognitive, etj.
Rreth 80 % për qind e atyre që përfundojnë trajtimin bëhen më mirë dhe nuk do të bien më brenda kritereve për një diagnozë të varësisë nga bixhozi. Është proces i gjatë por efektiv.
Mirpo disa jan ne gjendje ta bejn e disa do . Du t them qe shiko sa demtime te sjell bixhozi
 
Top